Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan lehet elriasztani,...

Hogyan lehet elriasztani, elüldözni vagy távolt tartani a méheket?

Figyelt kérdés
Üdv, kertes házban lakom és a szomszédban lakik egy méhész, aki több kaptárt is tart a hátsó kertben, aminek az a következménye, hogy rengeteg méh közlekedik keresztül az udvaron és sok alkalommal előfordult, hogy meg is csípik az embert. Nem lehet békében dolgozni, pihenni, stb.. Már próbáltuk törvényes úton is elintézni de nem jutott sehova az ügy. Ha valaki tud esetleg valami módszert amivel ellehet intézni, hogy nyugalom legyen, akár pénz díjat is fel tudok ajánlani a segítőnek.

2017. márc. 25. 13:57
 1/3 szabóméhészet ***** válasza:

A méheket elüldözni sehogy sem lehet.Én is méhész vagyok.A méhek 5km sugarú körben járnak,Magyarország minden négyzetméterét statisztikailag 4-5 méh kutatja át percenként.

Magas fákkal,sövénnyel lehet őket magasba kényszeriteni.

Nekem is van egy problémás szomszédom,múltkor rökönyödtem meg hogy kivágott egy kb 8méter magas mandulafát.Jól le is csesztem a lábáról,hogy idióta,én 5éve folyamatosan telepitem a kerités mellett a tujákat,turáni szilek is vannak szoliterbe(már kb 4méter magasak) kinai császárfákat is raktam,erre a bangája kivágja a telkén azt a fát,ami eddig a méheimet a magasba kényszeritette.Idén pont emiatt a fakivágás miatt a méheim légifolyosója úgy 2méter magasan fog keresztülmenni a telkén.Igy járt a hülye ember miattam agyon is csiphetik a méheim,ha ennyi esze van(a rokonságában 5 méhész van,tehát nem laikus a méhekhez)

2017. márc. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 veterán vas ***** válasza:

#1!

Az általad említett statisztikát "kissé" túlzónak értékelem.

Nem néztél el valamit? ;)

2017. márc. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szabóméhészet ***** válasza:

nem néztem el. 1,1millió méhcsalád van Magyarországon. 1méhcsalád májusra eléri a 60-70ezres létszámot,azoknak a 60%-a kijáróméh.Lehet számolgatni Magyarország hány négyzetméter :)


Pontosan ez a méhészeti ágazat egyik problémája,hogy Magyarországon magas a méhsürüség,szemben az USA-val,ahol sajnálatosan az elmúlt években kb 3millió méhcsalád pusztult el.Az USA-ban fizetnek azért hogy a méhész odaviszi a méhcsaládokat,de én mint magyar méhész nem tudom ezt megtenni hogy pl a szomszéd nekem azért fizessen mondjuk évi 150ezer Ft-ot mert a méheim beporozzák a fáit,neki emiatt magasabb a gyümölcstermése,az megy pálinkába.Mig én jószomszédi viszony alapján mindig adok neki 2-3 üveg mézet,ő bezzeg nem ad nekem egy üveg pálinkát,holott a méheimnek köszönheti hogy van pálinkája.Szóval furán működnek egyes hülye emberek Magyarországon :)))))


De "vigyem el a méheket",én meg: költözz el én ebben az utcában születtem,a kutya nem hivott téged ide lakni.


Hülyékkel sajnos sokmindent nem lehet kezdeni

2017. márc. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!