Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Egy reggel az egyik szobámban...

Egy reggel az egyik szobámban 6-8 méhet találtam. Gondolom, egy anya tévedt be és lepetézett. Szegényeket agyon csapkodtam. Nem igazán vagyok akrobata alkat, nem tudtam megfogdosni őket. Várható még, hogy lesznek még többen?

Figyelt kérdés

2017. máj. 22. 00:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A méhek nem petéznek le oda akárhova csak úgy. Fészket építenek, kaptárat, ehhez sok dolog kell és persze egy királynő, sok dolgozó.

A darazsak kisebb fészket építenek.

Szerintem csak betévedtek.

2017. máj. 22. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

"Szegényeket agyon csapkodtam."


Mivel agyoncsapkodtad.

NEM.


Az agyoncsapkodást nem alkalmaznám.

Egyszerűen egy pohárban egy papír trükkel kivinném, és szabadon ereszteném a dolgukra.

Akár egyenként is.

Ha nem vagy hirtelen mozdulatú és agresszív, nem fognak bántani.

A méheknek nem céljuk, hogy támadjanak.

(néhány fajt kivéve)

Egy fullánk szúrásba ők is belehalnak.


Kár volt lecsapkodni. Nem kicsit.

2017. máj. 22. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szabóméhészet ***** válasza:
63%

Hát gondok vannak az általános és középiskolai rovartani oktatással az már a kérdésből lejön,1-es leülhet :))))


A méhanya önállóan enni se tud,az udvara a munkásméhek etetik,nem hogy önállóan petézni,és felnevelni 6-8 méhet.Egy méhraj az öreganyával kb 15-25ezer munkásméh,egy másodraj akár 8-10 szűz méhanyával 10-15ezer méh melyek önállóan a mai viszonyok között vagy megérik a telet vagy nem.

Szóval nem tudjuk mit csaptál agyon,de hogy Apis Mellifica-t azaz Nyugati mézelőméhet nem,az biztos.Nem legyek voltak? :))))

2017. máj. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a kettős nevezéktannal nem vagyok teljesen tisztában, de a darazsat és a legyet nyugodtan kizárhatjuk. Csíkos potrohú rovarok, de nem olyan élénk sárga a csík, és nem olyan karcsúak, hosszúak, mint a darázs. Higyjétek el, én is sajnáltam őket, de nem vagyok már olyan fürge és mozgékony, mint egy huszonéves, asztalra mászni és asztalt (íróasztalt) tologatni nem tudok. A légycsapó meg messzebbre elér. A lényeget viszont megtudtam, köszi!

(Lehet, hogy a redőny tokból jöttek be?)

2017. máj. 23. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!