Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi lesz a mézzel, ha nem...

Mi lesz a mézzel, ha nem "veszik el" a méhektől?

Figyelt kérdés
Illetve ha elveszik tőlük, nem hiányzik nekik? Nem kéne nekik valamire?

2017. máj. 31. 19:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
80%
Vegyszerek , tűzvész járványok stb is ölik őket . A méhész sem ostoba fukar hogy teljesen kifossza őket .
2017. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
35%

Persze hogy nem fossza ki őket teljesen, de ahhoz hogy szaporodjanak dupla, triplaannyi méz kellene nekik legalább.

Nagyon kicsi lenne a méhészek nyeresége, ha nem zsákmányolnák ki őket.


Azt hinni, hogy a méhész a méhek barátja kb. annyira okos dolog mint elhinni, hogy a vadász az állatok barátja...

2017. máj. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
58%
Hát, én nem tudom te láttál-e már méhet, de amit írsz az nettó hülyeség. Most van az akácszezon vége, mindenhol rajokat látni (az egyértelműség kedvéért elárulom, hogy a méhcsalád, mint a mézelő méh egyetlen életképes egysége, tehát bármilyen emlős egy egyedének megfelelő egység rajokkal szaporodik). Szerintem nem kell túl sok gondolkodás realizálni, és valószínűleg te is belátod, hogy nincs akkora feleslegük a gyűjtés 3. hónapjában, mint amekkorát te sejtesz a szaporodásuk feltételének.
2017. máj. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
52%
Jézusom 13-as mert mikor gyűjtsenek, ha nem amikor szezon van? Mellesleg nem tudom feltűnt-e hogy a télről, tavasz elejéről beszéltem, ilyenkor alapítanak a nagyobb tartalékkal rendelkező méhek újabb rajt, kaptárt ha van elég kapacitásuk. A hülyeséged megdöbbentő.
2017. máj. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
35%

#14


"Mellesleg nem tudom feltűnt-e hogy a télről, tavasz elejéről beszéltem, ilyenkor alapítanak a nagyobb tartalékkal rendelkező méhek újabb rajt"


Akkor egy befogott raj (kölyökcsalád) húz anyabölcsőt?

Elvégre ők még nem rendelkeznek "nagyobb tartalékkal".

2017. jún. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező.


Az ég világon semmi nem lesz ha nem "veszik el" a méhektől a mézet.


A méz a méhek által összegyűjtött és az emésztőrendszerükben átalakított nektárból készül. Ez az ő természetes táplálékuk.


Ezt addig gyűjtik amíg van hozzá helyük.


A méhészetben ez úgy néz ki, hogy a kaptár két részre van osztva. Van az úgynevezett méztéri fiók, ahova csak a dolgozók tudnak bemenni az anya nem. Így ott petézés nem is történik.

A másik fiókban petézik az anya.

A két fiók úgynevezett anyaráccsal van elválasztva amin a dolgozók átférnek de a herék és az anya nem.


Amikor a méhész "elveszi" a mézet a méhektől, akkor ezt a petéktől mentes mézzel teli fiókot üríti ki. Az alatta lévő "családi" fiókban maradó méz pedig tökéletesen elegendő a méhek telelésére. Ám a gondos méhész mindig résen van és ha ne adj Isten mégsem lenne elég, természetesen eteti a méheket. :)


Ha egy kaptár méztéri fiókjából nem ürítenék ki a mézet semmi nem történne. A kaptár alsó fiókjában összegyűjtött méz bőven elég a családnak. A bennehagyott méz meg ott állna az idők végezetéig...


Kedves kérdező!

A méhészet jelenleg olyan fejlett de mégis több száz éves tapasztalatokon alapuló technológiával dolgozik, hogy rengeteg méz kinyerhető a méhcsaládok bárminemű károsítása nélkül. A méhész a méhekért és a mézet szerető emberekért van. :)

Ne higyj mindenféle rosszindulatú híresztelésnek.

2017. jún. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
82%

Továbbá megakadt a szemem még egy téves állításon.


"ha nem vennék el tőlük a többletmézet, a télen, tavasszal képesek lennének annyira szaporodni, hogy tavasszal új kolóniát alapítsanak"


A "többletmézet" vagyis a méztéri fiókokban összegyűjtött mézet természetesen minden évben "elveszi" a méhész a méhektől.

Nem is egyszer! Elveszi repce után, elveszi akác után, elveszi napraforgó után... Ha szerencsés év van akár 5x is "el tudjuk venni" a mézet.


Az idézett szövegben lévő megállapítás, miszerint "ha nem vennék el tőlük a többletmézet, a télen, tavasszal képesek lennének annyira szaporodni, hogy tavasszal új kolóniát alapítsanak" egyáltalán nem helytálló.


Mint említettem egy évben akár 5x is lehet pergetés, a méhek viszont természetesen minden évben rajzanak, vagyis "tavasszal új kolóniát alapítanak" annak ellenére, hogy "elvették" tőlük a mézet. Ez a rajzás egyébként hasznos is mert a rajt be lehet fogni, így létrejön egy újabb család. :)


Ismét leírom. Ne higyj a hozzá nem értő, rossz szándékú híreszteléseknek.

2017. jún. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
14, semmi hülyeséget nem írtam. Nyilván nem gondolom, hogy máskor kellene gyűjteniük, mint amikor hordás van, de a válaszodból (szerinted a méhek "kaptárt alapítanak"), azt sejtem, hogy szerinted a legnagyobb hordás tavasszal van, továbbmegyek, elképzelhetőnek tartom hogy te tudod hogy tavasszal nyílnak a virágok és ezzel hozod a méztermelést összefüggésbe, pedig jelentős mennyiséget gyűjtenek például napraforgóról is, és nyilván ennek nyomán is tudnak rajozni (szoktak is). Tavasz elején meg egyébként nem. Télen meg főleg nem. Nagyon megkérlek téged, és a többi társadat, aki olyan témához ír, amihez halvány fingja sincs, hogy keressen más elfoglaltságot, vagy legalább nézzen már utána előtte, mert csak butítja a népet, utána meg elszomorít engem, hogy rengeteg idióta lesz, és mind azt gondolja, mint te, hogy okos.
2017. jún. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!