Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért veszik a fiatalok a...

Miért veszik a fiatalok a mcdonaldos vackokat, amikor ennyi pénzből rendes éttermi kaját ehetnének?

Figyelt kérdés

2013. máj. 1. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Azért, mert a Meki nem csak egy kajálda, hanem olyan hely ahol jókat lehet dumálni, nem egy mocskos krimó és mellesleg kajálni is lehet. Kimondottan a fiatalok használják, persze mások is. Menő hely összejönni. Vannak gyerekzsúrok, és nem kell a lakást széttúrni egy ovis összejövetelért. Sokan szeretik az ottani kajákat, bármennyire is próbálják egészségtelennek beállítani. Én speciel imádom a Big-Meget. Egy évben 3-4-et is megeszek belőle. Válogass a lehetőségek közül. Ja és Amiban meg gyorsan lehet ebédelni és visszarohanni a melóba.
2013. máj. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem hiszem, hogy akik ott esznek az egészséges étrenddel foglalkoznának.
2013. máj. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Ennyi pénzből nem nagyon tudsz étteremben enni, max kifőzdében. Ami mondjuk egészségesebb lenne, de az az a hely, ahol nem kell borravalót adni, tudod, hogy mit kapsz a pénzedért Madridban, Budapesten és Londonban és ha megetted a kaját nem kell elhúznod (ismerős nyelvórákat ad ott pl.)
2013. máj. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

Ha az üdítőt nem számoljuk, az alapkaják nagyon olcsók mekiben. 1000 ft-ért kapsz 4 sajtburgert, ami egy átlagembernek még sok is - hiába keshedtek a szendvicsek. Sok helyen ezt nem tudod megtenni.

Elmehetsz kifőzdébe 1500-ért, elmehetsz valami sima menzára ahol 800-ért kapsz menüt rántott levesből, fél kanál krumpliból meg egy fasírtból.

Én elhiszem, hogy kiskunhalason a benzinkút mellett 600-ért olyan hambit adnak a szusi mellé, hogy az ember berosál, és még egészséges is, de sajnos kiskunhalas messze van.

2013. máj. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
37%

nem tudom hogy manapság hol laksz jól 400 forintból

Egészségtelen, de csak annyira, mint a tescos kaják.

2013. máj. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Jajj, már megint egy mocskosmulti műanyag sz.rt árul kérdés. Először is hadd gratuláljak a véleményedhez, hihetetlenül originális vagy, még soha senki nem volt ezen a véleményen előtted!


Figyi, én komolyan elhiszem, hogy szerinted 1000-1200Ft-ból "rendes éttermi kaját" is lehet enni, ahol te laksz ott biztosan. De nem lakik ott az egész ország ahol te.


Ami még fontosabb, nem az egész országnak az az ízlése, mint a tied. Hidd el a "fiatalok" is ugyanúgy esznek "éttermi" (=főtt) ételt, mint te. Mi is eszünk rántott húst, paradicsomlevest, aranygaluskát. Sőt, mi eszünk még burritot, curryt, steaket és hummuszt is.


Elhiszem, hogy valaki, akinek a meleg étel, mint kategória kizárólagosan a magyar konyha ételeit jelenti, meglepődik, amikor azt látja, hogy mekiznek rengetegen. Nem kimagasló kaja, de finom. Ahogy finom a kóla is, lényegtelen hányan írják itt le, hogy ihatatlan cukorszörp.


A kulcs, amit a hozzád hasonló értetlenkedők nem fognak fel a VÁLASZTÉK. Mi úgy nőttünk fel, hogy karnyújtásnyira van tőlünk a világ összes finom étele. És persze, ebből sok nem egészséges. Hízlaló.


De mégis miben más az, hogy mostanság valaki csak mekin hízik el, mint az, amikor 30 évvel ezelőtt valaki csak az anyukája csülkös pacalján élve hízott 110 kg-ra?

2013. máj. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon örülök az utolsó válaszolónak.

Hasonló a véleményem. Nem tűröm el. hogy mások írják elő, hogy mit szeressek, és mit nem. Nézzétek meg. hogy az üzletek polcain mennyi cukros üdítőital van.

Persze volt egy bolond ember, aki 40, vagy hány napig csak Mekin élt, és elmondta, hogy mennyi betegséget szedett össze. Ez mind csak valamilyen más cég ellen reklámja, amivel a saját áruit szeretné népszerűsíteni. Az a hülye ember elmondta, hogy mennyi betegséget szerzett a 40 nap alatt, és hízott vagy 30 kilót. Ha ez igaz is lenne, elég bolond, hogy így telizabálta magát. Azt, meg hogy 40 nap altt annyi betegség jelentkezett nála, amiket leírt, hát erősen kétlem. Ennyi idő alatt nem alakulnak ki szövődmények. A tejre is mondják, hogy élet , erő egészség. Aztán egy csomó műsorban meg leírják, hogy milyen rossz ha tejet iszunk. Ez mind blődség. Én minden nap megiszok legalább egy liter tejet, nyáron többet is.

még sincs bajom mert nem vagyok rá allergiás. Aki az, ne igyon. A véleményem az, hogy az ember egy mindenevő faj, és ha mindenből mértékletesen fogyaszt, akkor nincs baj.

Amint mondtam, a kedvencem a Big- Meg. Egy évben

akár 5-6-ot is megeszek egy adag fincsi sült krumplival és rá egy jó nagy kólát iszok. Egészségünkre!

2013. máj. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja azt elfeledtem mondani, hogy amikor nem a Mekiben eszek akkor főzeléket, esetleg egy kis pörköltet rá, leveseket, tésztát, ( mákosat, diósat, lekvárosat, palacsintát cukrosan)Rántott húst, hagymás babot, mint a Piedóne, Főtt kolbászt és ilyen egészségtelen finomságokat eszek. A Mekibe akkor megyek, ha dumcsizni akarok a barátnőimmel.
2013. máj. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint nem rajongok érte, de ahol mi élünk, éjjel egyszerűen nincs más. A barátommal lakunk ketten, a beosztásunk nagyon össze-vissza. Időnkét előfordul, hogy mondjuk délután alszom, este 10-kor felkelek. Olyankor itt a közelben már nincs semmi nyitva, metrózni meg nem akarok háromnegyed órát valami kajáért. A McDonald's innen 10-15 perc, hajnali kettőkor zárnak elvileg. Mellete van egy benzinkút, de ott a leginkább kajaszerű dolog az a fahájas csiga, abból is a mini méret.

Szóval ha éjjel éhes vagyok és tényleg nincs semmi itthon, akkor jöhet a meki, mint legutolsó megoldás. Arra pont megfelel.

2013. máj. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem a kérdező arra célzott, hogy egy menü 1500-2000 ft, és csak egy sz*ros hamburger, krumpli meg üdítő van benne.


Ennyiből tényleg lehet étterembe menni, normál áras helyekre már Budapesten is.


Egyébként nekem semmi bajom a multikkal vagy a szennykajával, amíg finomak, a mekis dolgoknak viszont undorító íze van. Évente egyszer, ha jól esik. Bár ha valaki szeret kukábavaló dolgokat tömni magába - mint itt a sok felháborodott válaszadó - annak egészségére :)

2013. máj. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!