Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Pókfészket építő darázs-szerű...

Pókfészket építő darázs-szerű rovar? (Képpel)

Figyelt kérdés

Rovarszárny-zúgásra lettem ma figyelmes (mint amikor a légy az ablaküvegen próbálna kirepülni), és arra lettem figyelmes, hogy egy darázsszerű rovar (az átlagos darazsaknál kicsit hosszúkásabb, de sárga, fekete csíkos, és van szárnya, róla nem sikerült képet készíteni) sárból valamilyen fészket tapaszt egy nyitott fiókban lévő könyv oldalára, éppen befejezni készült a művet, mert már majdnem teljesen zárt volt az építmény. Valószínűleg több napja építhette már.

Mikor felnyitottam ezt a sárból tapasztott fészket, nagy meglepetésre rengeteg, kisebb-nagyobb - szerintem emberre ártalmatlan - pók volt benne.


Mi történhetett? Ez a darázs kinézetű állat rakott pókpetéket? Esetleg látta a pókpetéket, és gondosan lezárta őket, mert rájuk nézve veszélyesek lehetnek a pókok?

Várom mindenki válaszát, aki tud erre mondani valami érdekeset.


Képek:

[link]


2017. jún. 13. 10:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Hmm...közben látom, hogy lopódarázs lehetett a tettes, de akkor sem értem a rengeteg pókot. Nem csak egy lebénított póknak kellett volna lennie a sárbölcsőben? Hogyan fogott be ennyi pókot a darázs?
2017. jún. 13. 10:58
 2/10 anonim ***** válasza:

Ó te jó ég :O

Életemben nem láttam ilyet, a pókokra nincs válaszom, viszont én is hasonlót találtam a hétvégén párom szekrényében. Ugyan ilyen darázs, amit leírtál. Egyszer csak látom, hogy mászik be a komódba. Kijött, kirepült az ablakon, majd ismét visszatért. Azonnal kirámoltuk a szekrényt és a sarkában találtunk egy hasonlóan sárból összerakott kis "gumót". Szétnyomkodtuk. Nekünk üres volt. Azonnal fertőtlenítés stb... Azt hiszem ott haltam volna szörnyet ha ilyen pókokat találok benne.


Engem is érdekelne, hogy pl miért fészkelnek be az otthonainkba, a könyveinkre, vagy a komódunkba?

2017. jún. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Fürkészdarazsak ilyenek, nálam is voltak; az utódoknak kell kaja, ezért gyűjtenek be más rovarokat, pókokat, hernyókat, majd lezombisítva bezárják a petéjük mellé őket egy sárbölcsőbe.


Ragadozó rovarok, ezért gyűjtenek más lényeket, mennyiség pedig a kifejlődési idő miatt fontos.


Hogyan fogott be ennyit? Hát erre fejlődött ki, ha nem tudná megtenni, már rég kihaltak volna.


Félni nem kell tőlük, nem csípnek, s nagyon hasznosak, mivel kerti kártevőkkel táplálkoznak.

2017. jún. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Atyaúristen o.O

Nem tudok válaszolni, de követem mert kíváncsi vagyok.

2017. jún. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Jó dolog, hogy élnek errefelé ilyen hasznos élőlények, de hogyan lehet esetleg azt megakadályozni, hogy itt, házon belül próbáljanak újra fészket építeni?
2017. jún. 13. 11:29
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
alien
2017. jún. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2017. jún. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hasznos állat legközelebb hagyd, kártevőket írt.
2017. jún. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Duenna ***** válasza:
Ártalmatlan fürkész-darázs-féle. De kint a szabadban jobb helyen van. :)
2017. jún. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem úgy épített a függöny mögé egy ilyet, hogy alig volt nyitva abban a szobában az ablak, szóval nem hiszem, hogy lehet ellene tenni bármit is, megoldják ők.
2017. jún. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!