Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Kis szarvasbogár tartása?...

Kis szarvasbogár tartása? (Kommentelés előtt elolvasni! )

Figyelt kérdés
Romániai vagyok. Itt nem védettek a kis szarvasbogarak. Van egy hatalmas akváriumunk (régebb voltak halaink), tele van fűvel és földdel, nincs lefedve a teteje. Kb. egy méter hosszú és fél méter széles. Öt bogárka van benne. Almát, banánt és epret adok nekik, azt nagyon szeretik. Apám hétvégén hoz korhadt fát, egyelőre egy kókuszhéj alatt jól vannak. Arra lennék kíváncsi, hogy kell-e nekik valami extra fény vagy fűtés, esetleg adjak-e nekik vizet (eddig nem kaptak, a felsorolt gyümölcsök levét itták)? Talán még valami "bútorokat" vegyek nekik búvóhelynek?

2017. jún. 23. 23:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a bogarak szabadon engedését javaslom. Nem házikedvencek.

Korhadt tölgyet rakj bele.

[link]

2017. jún. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Amúgy nem szoktam simogatni meg piszkálni őket, csak ha kicserélem a növényeket, amik elszáradtak. Természetesen majd elengedem őket.
2017. jún. 24. 01:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell fény se fűtés, elég a nap.És adj nekik vizet,az enyém megissza egyből amit kirakok icipici tálkára.Nem kell bútor de a korhadt fa kell, és búvóhelynek ajánlok egy fél diót,ami belseje ki legyen szedve, egyik oldala

legyen szét törve ha olyanok a szarvasbogarak hogy beleférnek még.De amúgy meg a gyümölcsöknek a leve is jó főleg a dinnye.

2022. jún. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!