Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miféle pók ez? Fekete özvegy...

Miféle pók ez? Fekete özvegy jellegű. Van ilyen kinézetű pókfaj Mo. -n?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


Csótányirtóból kapott egy kicsit (csótányirtás közben került elő), ezért ilyen kába.


2017. júl. 17. 10:56
 1/5 anonim válasza:
Ajánlom mutassátok meg szakembernek. Akár ti is be tudjátok fogni amíg kába. Egy állat kereskedésben biztosan megmondják.
2017. júl. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A fekete özvegy nem sárga színű. Azt nem tudom milyen pók, de ha zavar, akkor pohárral vidd ki a házból, vagy csapd agyon. Magyarországon nem él halálos mérgű pók, de a rovarító kifüstöli ezeket is ha zavarnak.
2017. júl. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2


Elvétve előfordulnak, a "bogaras gyűjtőknél"... Egyik ilyen haveromnál féltucat olyan pókfaj van, ami mérgező. Igaz neki erre külön engedélye van, és ha a pók elmászkál ő felel érte.


#Kérdező


Jobb a biztonság! Zárjátok be valami tárolóba és irány egy szakértő. Ő még "örökbe is fogadhatja", ha olyan.

2017. júl. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Steatoda sp., valószínűleg S. triangulata - háromszöges faggyúpók. Bár ugyanabba a családba tartozik, mint a fekete özvegy (Theridiidae - törpepókok), teljesen ártalmatlan, gyakran megtalálható lakásokban.
2017. júl. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazad van utolsó, valószínűleg ilyen faggyúpók ez is. Régebben is láttam már ilyet itthon.


Agyonütöttem, amúgy is megdöglött volna 1 napon belül a csótányölő spraytől.

2017. júl. 17. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!