Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Poloskafaj beazonosításához...

Poloskafaj beazonosításához segítség és info?

Figyelt kérdés

Ha más bogárfaj nem képes az iszonyatos szag utánzására, akkor valamelyik poloskafaj a probléma okozója.

2mm-estől 5mm-esig láttam már többet, gondolom, ez a következő generáció, azért különböző méretűek, mert még "kicsik". Totál mintamentes, "bogárfekete" kitin.

Nem tudom, minden poloskafajra jellemző tulajdonság-e, hogy örökmozgó, nem teteti magát döglöttnek, ha megpiszkálom, akkor sincs veszélyérzete. Mindkét találkozásunkkor falevélről potyogott rám: iszonyatosat tud csípni. Egy pillanat a csípés, de akár egy hétig is fáj, 4-5 hétig látható a helye. Akkor ösztönösen odakaptam, elnyomtam őt, akkor tapasztaltam meg azt az átható szagot.

Tovább pont nem érdekelt volna az egész, maximálisan állatbarát vagyok, de másodszorra sikerült besokallnom.

Fűben, fák alatt bóklászom eleget, kutyasétáltatások alkalmával. Egy gyalogakác leveléről hullottak rám, kb 15-en.


Mire megéreztem, hogy valami "idegen" dolog mászik rajtam, addigra már csíptek is. A hajszálaim között kis , kemény dudorok nőttek a csípések helyén. Mint egy szem búzadara.

Érintésre nagyon fájdalmasak, de egyébként is érezhető folyamatos, figyelmen kívül nem hagyható fájdalom.

Hanem másnap gazoltam be rendesen, mert nem csak a fejbőröm kezdett fájni, hanem ugyanazon a területen

a fejem is, az agyam hasogatott....és ez így megy azóta is.

(kb. 2 hete)

Ráfogtam a magas vérnyomásra és a durva hőségre.

Ma pedig igyekeztem nem megijedni, de gyanakodni, ugyanis ma reggel egy élő példányra leltem: a klaviatúrára pottyant.

Csak nem véren is elélnek ezek a poloskák? Én csak az ágyi poloskáról hallottam eleddig, aki véren él, de ez tuti biztosan nem az. Sajnos, olyan fotót, amiről bizonyossággal be tudnám azonosítani, nem találtam.


1.) Szomszédnál, függönyön, közel négyzet alakba "rendezve" is láttam ilyen kikelt apróságokat. Gondoltam, hogy a múlt évi poloskainváziókor beköltözöttek valamelyikének lehetnek a "gyerekei". Lehet, hogy minimum 5-6 mm-es korukig azoknak a barna mezei poloskáknak az utódai lehetnek a kicsi feketék, vagy ez vmi más fajta lehet? Ha más, akkor melyik?


2.) Van olyan poloskafajta, ami lassan múló fájdalmas csípésen túl képes valami maradandó betegséget terjeszteni, mint pl. egy fertőzött kullancs? Tartani kell ezektől a kellemetlenkedőktől eü. szempontból is?



2017. aug. 3. 14:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Facebookon lépj be a Rovar Ász nevű csoportba, ott hátha tudnak segíteni.
2017. aug. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!