Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » SOS kikelt az imádkozósáskám...

SOS kikelt az imádkozósáskám petéje és teljesen más mint amire számítottam. Most mit tegyek mivel etessem őket?

Figyelt kérdés

Azt hittem hogy 1-2 cm lesz de csak pár mm. Nem tudom hogy mivel etessem őket mert ha akkora tücsköt adok nekik amekkorát az anyukának vettünk akkor lehet rossz vége lesz.

Nem tudom mit tegyek esetleg különtároljam őket stb.


2017. okt. 22. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Apró rovarokkal próbálkozz.
2017. okt. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Azt ugye tudod hogy az imádkozó sáska védett és hogy fogságban tartottad hogy ott petézzen le azzal törvényt sértettél. Ezért nem tartjuk fogságban, melegben a petéket mert azt hiszik tavasz van és kikelnek most amikor semmi élelem nincs nekik ami nekik való (tavasszal vannak kicsi szöcskék, kicsi legyek, muslincák, hangyák minden ami kell) arról nem is beszélve hogy halálra ítélted őket. Szerinted kibírják a telet? Kb fél év az élettartamuk, tehát ha még fel is tudnád nevelni őket és kibírnák a fél évet tavaszra pusztulnának el, így az életük értelmetlen hiszen nem tudtak szaporodni és továbbadni a génjeiket. Gratulálok a hozzá nem értésedhez, el se bírom képzelni hogy gondolhattad hogy majd 1-2 centis kis sáskák kelnek ki neked.
2017. okt. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tartottam fogságban! Az igaz hogy a szobámban volt de el tudott volna menni. Elvégre az ablak tárva nyitva állt neki és ki tudott jönni az akváriumból ki az ablakon át de nem tette. A szobámban is járkált a kutyára is rámászott rám is mindenre még az ablaknál is volt de nem ment el. Szóval szerintem nem volt fogságban tartva. Az viszont tényleg az én hozzá nemértésem volt hogy mi lesz a petéjéből. De ha már kikeltek akkor is lehetne velük valamit csinálni nem? Szabadba nem tudom kiengedni mert egyből meghalnának a hidegben stb viszont tudok venni állatkereskedésben kicsi tücsköket azt talán megtudják enni vagy inkább valami lárvát ami nem tudja őket bántani. Van egy másik pete is azzal most mit csináljak? Vigyem ki és tegyem egy fenyőre és ne piszkáljam vagy mi? Azok a kis imádkozósáskácskák még túlélhetik vagy azok amik már kikeltek?
2017. okt. 22. 19:40
 4/9 A kérdező kommentje:
A nagy anya imádkozósáskának is vettem tücsköket már nem is egyszer
2017. okt. 22. 19:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Esetleg légy vagy hasonló apróbb rovar kellene,de ilyenkor nem nagyon kapsz. Télen meg nem tudom mit fogsz csinálni. Szerintem megeszik egymást. A te hozzá nem értésed ott kezdődött,hogy befogtál valamit,amiről szinte semmit nem tudtál. Nem tartassz semmilyen más rovart a házban,ami táplálékul szólgál,nem voltál tisztában a szaporodási szokásaikkal stb. Mindegy is,gondolom te is tudod,hogy mekkora hiba volt. Most annyit tehetsz,hogy kísérletezel,hogy mit eszik. Legrosszabb esetben próbálkozz főtt csírke darabokkal.
2017. okt. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

[link]


Innen rendelhetsz nekik ételt.

Ajánlom a legkisebb tücsök méretet!

2017. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. okt. 22. 22:11
 8/9 A kérdező kommentje:
A legkisseb tücsök 3,1 cm az túl nagy nem?
2017. okt. 22. 22:13
 9/9 A kérdező kommentje:
ja nem bocsi
2017. okt. 22. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!