Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájaim testvére...

Yesaya kérdése:

A hullámos papagájaim testvérek, a tojó mégis tojást rakott. Tudtam, hogy ez nem lehetetlen, de nem számítottam rá. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Anno két éve ajándékba kaptam két hullámo spapagájomat, egy kisfiút és egy kislányt. Nem raktam nekik sem keltető fészket, sem semmi ilyesmit, mert úgy informáltak, hogy ezek hiányában a tojó nem költ. Ma reggel a kislány mégis meglepetést okozott azzal, hogy öt tojást hagyott a kalitka sarkában, és nem is hajlandó leszállni róla. Azt hallottam, hogy káros, ha két testvér egymással szaporodik, ezért is szerettem volna elkerülni ezt a helyzetet. Most azonban nincs szívem kidobni a tojásokat. Mit kellene tennem, hogy a jövőben megakadályozzam a szaporodást?

2014. okt. 4. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyrészt még nem biztos, hogy kikelnek, meg az sem, hogy felnevelődnek-e. Ha esetleg felnevelik őket, akkor utána külön kell tenni a szűlőket.
2014. okt. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem fogja őket megviselni,ha külön teszem őket?
2014. okt. 4. 18:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg, ha van rá lehetőséged, vegyél mindkét madárkának idegen helyről párt. Így magányosak sem lesznek, de nem lesz beltenyészet sem.
2014. okt. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is 5db tojás nem egyik napról a másikra keletkezik. A hullámos papagájok kétnaponta tojnak 1 tojást tehát azok a tojások nem csak ma reggel óta vannak ott. A kérdés az hogy nem vetted észre eddig???


Elvenni tőlük nem lenne jó mert a tojó valószínűleg újakat tojna. Fogj egy erősfényű lámpát és világítsd át őket. Ha látsz egyben is ereket, a tojás nagy részét kitöltő sötét foltot akkor legalább egy fias.

De a biztonság kedvéért szerintem vedd ki alóla őket két részben(hogy ne maradjon a tojó tojás nélkül, hogy legyen min kotlania közben is) tehát vegyél ki alóla kettőt és hagyd valahol állni őket 1 napig majd tedd vissza őket és vedd ki a maradék hármat is 1 napra. Ha egyszer kihűlnek már nem lesz belőlük fióka.

Hagyd a tojót addig kotlani a tojásokon amíg akar majd ha már egyáltalán nem foglalkozik velük akkor vedd ki és dobd ki a tojásokat.

2014. okt. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Úgy nem vettem észre, hogy be volt ásva a homok alá, ráadásul nem is kerestem, hisz úgy tudtam, keltető nélkül nem rak tojást. Nem vagyok tapasztalt ebben a témában, ezt bevallom. És köszönöm a választ!
2014. okt. 5. 09:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Erről felmerül még egy kérdés hogy mennyi időnként takarítod a kalitkát?

A homokot legritkábban 1 hetente kell cserélni de inkább gyakrabban ajánlott.


Egyébként tényleg ritka hogy odú nélkül tojást tojik a hullámos papagáj főleg ha egyedüli párról ha szó.

2014. okt. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!