Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Méhészet a gyümölcsösben?

Méhészet a gyümölcsösben?

Figyelt kérdés
Szilvaszedésközben mindíg megcsípnek a méhek. A kaptárak mellé húllanak a gyümölcsök. Ilyenkor a kaptárak mellett is szedni kell a gyümölcsöket. Szilva, alma.

2018. ápr. 29. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ti méheitek?


Amúgy méhészruha

2018. ápr. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen a miénk, méhészruhában kényelmetlen a szilvaszedés. Méhészkedéskor felveszem a méhészruhát. 40 db méhcsaládunk van. Egy kaptárban kb 30-50 ezer méh van. A mészészruhát nem használunk a szüleim nem szeretik, túl modern. Szerintük gyógyít a rengeteg méhcsípés. A méhészkedést szeretjük. Sehól nem láttam hogy a gyümölcsösben helyezik el a méheket. Szilváskertben a földröl kell szedni a szilvát.
2018. ápr. 29. 20:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig a kaptárak mellől szedni szép mutatvány, mert ott abszolút ellenségnek néznek, ahogy matatsz az otthonuk környékén.


Arra gondoltam, hogy befújhatnád magad valami erős szagú dologgal, ami taszítja őket, de nem hinném hogy ez megállítaná őket, ha a kaptárt védik.


A méhészsapkát mindenképp vedd fel, és valami kesztyű sem ártana, de én tuti méhészöltözetben szedném a szilvát :)


Hány csípést kapsz egy-egy szilvaszedés alatt?


(plusz nem nagy veszteség ez a méhcsaládoknak? ugye szúrás alatt elpusztulnak)

2018. ápr. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egy szilvaszedés alatt kb 15 ször csipnek meg. A kaptárak tetejére is hullik a szilva.
2018. máj. 5. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!