Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogy születik a hangyakirálynő?

Hogy születik a hangyakirálynő?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy hogy születik egy királynő. Ugyebár az rak tojásokat, és ha véletlen elpusztul kelhet ki belőlük egy másik?

2018. máj. 6. 06:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Elöször is nem tojásokat rak hanem petéket ( bocs a kötözködésért)

Nem teljesen értem amugy a kérdést... Arra gondolsz hogy ha a királynő pusztul el? Ha igen akkor a válasz az hogy a kikelő hangyát ( akit kiválasztanak) különleges tápanyagokkal táplálják minek következményeképp jön létre a kitálynő.

Legalábbis én igy tudom de szerintem wikipédián tuti fönn van

;)

2018. máj. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vannak fajok ahol egyik dolgozó sem steril,hanem az akkori "királynő" vagyis a 'gamergate' ivartalanítja őket még fiatal korukban. Ha a gamergate elpusztul akkor a kikelt ivarképes dolgozók viaskodnak a gamergate "címért".


Normál esetben a ha királynő elposztúl az a kolónia végét jelenti. Ha mondjuk többkirálynős bolyról van szó,akkor nem.

2018. máj. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Tojás helyett petét akartam írni, biztos a fáradtság miatt volt.
2018. máj. 27. 08:36
 4/4 anonim válasza:
Egy teljesen kifejlett boly tud szárnyas királynőket és hímeket nevelni, amik álltalában tavasszal rajzanak.ilyenkor a királynő egy másik boly hímjével párosodik,a hím utána elpusztul.a nősténynek lehullanak a szárnyai és el kezd egy bolyt alapítani, ami általában úgy néz ki hogy keres magának egy kis védett sötét,meleg zugot (különböző fajtáknál más pl.kéreghangyaféléknél gally) és petéket rak.sok hangyánál így történik, viszont vannak olyan fajok is amelyeknek a kezdeteknél a királynők összeállnak és együtt alapítanak államot,ezt poligin hangyafajnak nevezik.vannak olyanok is amelyek csak az elején állnak össze,majd később szét válnak és önnállóak lesznek.de olyan is van amelyek keresnek egy gazdafajt,megölik a királynőt,és annak helyébe lép.még sorolhatnám mert rengeteg féle képpen alapítanak államot.a fajokon belül vannak hangyakasztok.van olyan ahol háromféle dolgozó(minor,média,major),királynő és hím található,de van ahol csak egy dolgozókaszt jelenik meg.mindeggyik kaszt másra lett kitalálva.minor:a lárvák,királynő etetése gondozása,lárvák,bábok,peték rendezgetése,tisztogatása.média:ő a mindenes.beszerzi a kaját de a lárvákat is gondozza.major:ő sokkal nagyobb és erősebb is mint a másik két dolgozókaszt.ő a boly védelmezöje.királynő:ő tartja fenn az egész bolyt, folyamatosan rak petét,ezért ő mindig a lárvákkal eggyütt a legbiztonságosabb helyen van.hím:élettartama nagyon rövid csak a párzásig tart, neki ez is az egyetlen feladata. A hangyának a kasztja(hogy dolgozó(minor ,média,major)királyő vagy hím) már akkor biztos,amikor még csak petében van,tehát azután miután kikelt már nem alakul.miután elpusztult a királynő(átlagos élettartam:10-15 év)álltalában az egész bolyban a dolgozók még néhány hétig maradnak életben utána szép lassan szétbomlik a boly és elpusztulnak.visszont vannak olyan fajok amelyek képesek a dolgozókból királynőt nevelni mivel,mindegyik ivaros és képes petét rakni.érdekesség hogy a hangyák a darazsak távoli rokonai,és hogy minden dolgozó nőstény ivarú
ápr. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!