Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Találtam egy hangyakirálynőt,...

Találtam egy hangyakirálynőt, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Találtam egy óriási fekete hangyát. A hossza kb 1cm. Feltételezem, hogy egy királynő lehet, mert, ha jól tudom, akkor még a fekete lóhangya dolgozó sincs ekkora.

Hogyan tudom szaporítani? (Nincs szárnya, úgyhogy gondolom meg van termékenyítve)

Beletettem egy műanyag csövecskébe, töltöttem egy kis vizet, rányomtam egy kis vattát, ahonnan gondolom tud inni és a csövecske végét betömtem egy másik vattával?

Ez így okés? És ha igen, akkor kb mennyi idő mulva fog lepetézni illetve van-e szüksége táplálékra a peték kikeléséig?



2014. júl. 15. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Te most hangyát akarsz szaporítani, mint háziállatot? Inkább taposd össze vagy húzd le a wc-n!
2014. júl. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, azt akarok, baj? És ahogy elnézem több eszem van hozzá, mint neked bármihez.
2014. júl. 15. 20:51
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Jó, ha ilyen "okos" vagy, csinálj amit akarsz. De ha kiszabadulnak, és elárasztják a lakást, akkor jusson eszedbe, hogy mit mondtam...
2014. júl. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Szia.
2014. júl. 15. 21:55
 5/10 anonim válasza:
Megnyugtatlak az nem királynő:) Az ilyen fajta hangya, neve nem jut eszembe, és telefonról a Google se működik nekem, de ez valószínűleg abból a fajból a felderítő.Ez a faj fakorhadékba építik a koloniált.
2014. júl. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

nem biztos.. ha a testéhez képest különösen nagy a potrohája, akkor valszeg királynő. like this: [link]


kb 2-5 nap múlva petézik, aztán úgy 1 hónap, mire kikelnek (tartsd sötét, meleg helyen, ezzel gyorsítva a fiasítást). Ezalatt ne nagyon háborgasd!

Élelemre nincs szüksége, a víz jó 5let volt.

Ha kikelt az első alom, utána lehet őket áttelepíteni formikáriumba, addig jó a kémcső.


De ha bármi kérdésed van, írj nekem privátba, szívesen segítek! Nekem most 16 királynő költ éppen a szekrényben :D

2014. júl. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)

Elég nagy a potroha, innen feltételeztem, hogy királynő...

2014. júl. 16. 12:06
 8/10 anonim válasza:
32%
Ha királynő is, akkor se húzd le a klotyón!!! Inkább enged szabadjára valamelyik szomszédodnál:P
2014. júl. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
Rendezz neki koronázási ceremóniát :D
2014. júl. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kikeletek amugy vagy mi tortent? :D
2017. júl. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!