Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Pár napja vásároltam egy...

Pár napja vásároltam egy grapefruitot. Most felvágtam, és kb.7 db fekete izé volt benne. Bíztam benne, hogy mag, de szétnyomtam, és inkább valami rovarnak tűnik. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Apró bemeneti nyílás nem található a felületén! Esetleg ilyenek ellen vegykezelik a déli gyümölcsöket? Fenáll a veszély, hogyha én ezt időben megeszem, lerakódik a belekben, és bélférget okoz? (kép lent)


Fekete rovar a grapefruitban!


[URL= [link]


2018. máj. 26. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:

A linken nincs kép, de nagyon valószínű, hogy azzal sem tudnánk.

Biztos virágzáskor petézett bele valami, ahogy nálunk a cseresznyébe a kukac lesz.

2018. máj. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát én kétszer is kifogtam olyan fehér grapefruitot, amiben kukacok mozogtak. Képzelheted mekkora erővel csaptam bele a kukába, és még csak nem is olcsó citrus :/

De a pirosnál sosem fogtam ki ilyet. Nem tudom mennyi köze van hozzá.

Azt tudom, hogy ezeken sem voltak bemeneti fúrások. Annyit vettem utólag észre, hogy amikor kicsit megnyomtam, olyan pudvásabb érzetre.


De azért eléggé furcsa, hogy kezelik ezeket mindennel és mégis van ilyen. Valahogy többi gyümölccsel a boltban még eddig nem volt gond.

2018. máj. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
[URL= [link]
2018. máj. 26. 12:51
 4/6 A kérdező kommentje:
2018. máj. 26. 12:51
 5/6 A kérdező kommentje:
Kb. 1 cm-es.
2018. máj. 26. 12:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Biztosat nem tudok mondani, de ahogy a meggyben lévő kukac sem okozna bélférgességet, gondolom ez sem. (Gyomorsav megöli őket)

Sajnos biztosat nem tudok mondani.


Angolul találtam egy posztot, gyors kereséssel.

[link]

2018. máj. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!