Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi a valószínűbb, hogy a...

Mi a valószínűbb, hogy a falból jönnek a hangyák vagy kintről? Részletek alább

Figyelt kérdés

Úgy egy hete folyamatosan jönnek be a szárnyas hangyák, elég nagyok és velük kis fáraóhangyák. Több helyen is, most a nappalit emelném ki. Bevetettünk már minden bolti és házi praktikát, de nem segít.

Leszedték a régi parketta szegélyt, már akkor jeleztem, hogy nem tetszik a látvány és voltak tavaly szárnyas hangyák a terasz ajtó előtt, kéne valamit kezdeni a helyzettel, ami réseket jelent. Nem kezdtek, simán ráment a laminált és most a szegély teljes hosszában törnek fel a hangyák. Ezt az új szegélyt leszedtem, de nem férek már a résekhez a 1.5 cm rájött réteg miatt. Észrevettem, hogy kívül a terasz (homokba helyezett lapok) feláztatja az alapzatot, rések vannak és velük szemben jönnek elsősorban a fal túloldalán.


Már 2 napja nem jöttek fel, azt hittem, végre győztem. Eddig kint sosem láttam őket beáramlani vagy hogy hol jelennek meg (bár a fűben rengeteg a kis kerti hangyaboly).


Mielőtt ma elmentünk bevásárolni, láttam 1 kisméretű szárnyast az ajtó melletti réshez sietni, eltapostam, plusz az ablakon egy nagyot, azt is. Mire hazaértünk, MINDENT elleptek a nappaliban, másfél órán át takarítottam :( voltak nagy és kisméretű szárnyasok, csak kevés vörös.


Észrevettük, hogy az ablakpárkányon van sok, alatta pedig a szokásos réseknél, aztán szétszéledtek a nappaliban és célba vették a szemközti falszegélyt.


Mi a valószínűbb, hogy ezek kintről jönnek vagy a falban élnek?


Ja igen, tavaly vettük a házat...


bármi tanácsot elfogadunk. Biokillel hagyjatok... mindenki azt hiszi, tudja a megoldást, neve biokill. Hát, nem! Sem Protect, sem levendula, citrom vagy sütőpor.


2018. jún. 10. 17:39
 1/1 Farkas999 válasza:
Nekünk az alkoholos ablaktisztító spray jön be. Két-három naponta a terasz burkolat fugái közül rajzanak ki a szárnyasok. Ettől azonnal elpusztulnak, de három napig nem jön elő új csapat. Sajnos a rajzás kb. 3 hétig tart, de ez biztos módszer, hogy a lefújt területről ne repüljenek be a lakásba
2018. jún. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!