Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Napjai lennének a szívbeteg...

Napjai lennének a szívbeteg kutyának? Részletek lent.

Figyelt kérdés

10 éves foxterrierem van, ami már elég öreg.


Nagyon lihegett a kutya folyamatosan, mint amikor teljesen ki van fáradva. Erősen hasból lélegzett.


Elvittem az állatorvoshoz, nem szívférges. Azonban szívzörejes. Kapott

- antibiotikum inejciót

- vízhajtó injekciót

- légzéskönnyítő injekciót


és egy szívgyógyszert. Ma adtam be neki a 2. adagot, de szegény csak üldögél és borzalmasan liheg, nyáltengert hagyva maga előtt. Eszik, ezzel nincs gond, csak nagyon liheg és belassult. (mondjuk ennek ellenére tegnap fogott egy verebet, tehát azért van ott még kakaó)


Hány nap után kellene hatnia a szívgyógyszernek? 1 nap után még nem hat? Napjai lennének hátra?


2018. máj. 29. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos a leírás alapján elég rossz állapotban lehet. De hogy napjai lennének hátra, azt nem tudni. Ha az orvos nem mondott ilyet, akkor nem hiszem. Ha mondott, akkor sem hiszem, mert az én kutyámra is mondtak ilyet, aztán még két évig lazán elszaladgált.
2018. máj. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Az én kutyám 10 éves kora óta tachicardiás szívbeteg, jelentős szívnagyobbodással, most 13 éves.

Naponta 2x kap Vetmedint (5mg-os rágótablettát), a havi adagja 15ezerFt.

Nagyon jó szer, keress rá a neten és ha meg tudod engedni magadnak anyagilag, akkor beszéld meg az orvossal, hogy javasolja e!

Nekünk nagyon sokat segített.

[link]

2018. máj. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
most ednyt nevű 5mg gyógyszert kap. Hátha segítene ez első körben.
2018. máj. 29. 21:56
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Idős kutyát már ez a meleg, meg az ilyen-olyan frontok is megviselnek. Nem fog napokon belül meghalni, csak most nincs jól. Lehetőleg hűvös helyen legyen és ne fárasszátok ki, csak a kötelező pisi-kaki, esetleg ha sétához van szokva, akkor csak olyan napszakban amikor hűvösebb van és keveset, amit még élvez.
2018. máj. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

" (mondjuk ennek ellenére tegnap fogott egy verebet, tehát azért van ott még kakaó)"

"kakaó" az van, csak éppen a szíve talán nem bírta.

Az, hogy szívzörejes, még nem pontos diagnózis. Szív ultrahanggal kellene a szívét megnézetni hozzáértő orvossal. ha megvan a pontos betegség, onnantól annak megfelelő kezelést kaphat. Szívbeteg kutyának egyébként nem igazán javasolják a rohangálást.

2019. máj. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!