Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Kullancs kiszedés után miből...

B~Way kérdése:

Kullancs kiszedés után miből tudom hogy valóban kint van?

Figyelt kérdés

Ma kint voltam az erdőben. Este értem haza. Tusolásnál találtam egy kullancsot a térdhajlatomban. Ki szedtem szemöldök csipesszel. Próbáltam mem szét nyomni, de ahogy huztam ki roppant egy nagyot (nem tudom hogy a bőröm volt e ahogy ki jott a csipesz szorításából vagy a kullancs) és a kullancs egyik része a csipeszen, a másik pedig a bőrömben maradt. Össze nyomtam a bőröm így ki tudtam csipesszel vadászni az ott maradt részeket. Ha bele szakadt a szájszerve azt látnom kellene ( nagyon apró volt a kullancs. Kb mint egy ceruzahegy) vagy a mérete miatt nem látható de ott maradt? Valamint kiszedés után fel is duzzadt a helye, fájt, be kentem arcszesszel (azt írták hogy fertőtlenítsem, nekem csak ez volt hirtelen :P), de 8gy kb 20 perccel később már nem is látszik a nyoma. Nem tudom mikor került belém. Lehetséges a fertőzés? Oltásom meg van kullancsra mind a 3 de Lyme korra ugye nincs ilyen. Holnap elmennyek háziorvoshoz antibiotikumért vagy várjak vele?


Sok kérdésem lenne még mert kicsit f*sok de ez érthető :D

Köszönöm a válaszokat!



2018. jún. 19. 23:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Van lyme kór teszt a patikában, kb 2 héttel a csípés után már lehet használni, te meg egyből szétbombáznád a szervezeted antibiotikummal?


A kulancskiszedés: kicsippented akár körömcsipesszel, akár kiskezeddel. Inkább jöjjön vele egy kis bőr is, az a biztos, annyit kibír az ember.


Ha meg van az oltásod (nagyon helyes), akkor ne fss.

2018. jún. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a kullancs még nem szívott vért. Így alig van eshetőség arra, hogy fertőzzön.

Egyébként is minden fertőzésnek van lappangási ideje. Ha Lyme fertőzött lenne a néhai kullancsod, a behatolás helyén bőrpír, majd növekvő fehér kör lenne látható idővel.

A kullancs bevizsgálása eredménye kb addigra lenne meg, mint a jele a bőrödön, hogy fertőzött volt a kullancs. Ilyenkor lehet már nagy eséllyel kimutatni a fertőzést és elkezdeni az antibogyó kúrát.

2018. jún. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Régebben volt már olyan papírom amin az állt h "Kezdetleges lyme kór" ezért is tartok tőle. Ott akkor mentem el orvoshoz amikor már majdnem körbe érte a lábam az a piros karika. De akkor ha Lyme ról lesz szó akkor minden esetben ilyen kör kezdene el kialakulni?
2018. jún. 19. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!