Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Megcsípett egy darázs a...

Megcsípett egy darázs a könyökhajlatomban és eléggé feldagadt a könyököm és az alkarom. Mennyi idő, míg elmúlik?

Figyelt kérdés

2018. júl. 12. 11:08
 1/8 anonim válasza:
Engem egyetlen egyszer csípett meg egy méh, de nagyon régen. Kb 6 nap alatt múlt el teljesen.
2018. júl. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Azért van különbség méh és darázscsípés között!


A méhnek a legerősebb mérge,

a kis darazsaké sokkal gyengébb

és a leggyengébb a lódarázs mérge!


Kérdező biztos vagy benne, hogy darázs csípett meg?

Nem igen szokott a darázscsípés ekkora dagadást okozni!!!

2018. júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora duzzanat azért nem jellemző a darázscsípésre, elképzelhető, hogy allergiás vagy rá. Allergia esetén az első csípés még jellemzően nem okoz gondot, a második jól fel szokott dagadni, a harmadik végzetes lehet. (Ez az allergia kialakulásának folyamatával függ össze.)


Én azt javaslom, hogy menj el a háziorvoshoz. Ha ő esetleg nem ad beutalót laborra darázscsípés-allergia vizsgálatra, vagy allergológiára, vagy túl későn kapsz időpontot, akkor a csípés után kb. 1 hónappal menj el magánlaborba (pl. Centrumlab, Synlab), és nézesd meg. Kb. 5000 Ft.

A kb. 1 hónap azért lényeges, mert hamarabb még túl magas az ellenanyagok szintje, később csökken. Úgy 1-2 hónappal a csípés után érdemes megnézetni.

2018. júl. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok

És a vizsgálatig vigyázz nagyon, meg ne csípjenek :)

Ha mégis, AZONNAL orvoshoz kell menni, ha szédülést, furcsa érzést érzel, AZONNAL mentőt hívni. Nem vicc, a darázscsípés allergiára sajnos nem jó a kalcium.

2018. júl. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szeder Katalin ***** válasza:
Calcium Sandoz pezsgőtablettát oldj fel, és igyál. Ha már feldagadt, legalább 2-3 alkalommal 3-4 óránként.
2018. júl. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A calciummal az a baj hogy 2 óra kell mire feloldódik a szervezetben -legalábbis nekem így tanították
2018. aug. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bár újabban egyes orvosok az ellenkezőjét állítják, kalciumnak van létjogosultsága az allergia elleni kezelésben, mert pl. a kalciummal (és magnéziummal) jobban ellátott sejt kevésbé intenzíven reagál a hisztaminra,

DE !!!!

darázsallergia esetén egyszerűen NEM ELÉG! Ha valaki darázsallergiás, a kalcium beszedése után ugyanúgy meghal(hat), mint nélküle.

Darázsallergia gyanúja esetén a legfontosabb, hogy ki kell vizsgálni, valóban darázsallergia van-e, és ha igen, milyen súlyos. Továbbiak (pl. kell-e Epipen injekciót magánál hordani, stb.) csak ennek függvényében.

2018. aug. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szabó Viktória2.0 válasza:
Na.. Nekem 1-2 hét volt mert én gyenge allergiás vagyok. Ha te is igy bedagadsz akkor te is olyan vagy mint én.(nagyon bedagad és viszket, de nem halsz bele!) Nekem van egy orvosságom (semmi utóhatás) amit ha a Darázs-néhcsipése után 5 percen belul beveszek nem dagad meg (neve: Medrol). És ha viszket akkor a Locoid Crelo krémet tudom ajánlani. Attól nem viszket.
2019. ápr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!