Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi lehet a képen látható apró...

Mi lehet a képen látható apró bogár?

Figyelt kérdés
Kb. 1-1,5 mm, körbe-körbe mászik, tehát nem nagy területeket jár be, valamint ugrik is. A fűben sétálva vettem észre, hogy tele lett a lábszáram vele, és sajnos már a házba is találtam párat. Gyerekkoromban láttam utoljára bolhát, emlékeim szerint az nem ilyen volt. [link]
2018. aug. 12. 20:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Muslinca? :D
2018. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem, nem muslica. -nem látszik a szárnya és lapos, nem úgy lapos mint a poloska, hanem a másik irányba :D mármint olyan kagyló alakúan lapos.
2018. aug. 12. 20:47
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Pedig ez bolha.

[link]

A házba vegyél bolhaport, szórd be vele a kárpitok réseit, (ha van cicád, arra mérgező!) szőnyegeket ki a lakásból, kiporolni, lefújni BioKillel és egy hétig kint hagyni, lakást felmosni Domestossal és ha van diófa a közelben, felszórni diófalevéllel. Ne hívj vendégeket, naponta szedd össze a diólevelet, moss fel, diólevél, vagy friss, vissza. Nyom nélkül el fognak tűnni.

2018. aug. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szegény, milyen rágalmakkal szembesül. Én nem ismerem, de nem is írok hülyeségeket.
2018. aug. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont ismerem, mert volt benne részem.

Viszont, ha a feltett kérdésre nem tudok válaszolni, akkor nem írok semmit.

2018. aug. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nekünk nincs állatunk, de a szomszéd macskái többször átjönnek az udvarunkba. Igénytelen egy család, gondolom nem bolhátlanítják az állataikat... Viszont az a furcsa, hogy kint a fűben vettem észre, hogy rámásztak a lábamra és nem olyan pattogósak, mint gyerekkorom emlékeiben (35 éve), valamint el tudom kapni őket, és mászkálnak is, nem csak ugranak. És nem fényes a testük. Persze lehet, hogy már a bolha sem a régi.... Mindenesetre már elkezdtem a bolhátlanítást a lakásban, bár továbbra is azt gondolom, hogy ez nem az, hanem vmi más, de nem tudom mi... :( Köszönöm a hozzászólásokat!
2018. aug. 12. 22:03
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
Nagyítsd ki a képet, aztán nézz meg egy bolhát. Kb mint elefánt a zsiráfra. Annyira hasonlít.
2018. aug. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%
Ennek a valaminek a 3. pár lába egész hátul, jóval messzebb van a 2.pártól, mint a bolhának. Meg karcsúbb, hosszabb is. Sztem se bolha.
2018. aug. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
És ezek nem ugrólábak. Adjunk neki nevet.
2018. aug. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Rendben, adjunk neki nevet :) . Meg egy irtási módszert is, légyszi.


Meg most oké, hogy a lakásban "bolhátlanítok", de a tömeg kint van a fűben! Egyébként a bolha a fűben elvan napokig? Nem kell neki gazdatest?

2018. aug. 12. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!