Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit csináljak az orrszarvúbogá...

Mit csináljak az orrszarvúbogár lárvákkal, hogy ne pusztuljanak el?

Figyelt kérdés

Sajnos el kellett távolítanom egy régi, korhadt farönköt, ami alatt találtam őket. Nem szeretném, hogy elpusztuljanak, tudom, hogy Magyarországon védettek, és 50.000 az eszmei értékük a bogaraknak.


Ha egy jó nagy adag fűrészporba teszem őket, amit a földön helyezek el, ott ellesznek addig a pár évig, amíg kifejlődnek?


2018. aug. 22. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább keress az erdőben egy másik korhadt rönköt, és tedd az alá. Nem tudom mit esznek, de biztos nem fűrészport, és ott a közeg sem hasonlít arra, amiben előtte éltek.
2018. aug. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A korhadt fát eszik, néha ilyen fűrészporos kupacban is megtalálhatók a pajorok, ezért gondoltam erre. Erdő nincs a közelben
2018. aug. 23. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!