Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen pók lehet? (kép)

Ez milyen pók lehet? (kép)

Figyelt kérdés

[link]

Néhány órával ezelőtt fotóztam az Allee oldalában.

Elszökhetett valahonnan, vagy tök normális hogy egy óriáspók grasszál Magyarországon?

A méretét tekintve nem férne el egy gyufásdobozban.


2018. szept. 30. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Nem ez az a halálos pók, ami nem rég érkezett az országba? (nem megijeszteni akarlak)
2018. szept. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok, téves volt, amire gondoltam így néz ki: [link]
2018. szept. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%
Ez egy közönséges keresztespók.
2018. szept. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Ez egy cselőpók, vagy pokoli (Geolycosa vultuosa) vagy szongáriai (Lycosa singoriensis). Őshonos, védett fajok, alapvetően ártalmatlanok de védekezésből képesek marni, ami fájdalmas (de nem veszélyes, főleg nem halálos). Itt találsz segítséget az elkülönítésükhöz, én ebből a képből nem tudom megmondani:

[link]


Ha pedig már szerepel itt az urbanlegend.hu-s cikk is, akkor azt is el lehet benne olvasni hogy nem érkezett olyan pók az országba és más halálos mérgű fajunk sincs.


A keresztespókok pedig teljesen más habitusúak.

2018. okt. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!