Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Madárpóknak szabad egeret...

Madárpóknak szabad egeret adni? És az egér tényleg meghal egyből?

Figyelt kérdés

2018. dec. 15. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

Szabad és néha kell is!


Nem azonnal, de meghal, amúgy van mirelit egér is! Csak előtte rakd forró vízbe és várd meg amíg átmelegszik.

2018. dec. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"néha kell is", ez nem igaz. Semmi szükségük rá, sőt, ha gyakran kapnak, az lerövidíti az életüket, mert magas a zsírtartalma.

Van olyan pókom, amely elmúlt 12 éves, soha nem kapott egeret, és nem is fog. Köszöni, remekül van.

Nyilván néha a természetben is néha a pók elkap egy-egy egeret, tehát baja nem lesz tőle, ha ritkán kap.

Nem hal meg azonnal az egér. Elég sokáig szenved. Én egyszer skorpiónak adtam egeret, sajnos, mert tudatlan voltam, hát az egér a marás után sokáig sírt, majd mikor már alig vergődött, a skorpió elkezdte enni úgy, hogy még élt szerencsétlen. Én nyúltam be csipesszel, hogy szerencsétlent gyorsan megöljem.

Persze, ha az ember ragadozó állatot tart, felvállalja, hogy más állatokat fog odaadni nekik táplálékul, de szerintem próbáljuk ezt úgy tenni, hogy a lehető legkevesebb szenvedést okozunk közben...

2018. dec. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
Max nagyon ritkán de tényleg nincs rá szüksége. És nem hal meg egyből, ahogy egy nagyobb sáska sem.
2018. dec. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lipton. ***** válasza:

Nem célszerű az egérrel etetés!

Egy rémült egér könnyen kárt tehet a pókban. Fajtól függ, hogy milyen gyorsan pusztul az egér, de még egy afrikai póknál is eltarthat egy jódarabig, amíg elpusztul az zsákmányállat.

Ráadásul a kálcium sem tesz jót a pókoknak!

2018. dec. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!