Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez igaz hogy az egyszerű házi...

Ez igaz hogy az egyszerű házi kaszáspókra, is mondják hogy lószúnyog?

Figyelt kérdés
Google fordítóba beírtam azt hogy "speider" és akkor az volt ott nekem magyarul hogy "kaszáspók, lószúnyog" ez tényleg igaz hogy arra is mondják?

2018. dec. 27. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Kutakodtam kicsit. A lószúnyogok még csak nem is rokonai sem a pókoknak, sem a kaszáspókoknak (a kaszáspók nem a pókok rendjébe tartozik). Szárnyuk van és 6 lábuk, mint a rendes szúnyognak.


Hogy szlengként rámondják-e a kaszáspókra, hogy lószúnyog, passz, de a fentiek alapján ez igen helytelen.

2018. dec. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az "spider", és nem "speider", a spider-re nekem csak pókot dob ki. A speider szóval meg nálam nem is tudott semmit kezdeni. A lószúnyog angolul crane-fly, viszont van egy szleng szó, a "daddy-long-legs", amit ritkán mindkettőre használnak, de azt is eredetileg a kaszáspókra találták ki.
2018. dec. 28. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!