Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A cicámat is védené a teafaola...

Cynthiaa kérdése:

A cicámat is védené a teafaolaj keverék az ágypoloskától, ha minden nap bekennék? Milyen opció van arra, hogy megvédjem a bogaraktól?

Figyelt kérdés

Sajnos ágypoloskáim vannak. Féltem a cicámat, mivel én a barátomnál leszek 4 hónapot (hogy kiéheztessük őket), de az én szobámon kívül máshol nem lakhat a szüleim házában a cica, magammal vinni pedig nem tudom.

Nem igen van pénzem irtásra, a szüleimet pedig véletlen se terhelném ezzel, van elég gondjuk. Hiszek abban, hogy ki lehet őket irtani, egyedül talán menne is, de a cicám miatt ha engem nem, ő belőle biztosan táplálkoznának egy idő múlva. Még se gőzölögtethetem a macskát egész nap :D kellene valami, ami megvédi. A válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2017. okt. 24. 07:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal egyszerűbb lenne egy jó bolha- és kullancsirtóval cseppenteni a macskát. Ha azok ellen jó, az ágypoloska ellen is jó kell legyen.
2017. okt. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod így kiirtani őket, az egész terv hülyeség. A cicát pedig nem kenheted teafaolajjal.

Rovarirtókat kell hívni sajnos, más megoldás erre nemigen van. A cicádat pedig eleve ne hagyd ott egyedül 4 hónapra...

2017. okt. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
bolhaírtó cseppből az advantix-ot kapja kb 2-3 havonta. Remélem tényleg használ erre is.
2017. okt. 24. 10:05
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem hagynám egyedül nyilván, nem vagyok sem állatkínzó, sem butuska kislány. A szüleim gondoskodnának róla, etetés és takarítás. Egyszerűen ehhez a témához vagyok tudatlan, mert még soha nem voltam ilyen helyzetben. Én is eléggé mogoszló véleményeket hallottam a házi megoldásokkal kapcsolatban, de mire összegyűjtenék annyi pénzt, amennyit általában a szakemberek elkérnek, nem marad csípésmentes testrészem. Gondolom, hogy szinte lehetetlen egyedül egytől-egyig megölni őket, de látok logikát abban, hogy ha x ideig nem táplálkoznak, életképtelenek lesznek.

Ezért ez a 4 hónap szerintem egy próbát megér, egyedül nem a háziállatom gondozásával lett volna problémám, hanem azzal, hogy majd az ő kis teste bánja.

2017. okt. 24. 10:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A cseppek egy hónapig hatásosak, úgyhogy a 2-3 havi kezelés kevés.

Az etetés és takarítás az életben maradáshoz elég, de egyébként egyetlen szobába bezárva, egész nap társaság nélkül, az bizony állatkínzás. Ha meg a szüleid foglalkoznak vele, akkor miért is ne lakhatna a szobán kívül.

Egyébként naiv elképzelésnek tartom ezt a kiéheztetést, a macskát leszámítva is. Hermetikusan nem tudod lezárni a szobát, meg fogják találni - ha már eddig nem tették - a rést a többi helyiségbe. Úgyhogy ez közös probléma, és jobb lenne ha a szüleiddel együtt oldanád meg még most, mielőtt az egész házat ellepik.

2017. okt. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azért szobacica, mert körülöttünk mérgezik a macskákat. Nem tartom állatkínzásnak, hiszen még él és virul, nem rühhös, macska aids-es, kutyarágta, kiéheztetett, vagy pincében lakó sorsú. Sétát pórázzal teszi, amit a szüleim is meg tudnak tenni, foglalkozást pedig minden állat igényel, nyilván nem csak a szobában egyedül ücsörög, lehet a ház több részletében is, csak nem huzamosabb ideig, mert nem tudnak rá figyelni mindig a szüleim, hogy ne terrorizálja a húgom, vagy ne kezdjen el újabb területeket jelölgetni a saját kis vackán kívül, mikor tüzel.

A szüleimnek meg nem tudom hogyan elmondani, hogy figyeljetek, tudom, drága a művészeti iskolám, tudom, két hitelünk is van, de képzeljétek, az isten tudja kitől szedtem össze ilyen bogarakat, majd titeket is csípkednek, légyszíves segítsetek ki.

Nem szeretnék rossz indulatú lenni, általánosítani, vagy bármi, de az emberek szeretnek visszaélni minden számukra megfelelő, másokra káros lehetőségekkel.

A fodrász is képes hazudni, csak hogy az érintett vendég még menjen 1-2x vissza 'szőkítésre', amit bárki más fodrász egy alkalommal megcsinál, aki nem a pénzt látja benne.

Nem egy történetet olvastam, hogy 3-4-5 alkalmas 'irtást' kellett végezni egy kis helységben, ahol szinte már az összes lakberendezést lecserélték. Valahogy én ezzel szemben tudok elég 'szkeptikus' lenni. Még 10000 forint is sok, nemhogy 4-5 kezelésnyinek az ára, amiből már szinte egy autót lehet fenntartani.

Ha másoknak ment, nekem ugyan miért ne? Ha a szakértőknek, amit ők használnak szereket, elvileg mi is be tudjuk szerezni, ha az ember ágyától maximum 1-2 méteres körzetben telepednek le, szerintem nem tűnik lehetetlennek. Bár lehet naív vagyok, lehet butaság azoknak hinni, akiknek elvileg sikerült megoldani.

2017. okt. 24. 10:45
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A cicát ivartalanítani kellene, nem olcsó, de így szendvedés számára az élet és bármikor kiszökhet. A teafaolaj szagát gyűlölik a macskák, még ha hatékony is lenne, én akkor sem ajánlanám. Az ágypoloska pedig nem korlátozódik 1-1 szobára, sajnos össze kell fogni a családnak és együtt megoldani a problémát.
2017. okt. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!