Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Lehet abból baj, ha a testét...

Lehet abból baj, ha a testét nyomva szedték ki a kullancsot a kutyámból?

Figyelt kérdés
Sajnos olyanra bíztam a kullancsszedést, akire nem kellett volna. A feje helyett a testét nyomva húzta ki a kullancsot a kutyámból. Ilyenkor köztudott, hogy visszaöklendezi a nyálas vért. A kullancs szürke volt, és már kissé megszívta magát, sajnos nem tudom, hány napja volt benne, mert nem látom minden nap. Mikre kell figyelni? Lehet belőle baja?

2019. márc. 30. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Ha mar megszivta magat, akkor mindegy hogy veszik ki. Ha fertozott a kullancs es tobb oraja foleg napja bent volt, akkor sajnos mar megfertozhette a kutyad is.

Lazra figyelj. Masra szerintem nem tudsz. Vagy hivd fol az allatorvosotokat. (Ne most. Raer holnap...)

2019. márc. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Milyen tünetei vannak, ha lázas a kutya?
2019. márc. 30. 22:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Még a pisijét figyeld (színe erősebb, sötétebb). Meg ha rossz kedvű lesz, akkor orvos, mert a babézia gyorsan öl...
2019. márc. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hány napon belül jelentkeznek a tünetek, ha lesznek? A lázat hogyan veszem majd észre? Sose volt még baja, szóval nem tudom, mit kell figyelni
2019. márc. 30. 23:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Véres vizelet, levertség

Aztan az én kutyám bele is pusztult.

2019. márc. 31. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha elkapott valami fertőzést azt látni fogod. Étvágytalan, bágyadt, elesett.
2019. márc. 31. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
kullancs csípés után figyeld az ínyét ,színtelen,sápadt lesz.ijesztő tünet lehet még hozzá a véres vizelet-ebben az esetben az állatorvosi ellátás minél előbb javasolt.
2019. márc. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!