Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A scarabeus amit Egyiptomban...

A scarabeus amit Egyiptomban annyira imádtak az a szartúró bogár?

Figyelt kérdés

Wikipédiát lehet hogy rosszul olvastam, de így értelmezem...

Szeretnék Ebay-ről rendelni egy ilyen bogarat üvegben:

[link]


De ha tényleg szartúró bogár akkor nem kell :D


2019. ápr. 11. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2019. ápr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen ezt olvastam, most az mit jelent hogy "azonos". Az is "gurigatott"?
2019. ápr. 11. 11:19
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Ja bocs, nem tudtam, hogy nem tudsz magyarul.......

Igen, az is, mert ugyanaz a jószág. Same same but same.

2019. ápr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
77%

Szkeptikus vagyok, hogy az a bogár valóban egy Mimela splendens, vagy csak nagyon furák a képek. Viszont azt érdemes tudni, hogy a "scarab beetle" név az angolban nem csak a "szkarabeuszt", hanem a Scarabaeidae család fajait takarja általánosságban, és bár ezeket magyarul ganajtúróknak hívjuk, de közéjük tartoznak a tényleges galacsinhajtók, ganajtúrók és trágyabogarak mellett a virágbogarak (szerves hulladékon fejlődnek a lárvák), a szipolyok (gyökereken), a cserebogarak (gyökereken), sőt, az orrszavúbogár (korhadt fában) és a remetebogár (korhadt fában) is. És még sok egyéb, külföldön főleg. Szóval az, hogy valami a ganajtúrók családjába tartozik, még nem feltétlen jelenti azt, hogy ténylegesen ganajt túrt. Ha tényleg valamelyik Mimela az állat, akkor az a szipolyokkal áll közelebbi rokonságban, ergo gyökérevő.

Mondjuk nem értem hogy ha amúgy is üvegben van az állat akkor miért lényeges hogy mihez ért hozzá előtte.

2019. ápr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mert szépen mutatna az Egyiptomi szobrok mellett, de nem ha ganajtúró, akkor nincs mivel dicsekedni... :)
2019. ápr. 11. 11:56
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak nem kulázol a terráriumba akkor nem nagyon lesz mit görgetnie a Szarabeusznak.
2019. ápr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!