Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Azok a szabad vad méhecskék...

Azok a szabad vad méhecskék akikkel találkozom a kertben és összejárnak begyűjteni bármilyen virágokat, nekik is van mézük valahol?

Figyelt kérdés

és ez hová sorolható, övék a vegyes virágméz kategória? amikor a környezetükben bármiről gyűjtenek: díszvirágok,

virágzó gyomnövény vagy kaktusz, lilaakác, stb.


2019. ápr. 28. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Honnan tudod,hogy vad méhecske,és nem egy kaptárba repül vissza? Rá van írva??


Amúgy igen,az a vegyes virágméz. Az a legegészségesebb. Abban van a legtöbb vitamin.

2019. ápr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha akácerdőbe telepítik a kaptárokat, abból lesz az akácméz, ha repceföld közelébe, akkor repceméz és így tovább. Mikor mindenféle virágról gyűjtenek az a vegyes virágméz, attól függ mihez jutnak hozzá. Laikus vagyok, nem értek hozzá, de gondolom időnként a "tiszta" mézbe is becsúszik azért egy két pitypang vagy kamilla, ha a méh útjába esik :D
2019. ápr. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
méhész kioktatott nemrég hogy épp azért lesz akácméz mert mikor annak van az ideje, akkor a termelő népség csak arra száll mert erősebb az illata. (épp ennek kapcsán kérdeztem meg, hogy nem ejt útba bármi mást?) de nem tudok kaptárról a közelből, kisváros közepén élek nagyjából, szóval itt elég vegyes lehet a felhozatal azért kérdem
2019. ápr. 28. 21:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Vad méhecskék alatt a poszméheket, művészméheket és hasonlókat érted? Mert közülük van, aki államalkotó, szóval egy helyre gyűjti a banda a mézet és vannak magányos életmódot folytatók is. A méhész házi méhet tart, nem őket.

Vegyes virágméz az, amit a házi méhek mindenféle növényről gyűjtögetnek vegyesen, nincs köztük egy nagyon domináns. Vagy legalábbis szándékosan nincs, mert kóstoltam már tökízű mézet és rákérdezve a méhész rájött, hogy stimmel, nem messze tőle tökföld van :). Ha valaki fajtamézet szeretne, akkor a megfelelő időben (amikor már elég sok olyan virág kinyílt) ezek közelébe telepíti a kaptárakat.

2019. ápr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mindenféléket értek alatta, rengeteg "random méh" kinézetű is megfordul itt, és a mélyen dongó sötét, nagytestű társaik is ugyanúgy, nem tudom ki hova mit gyűjt. ezek mellett folyamatosan a zengőlegyek és a darazsak is jelen vannak szóval van elég forgalom
2019. ápr. 28. 22:21
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Faliméhek, művészméhek, karcsúméhek, darázsméhek, dongók, poszméhek.... lehet miből válogatni, rengetegen vannak :D


Nagy részük nem termel mézet.

2019. ápr. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyira aranyos a kérdés 😊 ..."nekik is van mézük valahol?" Ez főleg. ☺

Micimackóóó ☺

Szüleim mehészkednek,az én kedvenc mézem a dohány és a (fekete)mézharmat. De én emiatt csak a házi méheket ismerem. Viszont minden apró kis gyűjtögetőt érdeklődéssel figyelek,aranyosak amikor csak a potrohuk látszik ki a virágbol 😊

2019. ápr. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!