Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha egy falka...

Mit tegyek, ha egy falka kóborkutyával találkozom?

Figyelt kérdés

A környékünkön sajnos rengeteg a kóborkutya. Van már egy kutyafalka, akiket napi szinten látni szoktam, mikor jövök haza. Elég nagyra nőtt kutya az összes. Van egy fajtatiszta rottweiler, egy keverék (ami szerintem dán dog és rottweiler keverék, mert olyan mint egy roti, de akkora, mint egy dán dog), van egy szintén óriási fehér kutya, egy farkaskutya, és egy fekete keverék. Ezek alkotnak egy falkát.

A kérdésem az lenne, hogy mit tehetek, ha összefutok velük kutyasétáltatás közben? Régebben már találkoztunk a kutyámmal a rottweiler-dán dog keverékkel, meg a fekete kutyával, de akkor egyedül voltak, és nem tűntek agresszívnek, de most, hogy egy ekkora falka "összejött", már féltem a kutyámat.


2010. nov. 15. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
azt teheted, hogy most hívod vmelyik menhelyet, hogy vigyék el őket, vagy egyenesen a gyepmestert, mielőtt valakit megesznek.
2010. nov. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Legyen nálad egy bot vagy egy masszívabb esernyő. A kutyák nagyon félnek a botos embertől.
2010. nov. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
62%

az esernyő tényleg hatásos, attól félnek a kutyák(legalábbis nem láttam még olyat, amelyik nem).

te amúgy hol laksz?

2010. nov. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

uhh sajnálom szegény kóbor kutyákat...

mennivel mássabb az életük, mint egy jólnevelt szobakutyának...nem?

Ahol én lakom,itt is van pár kóborkutya, annyira sajnálom őket. na de mind1

szerintem mikor találkozol velük a kutyusoddal, menj el mellettük bátran, ne sugározzon hogy félsz, azt megérzik.

persze lehet utánnadjönnek lassan, hogy megnézzék fiú vagy lány-e a kutyád.... de ha nem kicsifajta akutyusod, akkor nayugottan elmehet mellettük szerintem nem bántanak.

Ha kicsi is a kutyád, akkor kelüld ki őket valahogy...de akkor sincs nagyobb baj.

De ezek a kutyák ugye még nem bántottak senkit? mert ha nagyon veszélyesek akkor menhelyre kell vinni őket.

rem. segítettem.

2010. nov. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én is nagyon sajnálom őket. :(


A kutyám elég szívós fajta, de nem szívesen megyek el mellettük vele, mert ha valamelyik "púposkodna" neki, ő biztos nem hódolna be(és akkor kész a baj). Eddig összesen két kutya volt, akinek behódolt. De azoknak se dobta hanyatt magát, csak megnyalogatta a szájukat.


Én nem tudok arról, hogy bántottak volna valakit. A fekete keverék kutyával mikor találkoztunk, akkor hívták egymást játszani. :)

A dán dog-roti keverékkel meg farok csóválva szimatolták egymást.

A rottweilerrel is találkoztunk már, az mikor meglátott minket pár méterre volt tőlünk és egy ideig kullogott mögöttünk, de aztán elment.

De ilyenkor mind egyedül voltak.

2010. nov. 15. 18:55
 6/9 MME ***** válasza:

Tényleg csinálni kéne velük valamit. Sok inzultus érheti őket kóborkutyaként, ami tönkreteheti a bizalmukat az emberekben, és azt nem kéne megvárni, amíg ettől agresszívvá válnak. A falkaszellem mást hozhat ki az egyes kutyákból... Nem tudok válaszolni rá, hogy kell-e aggódnod vagy sem, ezért legyél óvatos, előrelátó. A bot, mint fegyver leginkább olyan kutyáknál válik be, amelyek ismernek téged jobban, vagy ha egy, max 2 kutyáról van szó, mert ennyit még sakkban tudsz tartani vele, ekkora méretből a három ehhez túl sok. Már sokat boncolgattuk ezt a kérdést, és nem született még megoldás, hogy mi lenne az az önvédelmi technika, ami beválik. Én ilyenkor ki szoktam menni külön a kutyákhoz, hogy közelebb kerüljek hozzájuk, és ezzel máris egyszerűbbé teszem az irányításukat, ha már kutyával megyek el mellettük. Mett egy kutya jelenléte tényleg sok mindent megváltoztat, és nem a jó irányban, rájuk jobban ugranak a kutyák, kutyasétáltatáskor, ha emberrel agresszív kutyát láttam, a kutyáim kezdte ki, nem engem - persze ha nélkülük mentem, az már más tészta volt.

De szerintem nem kéneőket kóborolni hagyni, mert nincsenek emberi irányítás és védelem alatt, ezért idővel bármi kisülhet belőle, egy embertámadás, egy kutyagyilkosság...

2010. nov. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ha a kutyád nyugodt engedelmes lesz akkor tudod mindegyik kóborkutyát is irányítani és nem fognak bepróbálkozni egy rendezett, egységes, kiegyensúlyozott falkánál(te+a kutyád)

szóval mindig a saját és a kutyád viselkedésén érdemes faragni...ha bizonytalan vagy még mindig a legjobb ha nagy ívben kikerülöd őket de soha nem meghátrálva oldalirányba vagy előre mozdulva és ne hagyd, hogy a hátad mögé kerüljön egyik se!

2010. nov. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"ha bizonytalan vagy még mindig a legjobb ha nagy ívben kikerülöd őket de soha nem meghátrálva, csak oldalirányba vagy előre mozdulva és ne hagyd, hogy a hátad mögé kerüljön egyik se!"

egy fontos vessző és egy "csak" kimaradt:)

2010. nov. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A kutyám nem kimondottan nyugodt, ha meglát egy másik kutyát, de még nagyon fiatal. Ilyenkor nagyon örül, csóválja a farkát, és hívja játszani a kutyákat.


Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2010. nov. 16. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!