Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Minden tele van bolhákkal,...

Minden tele van bolhákkal, mivel tudnám elpusztítani őket? Semmi nem használt eddig.

Figyelt kérdés

Egy ideje mindent elleptek ezek a dögök. Az egész udvar tele van velük, már lassan nem merek kimenni ha 10 másodpercre megállok kint, vagy akár végig sétálok már tele vagyok velük. Próbáltam por alapú szert, neostomosan-t is ajánlották, abból is kifújtam már 15 liter oldatot, de ezek ugyan úgy támadnak. Már több csípés van rajtam lassan mint eddig az életem során, pedig sokat voltam vízparton :D

Sok a fa a kertben, és a kerítés is fából van, máskülönben már felgyújtottam volna benzinnel az egész járdát meg minden betonos területet.

Ezeken kívül valakinek ötlete?



2019. júl. 23. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a kertedet bolhátlanítani reménytelen eset!

Ne is kísérletezz vele, mert felesleges, csak elpusztítasz minden hasznos rovart, a bolha meg marad. Elég, ha egyszer keresztülmegy éjszaka egy bolhás macska, vagy süni és megint ott tartasz.

Próbáld a lábaidat valamilyen szerrel bekenni, ha kimész.

2019. júl. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott egy valami, de nem tudom mekkora a kerted.

A diófalevél megszünteti a bolhákat, de ehhez az egész kertedet fel kellene vele teríteni ami viszont a növényeidnek nem tesz jót.

2019. júl. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Honnan jött ez a sok bolha? Van kutyád, macskád? Ha a kertben ennyi a bolha, bennük mennyi lehet?

A 15 liter neostomosan oldat 15 db 5ml-es ampullából lett csinálva?Mert 1 ampullát 1 liter vízbe ha feloldasz az azért ütős.Az nem igaz hogy nem pusztítja el a bolhákat.Viszont 1 hét múlva kikelnek újra, lehet kezdeni megint.De ez nem jó, mert minden más kis élőlényt, bogarakat kipusztít.

Benzinnel ne próbálkozz, mert magadat is felgyújtod, nagy baj lehet belőle.

Ha már eddig is fújtad neostomosannal, ott már úgyse él semmi.1 liter víz+1 ampulla, kipermetezni.1 hét múlva újra.

2019. júl. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Van macskánk, de benne alig van pár bolha. Kapott Frontline-t a nyakába, és mellé még egy nyakörvet is. Neostomosan-t 5ml/l vízzel csináltam igen. 3 nap egymás után fújtam ki 5-5 litert és semmit nem csinált. A kert úgy néz ki, hogy van egy kb 60 négyzetméteres hátsó kert és ott vannak, de már a ház mellett is találtam párat és attól félek, hogy a házba is bejönnek.

Nemrég költöztünk ide, és volt egy tároló féleség régen ól lehetett, és tele volt földdel, rongyokkal meg minden szarral, ezt eltakarítottuk és utána 4-5 nappal jelentek meg a bolhák. Gondolom, hogy onnan jöhetnek, így azt is lefújtam, illetve annak a helyét fel is gyújtottam még másnap ahogy leszórtam. Tegnap fújtam ki az utolsó 5 litert és ugyan úgy ugrálnak mint eddig. Már gondoltam rá, hogy veszek még 10 ampullát és azt már csak 0,5l/ampullával hígítom, de ha eddig nem használt, nem vagyok benne biztos, hogy így lenne bármi változás.

2019. júl. 23. 13:03
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a kert szinte teljesen betonos, füves rész nem nagyon van.
2019. júl. 23. 13:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Hasonló volt regen nalam is. Mi valami port szortunk szet. Nem emlekszem mar a nevere... :(
2019. júl. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!