Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom az én szerencsém miatt...

Párom az én szerencsém miatt akarják kisemmizni?

Figyelt kérdés

A szüleim mindig sokat dolgoztak, így nagyon szerencsésen sikerült tehermentes lakáshoz juttatniuk, szépen elindítani az életben. Az mindig tiszta volt, hogy ellenzik azt, hogyha bármikor házasodnék ez az én vagyonom, ne adjam el, ne forgassam közösbe, hiszen a legtöbb házasság válással végződik. Ezzel egyet is értek, imádom a lakást, fizettem a felújítást, amit tudtam saját kezemmel csináltam és elég nagy még két gyereknek is, ha családot alapítanék.

Párom előttem anyjával és öccsével lakott kertes házban, aminek a hitelét párom is sok évig fizette (hogy tiszta legyen, a nem kicsi törlesztést hárman dobták össze), mellette mindenki gyűjtögette a kis megtakarítását. Most eladnák a házat, az anyja nyugdíjas lett, hazaköltözne faluba. A tesója viszont a megmaradt pénzből venne egy lakást, kipótolva a megtakarítással, párom viszont nem látna ebből semmit.

Neki mindig az volt az álma, hogy legyen saját lakása, mi is arra kezdtünk gyűjteni, hogy akkor max kiadjuk, stb, jobb a biztonság.

A családja viszont arra hivatkozik, hogy nekem(!) van ingatlanom, mehetne rá hitel, el lehet adni, lehet közös lakást venni, szegény öccsének még barátnője sincs, ott egy fizetés van, itt meg kettő.

Meglepetésemben elmondtam, hogy soha nem adom el ezt ilyen feltételekkel, anyámék ezt az egyet kérték. Innentől én voltam a rossz, hogy de miért nem támogatom párom stb.

Nem arról van szó, hogy ne segíteném, mint írtam lakásra spórolunk. De az öccse így ingyen kap egy több mint 10 milliós tételt.

Párom is zavarja a dolog, el is mondta, hogy legalább az általa törlesztett hitelt odaadhatnák, az is lenne 1-2 millió, akár apránként is, de akkor megint az volt a válasz, hogy jajj, szegény tesója végre lakást kapna és mi meg ki akarjuk zsákmányolni.

Nem vagyunk házasok és bár el nem tudom képzelni, hogy tönkre menjen a kapcsolatunk, de a családja helyében azért nem arra alapoznám a fiam jövőjét, hogy a barátnőjének milye van. Jogosan akadtam ki? Hétvégén megyünk hozzájuk, tesója legutóbb is mutogatta, hogy milyen pöpec kis kecót talált, a hitelt is csak 2 évig kéne fizetni... Ez csak szerintem nincs rendben vagy én lennék anyagias?

Párom szereti a családját, nem akarok balhézni, de érdekelne ki mit tenne a helyemben.


2019. szept. 27. 15:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem adnám el a saját, tehermentes ingatlanom és vennék fel hitelt bizonytalanra. Házasságpárti vagyok, de igazat adok a szüleidnek abban, hogy semmi se biztos. Szép hogy el tudtak indítani téged az életben és lakást kaptál. Ne add el bármennyire is zsarol a párod családja. A párod álljon a sarkára és mondja meg a családjának hogy jogosan kéri vissza azt a pénzt amit a felvett hitelbe fizetett.
2019. szept. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jogos a felhaborodasod es a MINIMUM, hogy amit a parod beletett az anyjaek hazaba, azt visszakapja....
2019. szept. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Ki fognak semmizni, ha engeded. Lehúzós csalók.
2019. szept. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

A két dolog teljesen független egymástól.


1. A párodnak elvileg járna a szülei házának árából, mert neki a te lakásodhoz semmi köze. De ezt neki kell a szülökkel meg a tesvérével végigjátszani.


2. A te lakásod mindig külön vagyon marad, akkor is, ha eladod és az árával beszállsz egy másikba - a szerzés tulajdoni arányában az új ingatlan arányos része továbbra is ate magánvagyonod marad. Szóval ilyen szempontból nem veszítheted el a lakást illetve az árát akkor sem, ha eladod és vesztek egy közöset.

2019. szept. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyós jelölted téged használ kifogásnak arra, hogy a kedvenc fiát támogassa a másik kárára. Ostoba és önző, ha azt hiszi, hogy az ötlete bármiben is jogos lenne.

Ne add a lakásod semmilyen formában, se hitel, se eladás, mégis mit képzel? A saját háza táján rendezkedjen, a te biztos háttered hagyja békén.

Egy pillanatig ne bántson, nem a te dolgod a párodat pénzelni, főleg nem ilyen szinten (a heti bevásárlás, rezsi nem ide tartozik). Ő szülte, oldja is meg, nem háríthatja másra. Ha neked semmid nem lenne, akkor másra fogná, de így anyagi kihasználásról beszél egy külső személy, egy kvázi idegen kárára. Mégis mi jogon? Ezt is elmondtad neki?

2019. szept. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
baromi jól látod a dolgokat,és hülye lennél ha megválnál tőle. ahogy drága jó anyám szokta volt mondani "a van-tól nem kell félni" persze próbálnak lelkiismeret furdalást okozni,mondván nem támogatod a párod,bár az fel sem ötlött bennük,hogy talán ők is kifizessék azt amit éveken át fizetett... a lényeg,jól látod a dolgokat.
2019. szept. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Én nem hagynám a helyében! Adják vissza a pénzét akkor! Gondolom nem lett lepapirozva semmi, hogy lenne nyoma a befizetéstől.


Ez kb. olyan amúgy, hogy mindig azzal jöttek én anyósomék is, hogy én nekem meg a férjemnek van pénzünk, mert ketten keresünk. Nem voltunk még akkor házasok, csak anyóséknál laktunk akkor 1 éve

(amúgy 2 év után elköltöztünk) és csak ki akartunk festeni meg új lámpát is akartunk, mert 100 ezer éves volt. Akkoriban újították az egész házat és a férjem húgának teljes mértékben állta anyósom a szoba festést, új lámpát, fali dekorkövet... Nekünk mindent magunknak kellett fizetnünk, pedig tudták hogy ott marad neki az ő házában minden. Pedig dolgozott a sógornő is! Amikor odaköltöztem, a férjem ágya beadta a kulcsot végleg, vettünk másikat. Erre az irigy sógornőm elkezdte az anyjának hajtogatni, hogy az övé is szar, ami nem volt igaz, csak nem volt már új ugye az ágy. Anyósom erre odajött egy nap hozzánk, hogy most lenne akcióban egy ágy amit sógornőm szeretne! Nem e adnánk kölcsön 90 ezret? Mi adjunk kölcsön! Akiknek semmiben sem segítettek ilyenekben, s még tőlünk is kéregetett "kölcsön", amit amúgy előre beadott lakbérnek vett volna anyós szerint, mert mindig úgy kaptam vissza a pénzt, hogy nem kell annyit leadnom a konyhára... Nekem ez nem visszaadás volt, ha kellett volna rögtön, nem lett volna ott. Sógornőmnek viszont egyátalán nem kellett beadni a közösbe! Anyuka nem kérte el tőle! Csak a fiától meg tőlem.


Ne hagyja magát azt tanácsolom!

A többit ahogy ti akarjátok, de ezt a részt ne engedjétek!

2019. szept. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolkozol, Kérdező. A Tiedet semmiképp ne add el, még úgy sem, hogy nagyobbat vesztek, és hitelt vesztek fel. Az a lakás maradjon úgy, ahogy van.

Viszont ami a párod anyját illeti: Párod elég mamlasz, ha ezt így szájtátva tudomásul veszi. Rendben, jogilag nem tud mit tenni (elvileg ugye kérhetné az általa befizetett törlesztő részletek összegét, gyakorlatilag meg, ha nem adják, nemigen tud mit tenni). Párod anyja így döntött, mondjuk nem vagyok híve a családon belüli viszálynak, de azért ha majd valami gondja-baja lesz (a kedves mamának), akkor azért nem árt tudatosítani benne, hogy aki ugrálni fog neki, az majd a kicsi fia lesz, mert hogy Ti nem, az tuti. Azért 10 millás különbség az nem egy kenyérpirító ára.

2019. szept. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vettek anyumék egy házat (28L) nekünk már gyerek is van de csak az én nevemre került a ház mivel csak az én családom pénze van benne. Ha szétmegyünk akkor ugyis a gyerekeinké lesz majd idővel. Nem adnám el semmi pénzért. Anyosod meg egy idiota...tuti nem párod a kedvence
2019. szept. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Így tulajdonképpen te finanszíroznád a tesóka lakásvásárlásának egy jó részét. Hogy egyeseknek milyen bőr van a képükön! A párodnak van az anyja házában tulajdonrésze?
2019. szept. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!