Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvért hogy lehet kisemmizni...

Testvért hogy lehet kisemmizni a leendő örökségéből?

Figyelt kérdés
Mind a két szülőm gondozásra szorul,(sztrók és vakság miatt ) de abszolút nem érdeklődik irántuk. Kiment Németországba dolgozni , de a gyermekei itthon élnek. Nem érdeklődnek ők se a nagyszülők iránt. Úgy tudom, hogy az örökség jár majd ilyenkor a testvérnek is, mint köteles rész majd. Mit tudok tenni, hogy neki ne kelljen adni semmit a vagyonból majd? Mert nem érdemel még 5 forintot se.
2019. jún. 5. 13:59
1 2 3
 1/23 Andizsuzsi ***** válasza:
91%
Te semmit. A szüleid tehetnének, ha akarnának.
2019. jún. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
A szüleid tudnak rendelkezni erről. Ha nem rendelkeznek, akkor a fele az övé lesz mindennek
2019. jún. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%

Végrendeletet kell íratni a szülőkkel, amiben rád hagynak mindent.

Végrendelet nélkül 50-50%-ban örököltök, végrendelettel az abban foglaltak szerint.

2019. jún. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Természetesen ment a zöld kéz minden kedves válaszolónak.
2019. jún. 5. 14:09
 5/23 anonim ***** válasza:
95%

3!


Hát ez nem így van, mert a köteles rész meg akkor is jár.


Kérdező!


Eltartási szerződést kell kötni.

2019. jún. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Eltartási szerződést kötnél a szüleiddel. Ez az, amit semmilyen módon nem tud megtámadni a tesód. (Persze akkor a szerződés szerint életük végéig gondoskodnál is a szüleidről, nem is kérdés.) Szerintem ez lenne a legtisztább helyzet, már ha a szüleid is benne lennének.
2019. jún. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

Javítsatok ki ha nem, de köteles rész mindenképp megilleti a tesót még ha írnak végrendeletet is.

Amúgy nem lehetne valahogy megbeszélni a tesóddal inkább, hogy vegye ki ő is a részét a gondozásból? Ha nem tud se ő se a gyerekei személyesen segíteni, akkor ápolónőre áldozzanak. Sokkal jobb lenne mindenkinek, ha össze tudnátok fogni a szülők gondozásában és ha már nem lennének, akkor is ott lennétek egymásnak legalább, nem még civakodni. Tudom, hogy ennek biztosan van valami akadálya, hogy nem így van: de nem lehetne legyőzni valahogy ezt az akdályt?

2019. jún. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Igen, én is így hallottam, hogy a köteles rész azt hiszem 33% akkor is jár a tesónak, ha végrendelet van. Köszönöm.
2019. jún. 5. 14:13
 9/23 A kérdező kommentje:
A tesóm kijelentette, hogy ő nem akar örökölni, esetleg a gyerekei, és hogy nem tudja gondozni őket távolról. Mert ha örökölne is, azt a sok milliós adóság elvinné, amivel tartozik a banknak.
2019. jún. 5. 14:20
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb lenne a szüleiddel erről beszélni, hogy Ők is szeretnék-e ezt, ha igen akkor felhívni egy hozzá értő ügyvédet és vele elrendezni a dolgokat. Akkor hivatalos és beleköthetetlen lesz.
2019. jún. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!