Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek milyen szülö az...

Szerintetek milyen szülö az olyan aki folyamatosan elvár, menipulálja a felnött gyerekèt?

Figyelt kérdés

Szàmomra visszataszito anyósom viselkedése.

Amit müvel,ahogy kihasznâlja a fiât,manipulálja es èrzelmileg zsarolja.

Csak én vagyok igy ezzel???

Minden szálat ugy forgat h ö jöjjön ki belöle jol.Ès neki mindenböl csurran cseppenjen valami.

Legszivesebben felrugnám a Holdig!

Persze ha nemet mondasz neki akkor elöadja az artatlant.

Es erzed arra megy ki a jatek h en vagyok a draga anyuci es megbantottad a kis lelkèt.

Lelkiismeret furdulast okoz h elerje a cèlját.Ha megprobalsz nem azt tenni amit ö akar


2019. okt. 28. 09:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Talán mondhatnál konkrét példát.
2019. okt. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Önző, mint amilyen valószínűleg te vagy. A nyámnyila kisfia soha nem választ mást, mint amilyen anyuka, vagy annak a szöges ellentéte - az viszont nem így viselkedik, gondolkodik, mint te.
2019. okt. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
De mit csinál?Mert amit leirtál abból nem sokat tudtunk meg.
2019. okt. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Én ezzel kapcsolatban mar tettem fel kerdest

Atbeszeltük a dolgokat es elbeszelgettünk vele.

De ugy latszik nem hasznalt.

Most megint beadta az artatlant.

Volt egy tvnk amit nemreg lecsereltünk egy ujabbra.

Mi szerettük volna eladni ,minimalt keresünk,az uj tvt havi reszletekre vettük meg,es eltudnank adni annyiert h 2 havi reszlet ki jöjjön belöle.

Az anyosom aposom azt mondta ök megveszik.

Csak eppenseggel jött apos nevnapja.Es ereztük h megint elöadjak az artatlant arra szamitva h biztos csak ugy odaadjuk.

Atmentünk nevnapjukkor felköszönteni az apost.De a tvt direkt nem vittük mert tudtuk milyen celozgatas lesz belöle.

Es akkor nekiallt az anyos a sunyi nevetesevel h hat azt hittek h a tv lesz a nevnapi ajandek.

Neharagudjatok,lehet masnal szokas mindent elosztogatni a csaladban.

De nalunk ez nem szokas.Nalunk sosincs elvaras ilyenböl.

Ha valami nekünk is kellett amire masnak nem volt szüksege mindig kifizettük.Nalam ez nem fer bele.Ahogy az sem h mas amit penze tehetne az en nyavalygasomra h mi az h eladod az nekem kell variacio.

Szoval a parom megmondta az nem nevnapi ajandek.Es akkor jöttek azzal de hat az apukad,meg milyen jo lenne ha azon nezhetne a meccset.

Mert anyos bezavarja a szobaba az apost ha focit akar nezni ö meg mast.

De evek ota ha atjönnek hozzank anyosom mindent megnez,minden lestoppol,mert ha az nem kell az neki kell.

Itt most tenyleg nem egy kis kanalrol beszelek hanem olyan dolgokrol amikert kemenyen megdolgoztunk.

Mi is ahogy mas idövel lecsereljük a dolgokat.

Ha eladunk valamit ugy h ö nem tudja jön azzal hogy hat ö neki az kellett,meg ö mondta h az neki kell.

Folyamatos elvaras töle ha barmit lecserelünk az nala landoljon.

Van penzük szoval nem mondhatnam azt ra vannak szorulva hiszen agusztusban landolt 3 milko a zsebükben mert egy örökölt lakast eladtak.


Most fellazadt a tv dolgon.Engem annyira felhuzott ezzel,megbeszeltük velük mik a hatarok nalunk.

H van autojuk hasznaljak,a ferjem nem ingyen taxi.Nem kell allnadoan a nyakunkon logniuk,ne jöjjenek varatlanul,ha valamit szeretnenk odaadni azt ugyis odaadjuk nem kell 115 ezerszer elmondani.2.Nekem is van csaladom.

Total kimeritö egy nö.Allandoan a hatunk mögött szervezkedik es sarokba szoritja a gyerekeit.

Jön a lelkiismeret furdalas keltessel.

En atlatok rajta,szerencsere a ferjem is,mert volt meg 1 kemeny huzasa nem reg.

Csak nem ertem miert csinalja ezt,h erzelmileg befolyasolni akarja a gyerekeit.

Azt hittük megerti es valtoznak dolgok.

De mar azon is gondolkodunk h hagyni kene az egeszet,sertödjön meg az legyen az ö baja.Csak nem ertem h tenyleg nem kepes elfogadni h felnöttek a gyerekei.

Sajnalom a ferjem amiert ilyen szülei vannak.

H ezert romlik meg a kapcsolatuk mert kiallunk magunkert.

Es ez a ferjemnek is nehez latom rajta.

De at kell esnünk ezen aztan vagy megszokja es megvaltozik vagy igazandibol befejezzük.

2019. okt. 28. 10:26
 5/16 A kérdező kommentje:

Azt az egyet tudom h sose akarok ilyen szülö lenni.

A szeretet nem üzlet szerintem.

En sem azert szeretnek gyereket hogy majd kinyalja a se..em.

Egyebkent sok ilyen szülö van.akik azert mert felneveltek a gyereket cserebe ök is elvarjak h viszonozzak.

Es ilyen szülök lelkileg tökreteszik az embert.

Ha behodolsz azert mesz tönkre,ha ellenallsz azert mesz tönkre.

Remelem minel elöbb tul rajta👍es azert en is bizom benne h megvaltozik.Es nem durvitja el jobban a dolgokat.

Mert szeretnem ha az eletunk reszei lennenek,csak egeszseges hatarokon belul.Normalis viszonyban,es nem ugy h azt erzi az ember ha egyszer ad utana megtobbet var.

2019. okt. 28. 10:33
 6/16 grafno ***** válasza:
18%
Mondhatod a tv elromlott és quqa. Annyit mondhatsz neki ami a lakásban van azt már mind lestoppolta valaki a te családodbol. A mama szemébe kell mondani, mit gondolsz róla, meg a lehuzos stílusáról, ha megint felhozza. Nem kell beszamolni mit vesztek. Sírni kellene, hogy nincs penzetek és elkellene adni, hogy tudjatok mit enni stb...
2019. okt. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
47%
Előző, minek hazudni és bevonzani a nincstelenséget ? Mond meg neki tisztán érthetően ,hogy figyelj mami ha kell neked oda adom egy kicsit olcsóbban mint másnak(pl: árulod 30 ért 25 ért viheti) mert családtag és ennyi. Ha ennyire gondolkozol ezen. Vagy nem engedsz az árból és ha tetszik neki ha nem ez van. Megmondod nem egyhelyre hordjátok a fizetést... Te is vetted, nem ingyen adták.
2019. okt. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
19%
Odaadtam volna a tv-t ingyen.
2019. okt. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

hat ez az!o azt mondta megveszik,mondtuk rendben!

Csak kozben elkezdte a szalakat jatszani eloadni a dolgokat h ingyenbe megkapja.

Allandoan hallgatni ha eljon hozzank h ezt adjam oda azt oda eleg unalmas.

tavaly kaptam egy kosar viragtartot 3 fa laba van,szep terebelyesse nott benne a virag.

Egyszer elmondtam neki h nem adom oda.

Par hete megint rakezdett.

Vera nem akarja nekem adni azt a viragot es az a vazat?

Ferjemnek mondta de hallotavolsagon belul voltam.ez megint egy celzas volt.Ha lecserelem a fuggonyt kerdore von hol a regi,ha elraktam az neki kell.

1 eve eladtuk a folyosonkon levo gardrobor mert koltoztunk es nem igazan fert el az uj lakasban.

Nem szoltunk errol.Eladtuk.

Nem viccelek az elso 5 masodpercben kiszurta h nincs meg.

Hat eladtatok?mondtam h nekem kell

Konkretan o ker szamon minket ha nem dobunk oda fele mindent.


Ennek veget vetunk.Ugye beszeltunk veluk.

Ugy tunt minden rendben de most elkezdte jatszani a ferjemnek a draga kis anyukajat aki nem ezt erdemli.

Es erzed rajta h lelkiismeret furdalast akar okozni hatha meggondoljuk magunkat.

Igy meg nehezebb a ferjemnek.

Nem ertem miert kell ezt csinalnia.😳

2019. okt. 28. 15:06
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Ezt már nem egyszer, hanem már háromszor írtad ki!

Elhiszem, hogy roppant idegesítő, de MIT VÁRSZ TŐLÜNK???

Mindig ugyanazoktól fogod, ugyanazt a választ kapni.

Oldjátok meg ezt az orbitális problémát családon belül, vagy ha nem megy, akkor add oda neki mindenedet szó nélkül, mert a férjednek is nagyon idegesítő lehet, hogy ezzel gyilkold naponta!

A házasságod fog a virágalátétekre (legutóbbi sztorid) vagy az ócska tévétekre rámenni.


De ha csak az a célod, hogy kiadd magadból a dühöd, akkor írjál blogot erről, de a Gyakori nem erre való!

2019. okt. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!