Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha te és párod összeházasodtok...

Ha te és párod összeházasodtok, akkor szívesen odaköltöznél párod szüleihez vőnek/menyecskének vagy inkább a szülőktől külön laknátok?

Figyelt kérdés
2019. dec. 31. 13:48
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%
Életemben nem jutna eszemben felnőttként idegen felnőttekkel lakni.
2019. dec. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%
Előbb megyek a híd alá, bármennyire is rendesek és normálisak. Rendszeresen visszaüt később az ilyen oda költözősdi.
2019. dec. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
82%
Sosem költöznék szülők nyakára.
2019. dec. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
37%

Akkor menjetek a híd alá.


mi albérletben laktunk, de beteg lett apósom, mikor én itthon voltam tgyás-on. Anyósnak nyugdíj előtt nagyon rossz lett volna az ápolási díj, én értek is hozzá, egyértelmű volt, hogy visszajövünk. Apósom egy év múlva sajnos meghalt, de mi maradtunk. Itt a négy szobás lakás, anyós sem lesz fiatalabb, ennyi.

23 éve nulla problémával működik a dolog. Ehhez azért kell, hogy nem tekintettük soha ingyen bébiőrnek, stb. Ő utál főzni, én szeretek, én utálok teregetni, ő utál vasalni...


Amit albira költöttünk volna, az ment a gyereknek, és 18 évesen tudtunk neki lakást venni, amikor egyetemre ment. Erre esélye sem lett volna, ha külön vagyunk, mi is a nyakunkba vehettük volna a hitelt a sajáthoz, aztán ő is.


Na, pirospacsizzatok, anyósgyűlölők.

2019. dec. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
76%

Semmi esetre sem.

Nem szívesen, de HA az idős szülő már nem önfenntartó, akkor elképzelhetőnek tartanám, hogy magunkhoz vegyük, HA lehet vele együtt élni és ha az ingatlan elrendezése ezt megengedi; de egészen más, hogy én fogadok-e be valakit vagy én költözöm a másik nyakára. Más a függőségi / kiszolgáltatottsági viszony.

2019. dec. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
66%
Szívesen nem. Nem azért költöztem el a saját szüleimtől, hogy másokéval éljek együtt, ha van más választásom is. De persze más a helyzet, ha kényszerhelyzetről van szó, pl. betegség miatt. És ide sorolom azt is, amikor mondjuk a fiataloknak nincs saját lakásuk, a szülők meg ketten lézengenek a többszáz négyzetméteres házban. Ilyenkor érthető a dolog. Tehát ha észérvek szólnak mellette, akkor hajlandó lennék rá, de önként biztos nem választanám ezt.
2019. dec. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
71%

Nem, mivel valamilyen úton-módon így megint függnék szülőktől.


3-as: akkor jobb a pasim/csajom?

2019. dec. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
67%
Kizárt, hogy odaköltözzek, akármennyire is jó a viszony. Nagyon maximum 1-2 hónapra, amíg saját lakást újítunk pl. Sajnos mivel tökéletesen alkalmatlan vagyok arra, hogy ápoljak egy beteg idős embert, így az a része is elképzelhetetlen számomra, hogy esetleg majd a beteg mama/papa odaköltözzön. Ebben az esetben persze a helyzet ettől függetlenül még alakulhat úgy, hogy nem lesz más választás, akkor megoldanánk valahogy.
2019. dec. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
75%

Amikor összeházasodtunk nagyon jóvolt a viszonyom az anyósommal. Szinte erősebb mint anyukámmal. Akkor simán oda tudtam volna költözni. Aztán jöttek a gyerekek es megváltoztam. Egyre kritikusabb lettem en és ö is. Még mindig jo a kapcsolat. De ha 2 napnál tovább vagyunk náluk már menekülnék. Emiatt most azt gondolom jó hogy anno nem koltoztunk oda....nagy sértődések árán tudtunk volna csak kiszállni az együttélésből....


Vjszont van olyan kisgyerekes ismerősöm ahol apuka ott lakik anyóséknál. De ott külön emeleten vannak külön konyhával. És mindkettőjüknek fát lehet vágni a hátán.

2019. dec. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
77%
Laktam anyóssal, szörnyű volt. Többet soha nem laknék akkor sem ha fizetnének érte.
2019. dec. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!