Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Rosszul esne,ha anyósotok...

Rosszul esne,ha anyósotok megjegyezné fogynotok kellene?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Minap telefonbeszelgetes folyaman anyosom elejtette, hogy "nekem meg, de ne sertodjek meg rajta, szerinte fogynom kellene kicsit...aztan meg hozzatette, hogy ha az uramnak igy jo, akkor jo...mit szolnatok? Eddig komolyan az volt a baj h sovany vagyok, most meg az, ha van az emberen kis felesleg. (162 cm vagyok, 68 kg) Nem gondolom magam kovernek, lehet lemehetne par kg, de ha nem, nekem az se gond most.

máj. 1. 14:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
67%
Nem, leszarnám
máj. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
72%
Nekem nem esne rosszul. Sosem haragudtam azokra, akik az észrevételeiket őszintén elmondták rólam. Viszont ha meg tényleg igy jol érzed magad, közöld vele, hiszen tényleg nem kell mindenkinek Barbie babának lenni.
máj. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk nem mindegy, miért mondta, tehát a beszélgetés, ami ide vezetett, és az sem, alapvetően milyen a viszonyom vele.
máj. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
90%
Semmi köze a súlyomhoz senkinek.
máj. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
20%
Rosszul es tobbet nem beszelnek vele. ;-)
máj. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
32%

Egyrészt ha nem szól a család, akkor az a baj, mert nem figyelmeztették az illetöt, másrészt ha szól, az a baj, mert miért szól bele.


A te esetedben anyósnak igaza lehet, a magasságodhoz mérten kb 10-15 kg fölösleged van, emellett nem lekövérezett, csak figyelmeztett, meg azt sem véletlen mondta, hogy a férjed véleménye is fontos.


Fölöslegesen sértödsz meg, próbálsz magyarázkodni, inkább gondolkodj el azon, hogy igaza lehet.

máj. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
63%

Igen, az ember külsejére, olyan dolgokra amiket nem is biztos hogy meg tud változtatni, kéretlenül megjegyzést tenni bunkóság.



Az, hogy ez Magyarországon szokás, minket ír le.

máj. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
86%

15 perces szabály: ha 15 perc alatt megoldható a probléma, akkor diszkréten szólni nem bunkóság.



Ha ettől több idő lenne, akkor:

- valszeg már tud róla

- feleslegesen b@szogarod, rombolod az önbecsülését

- olyan dolgokba köthetsz bele, amik komolyabb egészségügyi, vagy anyagi okokal állnak összefüggésben.

máj. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nem esne rosszul, de én tényleg kövér vagyok, és egyébként anyósom is kövér, úgyhogy pontosan tudja, mennyire lehetetlen vállalkozás minket lefogyasztani. :D

Meg emiatt pláne tudom, hogy nem bántásból mondja.


Nálatok nem mindegy, mi volt a kontextus és milyen viszonyban vagytok úgy általában.

máj. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
81%

8-assal értek egyet. Kérdezte a kérdező az anyósát, hogy mi a véleménye a súlyáról? Nem. Akkor meg miért mondott bármit is az anyós.

Én ezzel úgy vagyok, hogy ha nem kérdezem, akkor nem vagyok kíváncsi a véleményére.

máj. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!