Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósnak nem tetszik a kislány...

Anyósnak nem tetszik a kislányunk neve, és ezt folyamatosan hangoztatja, mikor unja màr meg?

Figyelt kérdés
32 hetes terhes vagyok, és mióta megmondtuk, hogy mi lesz a gyerek neve, mindig fintorog meg lehurrogja, közli hogy neki nem tetszik. Mit tegyek, hogy ezt abbahagyja? Ő is választhatott nevet a gyerekènek, miért akar ebbe is beleszólni? Gyomorgörcsöm van már emiatt amikor felhív vagy megyünk hozzájuk látogatóba.
2020. márc. 31. 23:51
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
85%
Elvileg nincs beleszólása. Gyakorlatilag viszont nem tudok objektív véleményt mondani, mert nem tudom milyen névről van szó. Manapság annyi idióta név fordul elő, hogy még akár igaza is lehet.
2020. márc. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
75%
Komolyan az a kérdés, hogy MIKOR? Kommunikálj édesem... A gyerekeddel sem fog ártani. Mondd el neki, hogy te mit érzel amikor ezt csinálja, mit vált ki belőled, miért, és mit kérsz tőle a jövőre vonatkozóan. Ismételgesd ezt diplomatikus stílusban egészen addig, amíg abba nem hagyja.
2020. márc. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
66%
Ha kinyitod a szád jön a hang. Elmondod neki, hogy nektek ez a név tetszik. Aztán mond rá valamit. Én azt mondtam a fiam Bratak lesz . Mikor rá kérdezett miért azt válaszoltam, mert a Csillagkapu alatt csináltuk. Lányom lett és nem lett Vivien se se Genovéva. Hiaba hisztizett anyós.
2020. ápr. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
80%
Mellesleg azért én is kíváncsi lennék a névre. Egy Napsugárnál vagy Őzikénél valahogy nem tudnék haragudni...
2020. ápr. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
90%

mi ez a név?


párod mit szól hozzá, amikor az anyukája beszólogat?

2020. ápr. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 Midorillee ***** válasza:
92%
Egyszerűen mondd meg neki, hogy titeket sért ez a viselkedés. Nem kell vele kiabálni bármit is beszél vissza, ne hagyd hogy felhúzzon. Határozottan meg kell neki mondani hogy így döbtöttetek és kész, akkor is az ő unokája ha nem tetszik a neve
2020. ápr. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
61%

Egyreszrol megertem mert manapsag eleg fura neveket adnak a gyerekeknek mint pl Zsuliett, Zeteny, stb stb.

Vegulis nem az o dolga es nem is az o feladata eldonteni.

2020. ápr. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:

Látom sok a jóindulatú, segítőkész ember....

Komolyan, szerintetek nem mondtuk már neki mindketten milliószor, hogy nem az ő dolga, neki is megvolt a lehetősége a névválasztásra, sajnos ebben a kérdésben nem mérvadó a véleménye stb?!

Nem olyan egyszerű a megoldás, hogy “nyisd ki a szád”... ne magadból indulj már ki!

Nem azt kértem, hogy döntsétek el, hogy x vagy y név a szebb. Ez teljesen szubjektív szerintem. Elárulom, hogy mind a két név szerepelt az elmúlt években az 50 leggyakoribb lánynév listáján,, szóval tényleg csak ízlés kérdése a dolog.

Egyébként azért se adjuk a babának az általunk választott nevet, mert a faluban ahol anyós lakik, az egyik ismerős néninek az unokája most született és őt is így hívják. (és akkor mi van, semmi rokoni szál nincs köztünk?! szerintünk attól fél, hogy megszólják, hogy más unokája előbb kapta ezt a nevet... igen, ilyenek ott az idősebbek)

Adott egy nyugdíjas, aki azzal foglalja le magát, hogy kitalálja hogy az első unokájának majd ez lesz a neve, a szobája színe ilyen lesz, és nem olyan, a bababútort ebből az áruházból rendeljük és ne a másikból stb. Csak néhány példa érzékeltetésként. Mindenre rákérdez, és hangoztatja, hogy neki ez tetszik, nem az amit mi választottunk. Kevés dolgoban egyezik az ízlésünk, ès mindig mondjuk, hogy ezt nem neki kell eldönteni. várja az unokáját, kötögessen és varrjon neki, ha kérdezzük, válaszoljon, de ne próbáljon már meg manipulálni minket. Lehet hogy ott rontottuk el, hogy megkérdeztük a véleményét az elején, hogy neki mi az, ami tetszik. Aztán túlgondolta a dolgot, ès azt hitte hogy beleszólása is lesz mindenbe. Pl. a babakocsi színe, mi uniszexet szeretnénk hogy majd a második babának is jó legyen, ő lányos színűre akar rábeszélni.

A férjem egyébként ugyanúgy unja a viselkedését, de mindig azt mondja hogy úgyis mi döntünk meg h csak unatkozik és nem tudja magàt mivel lekötni.

Köszönöm a normális válaszokat, továbbra is ezeket várom. 😊

2020. ápr. 1. 03:30
 9/60 anonim ***** válasza:
77%
Könyörgöm, mondd már meg végre mi lesz a gyerek neve. mert feltűnően nem vagy rá hajlandó. Ennyire szégyelled?
2020. ápr. 1. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
86%
Engedd el a füled mellett. Ne reagáld le, kezdj el másról beszélni. Vagy mondj annyit, majd meglátjuk.
2020. ápr. 1. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!