Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A határok meghúzása mindig...

A határok meghúzása mindig sértődéssel jár? Vagy van aki könnyedén túlteszi magát rajta?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, hogy ne akkor mászkáljon át hozzánk amikor kedve tartja, ne kelljen hozzá igazítani a programjainkat, ne ő akarja megmondani milyen lakást vehetünk és hagyja hogy úgy neveljük a saját gyermekünket, ahogyan azt mi jónak látjuk. Természetes hogy a férjem nem akar konfrontálódni az anyukájával, nem is akarnám ilyesmire kényszeríteni, de anyósom rettentő sértődékeny. Volt hogy elmentünk kirándulni, erre felhívta a férjem, hogy menjünk segíteni neki fát vágni, mert egyedül nem győzi. Férjem megmondta neki, hogy nem tudunk menni, mert az erdő közepén vagyunk és csak nagyon későn érnénk vissza. Erre kiverte a balhét hogy mi nem is törődünk vele, pedig mennyi szeretetet kapunk tőle és ez a hála. Velem egyébként nem kifejezetten ellenszenves, de mindenben ő akar dönteni, és ha nem úgy csinálunk valamit akkor addig mondja nekünk, amíg férjem be nem adja a derekát. Ő is szenved egyébként ettől, mert nem akar 2 tűz között lenni, de az anyukáját sem akarja megsérteni. Ezt megértem, de azon is elgondolkodtam közben hogy ha ő nem lép, akkor lépek én. Csak azt szeretném tudni előtte hogy tudom e úgy megbeszélni szolidan a dolgokat hogy ne bántsam meg de legyen is valami eredménye, vagy mindenképp sértődés lesz belőle? És ha igen, akkor túl lesz rajta egyszer? Lehet később megint rendes kapcsolatunk az anyósommal?
2020. jún. 13. 13:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve esetleg kedves anyósok, van valami, amiben szerintetek nincs igazam?
2020. jún. 13. 13:29
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Anyósod narcisztikus, silány ember, az ilyennel csak akkor lehetsz jó kapcsolatban, ha vállalod, hogy cselédként kezeljen. Mindig meg fogja keseríteni az életedet. Nem változik ez a fajta ember. Amúgy a házasságod előtt nem lehetett látni, hogy ilyen? Vagy azt hitted, majd megváltozik?
2020. jún. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Én is kerütem ilyen helyzetbe, de akkor egy rövid, egyértelmű nemmel zártuk le a kényes témákat. Ilyen volt a "nem akarok beleszólni, de szerintem a gyerek...", "szép az udvar, de jobb lenne...", "persze várunk szombaton, de vasárnap mégis jobb lenne...", újabban a mi és a gyerek szabadidei programja, külön órák beosztása a téma. Rengeteg ilyen volt és lesz is még. A segítőkészség és a tapasztalat mondatja velük, talán el sem hiszik,hogy lehet másképp is csinálni, mint ahogy ők választották. Nincs harag, általában futnak még egy kört, hátha változtatunk, aztán vége, jön a következő esemény.
2020. jún. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Ezek a problémák biztos, hogy nem most jöttek ki. Bármilyen furcsán hangzik, a szülőt is nevelni kell, neki is tanulási folyamat az elszakadás, illetve a férjednek is tudnia kell nemet mondani. És igen, mindig sértődéssel ját.
2020. jún. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
A sértődést zsarolásra használja anyósod. Joga van megsértődni, neked meg nevetni rajta. Vádaskodik, hogy hálátlan vagy? Ha igaz tegyél érte, de ha nem akkor kérd meg, hogy ne zaklasson.
2020. jún. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

anyám csinálta ez, velem. (már férjnél voltam és két kisgyerekem volt) amikor már nyüszítve sírtam az érzelmi zsarolásától, a férjem szépen átment hozzájuk és jól helyére tette. következmény? egy évig nem állt szóba velünk.


utána valamelyest konszolidálódott a helyzet

2020. jún. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Aki meg AKAR sértődni meg fog, aki balhézni akar balhézni fog. A férjednek kell elsősorban megtanulni nemet mondani, persze ebben támogasd es segitsd. De ha ő nem teszi, az lesz a vége hogy te belemesz a vitába, ő meg nem és te leszel a rossz, ő meg max őrlődik magába, a házasságotok meg megszívja. Csökkentsétek a látogatást is, és kevés infót tudjanak.
2020. jún. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

Hat nem tudom mi a franc ez hogy odajar es nem szol de a ferjed egy oriasira megnott szopos csecsemo. Mi az h bologat neki ha anyos hisztizik. Jezusom. Mondja meg: anyu nem jo most puszi. Erre sem kepes tekefonban 2 perc.


Mar ott verzik a tortenet hogy TUD a dolgaitokrol az eletetekrol es beleszol. Rolunk nem tudnak ennyit nincs is mibe beleszolni. Erdekes ugye.


Azzal a ferfivel aki nem tud Nemet mondani anyukanak NEM szabad osszejonni. Mert orias baby a ferj..

2020. jún. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!