Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos, ha szeretnék én járni...

Jogos, ha szeretnék én járni a boltba apósom helyett?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az a problémám, hogy apósom jár kétnaponta hozzám a kenyérrel, zsemlével.

Falun lakunk és itt ez a kisbolt van csak, itt mást nem nagyon lehet "elintézni".

Pici babánk van és kb. Azóta, hogy ő megszületett itt lakunk, előtte városban laktunk és mindent én intéztem gyerek előtt. Pékség, húsbolt, vegyes áru mindent.

Én városi származású vagyok, már megszoktam, hogy mindent meg tudok venni.

Nincs bajom a falusi léttel, már megszoktam, csak már nagyon unom, hogy egész nap azt várom, hogy hazaérjen a párom, semmit nem tudok elintézni, céltalanul bolyoongok a babakocsival.

Úgy érzem szívesen mennék a kenyérért meg a zsemléért majd ha a baba kicsit nagyobb lesz, tehát ha majd tud ülni és nézelődni.

Amúgy is néha jó lenne mást is venni, ami épp elfogy, meg éncolyan vagyok, hogy sokszor a boltba jut eszembe mit akarok.

Csak hogy apósom ennek nagyon nem örül, mert ő imád járni hozzánk, mert így minden reggel unokázhat. Nyugdíjas ráér. És személyes sértésnek veszi mikor egyszer már lett mondva, hogy majd én is szívesen járok, ha majd tehetem, mintha vele lenne a gondom.

Nagyok sokszor bejön egyébként. A kapura szokott kiakasztva lenni a tej, mert falu kocsi hozza és a pénzt bele szoktuk dobni szatyorba. Azt is ha észreveszi behozza még mielőtt én betudnám vinni.

A postás mindig hamarabb megy hozzájuk, mint hozzánk, mindig megkérdezi jött -e levelünk és átveszi és azt is áthozza.

Kb. 2 naponta viszik a kukákat, amit ki kell tolni meg vissza és pl. Azt is ha észreveszi, hogy még nem toltam be, akkor jön és betolja.

A múltkor észrevette, hogy piszkos a lábtörlő és kivitte kisúrolni.


Őszintén sokszor engem ezek a dolgok idegesítenek, mert van, amit azt gondolom én is megtudnék csinálni csak még nem vettem észre, hogy volt a tejes, a kukás stb. Közben meg azt érzem, ha szólok ilyenek miatt, mintha én tiltani kívánnám az unokát tőle, hogy lássa. Csak tulajdonképpen így kb. Nincs miért kitegyem a lábam... szokott járni lenyírni a füvünket is. Azért párom is néha mérges, mert igazából ő is szeret füvet nyírni.


Sógoromékhoz is jár. Viszont ott sógornőm ellentétem, soha nem menne ki a kisboltba, szerinte az ciki. Életébe nem volt még.


Most jelenleg nagy segítség az, hogy a kisboltba nem kell elmennem, mert sajnos 11-kor zár és csak 3-kor nyit újra 5-ig. Én 12-15 között szoktam sétálni a kicsivel, mert akkor van a nagy alvása. Délelőtt nem szeretek, mert akkor éber a kicsi és akkor inkább foglalkozni szoktam vele, a babakocsiban nincs el, ha ébren van.

A pàrom is eltudna menni, ha nagyon akarna, de neki kényelmes így, hogy nem kell boltba járni.


Viszont ha már fog tudni nézelődni és szeretni fog menni, akkor igenis el akarok vele menni, szeretném, hogy ennyit szocializálódjon, lássa miként vásárolok be, hogy be kell vásárolni, ez is a mindennapok része és ha tetszik neki valami vehessek neki, hogy ne csak céltalanul sétáljunk.

Bár erre azt fogja mondani após, hogy akkor megveszi csak menjek beérte őhozzá, viszont én azért is szeretnék elmenni a boltba, mert akkor észrevehetnék mást is, ami kell.. és csak úgy nem megyek be, mert nem önkiszolgálók ezek a kisboltok, hanem mondani kell mi kell. Ezt még nem szoktam meg. :D


Viszont tudom, ha lesz majd kistesó újra kezdődik ez a pár hónap mikor meg jól jön a segítség, mikor délelőtt nem tudok lesétálni. De ez tényleg addig van, amíg nem akar nézelődni.



Jogos a kívánságom? Vagy a gyereknek jobb, hogy bent ülünj és nem kell boltba járnia cserébe apósozhat. Viszont én meg màr megkergülök a "semmit tevéstől".

Negatív kommenteket nem kérek!!

Természetesen após nincs kitiltva, járhat, amikor kíván..



ápr. 26. 04:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
75%
Hát szerintem ez legyen a legnagyobb bajod. Keress már elfoglaltságot. Kertészkedj, sütögess, tanulj valamit, olvasgass. Aztán ha nagyobb lesz a baba, majd jártok együtt boltba.
ápr. 26. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
90%
Én egyszerűen nem hiszem el, hogy te anyaként ezt így képes voltál ide kiírni.
ápr. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez tök jó ki van nyalva a feneked.

Viszont azt nem értem attól hogy ő reggel elhozza a kenyeret te miért nem tudsz felsétálni másért a boltba később? Miért zárja ki a kettő egymást?

ápr. 26. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 A kérdező kommentje:

Azért mert ha már felsétálok akkor a kenyeret is meg tudom venni.

Pont az zavar, hogy "ki van nyalva" a seggem.

ápr. 26. 06:16
 5/95 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ahogy idosodik, aposnak is egyre jobban kell a feladateshogy hasznosnak érezze magát.

A kisboltot majd megszokod. Én is járok ilyen helyre, sokszor csak azért megyek be, mert épp arra sétáltam vagy kíváncsi vagyok, hoztak-e valami új árut, ami jól jönne, és minden további nélkül megmondom, hogy most csak erre jártam vagy azt, hogy csak nézelődni szeretnék.

ápr. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
92%

A kérdésed úgy hangzik, mintha apósod egy az egyben megtiltotta volna, hogy elmenj a kisboltba, a kifejtésben meg azt írod, visz nektek egy kenyeret pár darab zsemlét. Úgy hangzik az egész, mintha azzal, hogy nem te veheted meg a zsemlét abban a boltban, értelmetlenné vált volna az életed...

Azt a részét se értem, hogy miért lenne lehetetlen kilépni a házból akkor, ha a baba ébren van, talán ennyire nem szereti a babakocsit?

Értem, mi a problémád, de a fura gondolatok helyett miért nem mondod meg apósodnak, hogy nem kell ürügy ahhoz, hogy benézzen, hagyja a kenyeret, a leveleket, meg a fűnyírást is, csak unokázzon?


"én azért is szeretnék elmenni a boltba, mert akkor észrevehetnék mást is, ami kell.."


... ééés? Most komolyan, próbáld ki egyszer, menj el, hidd el, a boltos nem fog előtted keresztbe feküdni a boltajtóban, hogy a testével akadályozza meg a belépésedet, mondván, apósod már megvette a kenyereteket.

ápr. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 A kérdező kommentje:
Hát ő már tulajdonképpen naaagyon régóta nyugdíjas.. mert rendőr volt. 55 éves és szerintem már 15 éve tuti nyugdíjas ezért ő már megszokta, hogy jár kel a faluban és mindenkinek mindent meg akar csinálni. Fuvarozik és ha elmegy a ház előtt mindig észrevesz valamit, vagy eszébe jut valami. 😄
ápr. 26. 06:37
 8/95 A kérdező kommentje:
A babám nem szereti a babaklcsit, ha nem alszik benne. 3 hónapos.
ápr. 26. 06:38
 9/95 anonim ***** válasza:
87%

Én olyan szempontból megértem a kérdezőt, hogy gondolom az zavarja, hogy az apósa mindenbe belenyúl a kérdezése nélkül. Meg lehet, hogy a kérdezőnek nincs kedve hozzá, hogy reggelente mindennap bejárjon hozzá após, mikor mittudomén, szoptatna, vécézne, szőrtelenítene, bármi.


Meg ez is milyen már, hogy átveszi a leveleiket, elviszi a szőnyegüket kérdezés nélkül, miért kell ez a folyamatos mindenbe belemászás?


Kérdező, ti meg miért nem zárjátok a kaput?


Mondd meg, hogy köszönöd, nagyon kedves, de holnap reggel te mész kenyérért, mert szeretnél kimozdulni a bsbával. Ha megsértődik, ez van, úgyis megfog, ha nem ezen, máson, jobb most leállítani, mint amikor még jobban rátok mászott már.

ápr. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem hagyd rá apósodra ezt, legyen meg az öröme, hogy segít. Épp azért mett apróságok, neki se teher. Neked meg lesz majd még annyi dolgod a gyerek(ek) körül, hogy örülsz, ha végére érsz. Inkább élvezd ki, hogy nyugi van. Keress hobbit, vagy sétálj át te is a babával anyósékhoz, és segíts be ott valamit, amíg unokáznak.
ápr. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!