Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ennyire nem érdekli, nem...

Ennyire nem érdekli, nem kíváncsi az unokáira, létezik?

Figyelt kérdés
Anyósom, alapjáraton is kevésszer találkozunk bár tőlünk fél órára lakik. Már 3 hónapja nem találkoztunk, unokáit se látta, nem is nagyon érdeklődik. Gyerekek lassan már meg se ismerik. Hétvégére elhívtuk de válaszul azt kaptuk, főz nem jön. Számomra hihetetlen ez az egész.
2020. nov. 29. 03:47
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
96%
Igen, van ilyen, elég sokszor hallom, hogy a nagyszülők idősek, fáradtak, nyűgösek már és nem akarnak unokázni. Idősek, ezért nem várható el, hogy a saját jólétük ellenére bohóckodjanak és játszanak a gyerekekkel, ha az nekik nem megy. Van olyan, aki csak magányra vágyik már, ezt is el kell fogadni. Első sorban az életüket átdolgozott nyugdíjasok vagy még aktívan dolgozó és nagyon fáradt idősek, másodsorban nagyszülők szerintem.
2020. nov. 29. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
41%
Ő csak a párodat (esetleg a testvérét) szülte meg. Te megszülted a gyereket. Mindkettem magatoknak. Miért várod el, hogy tipik nagymama legyen?
2020. nov. 29. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
80%

Ne bánkodj ezen ő nem tipikus nagymama.

Sajnos nem.mindenkinek jut tipikus nagymama,a gyerekeimnek sem jutott ilyen,anyukám nem olyan nagymama lett,nekem olyan nagymamám voltak ,sőt barátaimnak is olyan jutott tipikus nagymama aki szívesen segített mindig fiataloknak,

Jó sok ideig fájt hogy a gyerekeimnek nem olyan nagymama jutott aki szívesen vigyázott volna gyerekekre alkalmanként,stb.

2020. nov. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
94%
Gyerekvállalás előtt az ember nem tudhatja, hogy szeretni fogja-e az anyaságot. De akkor már nemigen van menekülő út, fel kell nevelni. Nagymamának lenni viszont nem kötelező, így engem ez kicsit sem lep meg. Elfogadnám, hogy csak ünnepekkor látom.
2020. nov. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
56%

Van.


De néktek sem esne ám le az arany gyűrű az ujjatokról, ha ti mennetek latogatni....

2020. nov. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
89%

Persze, van ilyen, nyilván meg lehet érteni, el kell fogadni.

Én csak a gyerekeket sajnálom ilyenkor, mert a nagyszülőket nem pótolhatja semmi, senki.

Nem az a lényeg, hogy a szülők "le akarják passzolni" a gyerekeket a nagyszülőknek, hanem az, hogy jó esetben a nagyszülő-unoka közt különleges kapcsolat van. Én rajongtam a nagyszüleimért, és ők is értem. Nagyapám felültetett a lóra, éjjel felkeltett, hogy menjek ki az istállóba, mert most születik a kiscsikó, kiásta nekem a szőlőben az édesgyökeret a földből, hogy kóstoljam meg, milyen finom.

Nagymamámtól tanultam sütni, még ovis voltam, mikor együtt csináltuk a linzert, nem zavarta őt, hogy mindent összelisztezek a konyhában. Ha a kertben kapáltunk, nem volt rest hajnalban még előbb kimenni, és elrejteni a paradicsomtövek mellett egy-egy tejkaramellát, hogy amikor a kis kapámmal ott szerencsétlenkedek kapálás címén, megtaláljam és örüljek.

A mindenük voltam, de tényleg.

Nekem a szüleim meghaltak már régen, de szerencsére anyósom és apósom nagyon jó nagyszülők. Mi is jóban vagyunk, de a gyerekekkel csodás kapcsolatuk van. Nagyon hálás vagyok ezért, és nem azért, mert kell nekem egy ingyen bébiszitter, hanem a gyerekek miatt.

Szóval persze, nem várható el, hogy a nagyszülő szeresse az unokáját, de nagyon-nagyon nagy veszteség, ha nem teszi.

2020. nov. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
83%
Igen.
2020. nov. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy a járvány miatt nem akar fertőződni? Már abban a korban van, ami veszélyes, ti meg jártok iskolába/munkába, bármikor lehettek vírushordozók.
2020. nov. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
84%

Persze,hogy létezik.

De úgymond nem is "kötelező" unokáznia.

2020. nov. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
63%
Nem kötelező unokázni ez tény, de az hogy ne tudjon fél órára átmenni egy nagymama és kicsit együtt lenni az unokájával az sokmindent elmond róla. Mondjuk pont az ilyen nagyszülők szoktak panaszkodni, hogy a nagy unoka feléjük se néz... Na vajon miért??
2020. nov. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!