Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ellenőrzésmániás okoskodóbb...

Ellenőrzésmániás okoskodóbb emberrel szemben ez az egyetlen megoldásunk párommal? Veszekedjünk üvöltsünk mire megérti vagy hazudjunk tovább hogy békénhagyjon?

Figyelt kérdés

Anyukája inkább apukája kevésbé. Szülei is együtt vannak. Beszélni nem lehet anyukájával mert nem érti meg pedig nincsenek gondok egyszerűen nem bírja befogadni hogy sok nekünk. Emiatt párom és én is rendszerint arra kényszerülünk hogy mást mondjunk mint ami van mert iszonyat amit művel ha megtudja az igazságot egyszerű dolgokról. Ha rajta múlna együtt kellene élnünk mert megőrül annyira hiányzik a fia de párom mondta neki hogy 2-3 hetente akar csak velük talizni. Valami megoldás erre van? Nagyjából 1 éve döntött úgy párom hogy nem hagyja hogy a kapcsolatunkat a kontrollmániás anyja tönkretegye így kevesebbet beszél vele. A nő különböző módokon próbál a középpontba kerülni mártír majd figyelmes kötözködő majd odaadó hullámzóan utána ellenőrizget engem a fián keresztül. Párom óriásiakat szokott füllenteni. Lehet javítani ezen vagy aki 55 körül jár az lehet demens vagy nárci? Valami jó megoldás mindenkinek?


Vagy csak "kussoljak" és örüljek hogy így áll hozzá párom? Tegyek valamit?



#Gondvan
2020. dec. 10. 23:26
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Igen megvan mi miatt írtátok hogy puha meg anyu kisfia a párom mert írtam hogy az anyja ellenőrizgetni próbálja és hogy én rendezgetem a fiát hogy mikor telefonáljon. :D ezen kívül semmit se hagy rendezgetni. Nem puha. Most gonoszság annak örülnöm hogy a nem szót mondja mindenre amit kitalál az anyja?


Pl: Szenteste. Igaz diákszerelemből lettünk komolyak. Nemrég költöztünk össze. De amikor még csak együtt se éltünk is velem volt szent este. Az anyja a földön fetrengett kb hogy miért nem ott vagyunk mindketten akkor miaz már. Aztán mondta hogy mert nem és letette a telefont. Tavaly szintúgy csak azért sem 24én mentünk. Volt hogy csak kérdezte sms ben hogy nem e lenne kedvünk menni a..tovább nem is olvasta visszaírta hogy nem jó nekünk. :D Valamit nagyon félreérthetően írtam. Erre az ellenőrizgetni próbálásaira valami megoldás van?

2020. dec. 11. 02:51
 12/21 A kérdező kommentje:
Egy rettentő fontos dolog eszembejutott hátha így jobban tudtok segíteni. Párom annyira konfliktuskerülő hogy úgy utasítja el a szüleit nemmel hogy közben ém nem szenvedek kárt viszont sose áll bele vitába velük. Azt mondta csak akkor lesz nyugodt kapcsolatunk ha hazudunk nekik mert ezt hozzák ki belőlünk ami párom szerint szégyellni való de ha nem hazudik tönkremegy..
2020. dec. 11. 03:01
 13/21 anonim ***** válasza:
90%

Nem demens. Vannak ilyen fiús szülők, akik boldogtalanok, és érzelmileg a fiukkal akarnak kompenzálni. Nem tudják elengedni, nem tudják értelmezni, hogy a fiuk felnőtt férfi, akinek magánélete van és már mindenben ú irányítja a saját életét.


Féltékeny rád. De nem konkrétan, lehetne a helyedben bárki.

Ne hazudjatok semmit.

Egyszerűen ne avassátok be a magánéletetekbe, csak olyan szinten, amennyire az elkerülhetetlen, hiszen mégis csak a férjed édesanyja.


Ha belekérdez bármibe, amibe nem akarjátok bekapcsolni, mert csak feszültségforrás, akkor kezdjetek el másról beszélni. őt beszéltessétek saját magáról.


Anyósom volt ilyen. De higgadt természetem van. Tereltem. Amikor mégis csak konkrétan rákérdezett dolgokra, akkor elhárítottam: "köszönjük, minden rendben, megoldjuk, anyuka".

Mindig voltak kész paneljeim, amikkel terelni tudtam, ha veszélyes vizekre, a mi magánéletünkbe akart evezni.


Apósom más volt. Vele remekül meg lehetett mindent beszélni, bónuszként korrekt volt, és ha kértük, hogy a mamának erről egy szót sem,

mert akkor kezdődik a beleszólás, vita, cirkusz, akkor olyan volt, mint a mély kút. Hallgatott.

2020. dec. 11. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

3:23 köszönöm! Segíts mert bajban érzem magam. De van kiút. Mik ezek a beszédpanelek? Mi az a néhány terelő mondat ami bevált? Ez igaz féltékeny de nem rám hanem a nőre aki a fia párja. Jól fogalmaztál. És mivel én vagyok a fia párja tartósan így rám féltékeny. Ha a szomszéd Mariska lenne akkor rá lenne féltékeny. Arra féltékeny hogy miattam a fia nemet tud neki mondani. Az én kéréseim fontosabbak a fiának. A fia velem beszéli meg a napjait nem vele. Pontosan ezek miatt féltékeny és valahol gondolom belül emiatt haragszik rám.


Szóval aki félreértette és írta hogy anyás a párom meg puha kisfiú ő félreértette.

2020. dec. 11. 03:30
 15/21 anonim ***** válasza:
82%
Én azt gondolom, mégiscsak bele kell állni abba a párodnak, hogy vállalja fel az anyukája előtt, felnőtt, önálló háztartásban lakik a párjával, anyukának nincs beleszólása a dolgaitokba, mert ez sajnos másképp nem múlik el, sőt akár rosszabb is lehet. Ismertem olyan férfit, aki már 50 év feletti volt és még mindig titkolódzott anyukája előtt, így akart magának nyugalmat. Titkos volt, ha nagybevásárolt, ha volt nyaralni, mert ha ezt a mama megtudta, elindult a siránkozás. "Igen, ilyen sokat költöttetek a boltan? De jól megy nektek! Voltatok nyaralni? Hát igen, én meg itt nyomorgok, abból a pénzből segíthettetek volna... Stb, stb. Naponta 2x fel kellett hívni és beszámolni, mi történt.
2020. dec. 11. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
82%
az anyósom pont ilyen. mi tudjuk kezelni. nem beszélünk vele(Bp másik felén lakunk)
2020. dec. 11. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Ilyeneket nem csinál mondjuk érzelmileg nem zsarol minket. Még haha :D.. párom nem hajlandó vitába állni velük. Mindent az ég világon máshogy mesél el nekik. Azt mondta ő nem fog se magyarázkodni se hallgatni az okosságokat inkább nem mondd semmit. Pedig jól eldumálni jó lenne. De nem kiokratással. Másik hogy iszonyú tapintatlan és finoman szólva egyszerű. Úgy beszél hogy dagadtak mármint ők nem mi saját magukról..hogy lóg a pofájuk ilyen csúnya stílusban magukról.. aztán hogy páromnak karikás a szeme.. aznap pont az volt és? Én éreztem magam szarul hogy így beszélt. Valaki ráírt anyósra rezgett erre: ki a fszom az ilyenkor már.. ezek alap szójárásai. Meg hogy vennie kellett extra adag valamit mert zabáltak. Ezt mondja az enni szó helyett. Megterített és mondta nekem hogy bocsi drágám mindjárt elpakolok addig csüccs le dzsuva retek van áll a mocsok nem volt időm takarítani gyerekek.. szóval állati tapintatlan.. Nem is zavart a por..emberek vagyunk majd letörli. De hogy fejezi ki..
2020. dec. 11. 05:57
 18/21 anonim ***** válasza:
57%
Bocs, nem olvastam végig az összes választ. Én a helyedben megszakítanék vele minden kapcsolatot, telefonon sem beszélnék vele. A férjed meg elég normálisan áll hozzá. Miért nem hagyod, hogy akkor találkozzon az anyjával, mikor akar? Te magad generálod a problémát.
2020. dec. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
82%

Ne bíztasd a párodat, hogy keresse őket. Egy trükk: minden kérdésre kérdezzen, kérdezzetek vissza. (Kötekedő kérdésre SOHA nem szabad válaszolni! Mert az mentegetőzés.)

- Karikás a szemed. - Miért kérdezed?

- Nincs jobb cipőd? - Miért kérdezed? Akarsz venni nekem egyet?

Vagy visszatükrözni felnagyítva.

- Karikás a szemed. - A tiéd is. Rettenetesen nézel ki. Beteg vagy?

- Nincs jobb cipőd? - És neked? Borzalmasan ocsmány a cipőd, hogy tudsz ilyent felvenni?

Előbb utóbb kellemetlen lesz neki, ha következetesen, állandóan csináljátok. Én már kipróbáltam, pár alkalom után leállt az illető.

2020. dec. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
57%
Nem jutnánk egy veszekedésnél tovább, mert úgy kirúgnám, hogy a lába sem érné a földet a pszichopatának.
2020. dec. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!