Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megbocsátanátok egy olyannak,...

Megbocsátanátok egy olyannak, aki nem kért bocsánatot?

Figyelt kérdés
Anyósommal összevesztem (meny vagyok), mert folyamatos figyelmen kívül hagyja, hogy én mit engedek neki a gyermekemmel kapcsolatban. Nem nagy dolgok, de besokalltam, hogy sosem érdekli, amit mondok. Mondtam neki, hogy várom a bocsánatkérését, és az ígéretet, hogy mostantól figyelembe veszi a kéréseimet. Azóta nem jött, nem írt, a férjemnek beszélt ki engem, és folyton hívja át őket hozzá. Lassan itt a lányom első szülinapja, abban reménykedtem, hogy addig bocsánatot kér, rendeződik a viszony, de ő nem ismeri el, hogy hibázott, így nem is fog bocsánatot kérni. Ti mit tennétek a helyemben? Nem egészséges ez a kapcsolat a lányomra nézve sem, hiszen nem jó úgy felnőni, hogy nem szeretem a nagymamáját, hiába ő a legnegatívabb, legrosszindulatúbb nő, akit valaha ismertem. De ha meg én úgy 'bocsátok meg', hogy ő lényegében nem is fogadja el, hogy hibázott, akkor megint annyi fog neki leesni a dologból, úgy ő bárkivel bármit megtehet. A sógornőm mesélte, hogy még életében egyszer sem kért tőle bocsánatot, mindig úgy alakította a dolgokat, hogy ő legyen az áldozat. Ti mit tennétek a helyemben?
2021. febr. 12. 20:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Keresztet vetnék erre a kapcsolatra. Kikerülném nagy ívben.
2021. febr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

Semmit.

A gyereket nem engednem es nem hivnam meg a szulinapra sem.

Ignoralnam

A pasimehet az anyjahoz amikor akar en a gyerekkel nem mennek.

2021. febr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
20%
#2 szerinted ez a normális? Eltiltani egy gyereket a mamajatol? És a férjét ennek tenni ki?
2021. febr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
#3 szerinted normálisabb lenne kitenni a gyereket annak, hogy folyamatos feszültség van a mama meg anyu között? a jó nagymama tiszteli az anya döntéseit, ez meg csak azért is szembe megy velük. sok feszültség lesz még ebbõl. A drága férj meg rendbetehetné az anyját, elvégre az õ gyereke is, akinek ez az egész árt.
2021. febr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%

Igen normalis.

Ha a maaik fel nem egyuttmukodo a gyerek erdekeben akkor mindenkeppen. A szulo a felelos a gyerekert ha a nagyazulo nem tartja tiszteletben a szulot es a szabalyait, adott esetben veszelyeztetheti a gyerek eletet is!

Masik a tisztelet! Ha a nagyszulo nem ismeri el a hibat vagy szandekosan nem tarja be a szulo azabalyait akkor tiszteletlen. Igy semmi keresnivaloja a gyerek kozeleben.

Ebben az esetben a nagyszulo sorozatosan es szandekosan figyelmen kivul hagyta a szulo kereset. Bocsanatot nem kert, magat allitja be aldozatnak.

Ez a kesobbiekben sokkal nehezebb lesz kezelni. Most az elejen kell a szulonek letenni a gyerekevel kapcsolatos szabalyokat es kialni magaert.

Ha ez azzal jar h a nagyszulovelegszakad a kapcsolat akkor ez van, ilyen magyszuloert nem kar.

2021. febr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
28%

Milyen alapon tiltja meg az anya, hogy az apa elvihesse közös gyereküket az anyjához?

A gyereknek nem az anya kizárólagos gondviselője, hanem az apával ketten azok. Az apának pont ugyanannyi joga van elvinni bárhova, mint az anyának.

Fordítsuk meg: mit szólna ez a válaszoló, ha az apa megtiltaná, hogy a felesége az anyjához elvigye a gyereküket?

2021. febr. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
19%
Sajnos jogi szempontból ez pontosan így van. Anya nem megy: az pipa, de a gyerek jogosult a kapcsolattartásra a nagyszülővel (fordítva is, de az elv az, hogy a gyerek szempontjából kell a lehetőséget biztosítani).
2021. febr. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%
Jobban jársz, ha nem viszed. Az én anyósom édességgel tömte az én akkor 3 éves lányomat, holott mondtuk neki, hogy ne. És nem, krvára nem egy kocka csokiról beszélünk. Amikor ezt szóvá tettem, lehordott minden szarnak. Na akkor mondtam neki, hogy amíg ilyen hülye hisztis pitsa marad és nem kér bocsánatot a fia jelenlétében, a gyereket biztos nem fogja látni. A kislány azóta 10 éves, azóta se látta, de engem se. A férjem mehet bármikor, de se én, se a gyerek nem megy. Boldogabbak vagyunk így.
2021. febr. 13. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
Ne foglalkozz vele. Nem vagy köteles lemenni pincsibe, meg alárendelni magadat, csak azért mert rokon. A férjed anyja. A gyereketekért meg Te vagy felelős. Viszont felelslegesen ne rontsd meg a kapcsolatukat, egy jó nagyi kincs a gyerek életében. Neked nem kell vele jóban lenned, de attól a gyerekeddel még lehet jó viszonya. Az én anyám és nagyanyám is utálták egymást, de engem a mama nagyon szeretett, és jó volt hozzám, anyám meg sose tiltott tőle, nyilván kényelmi okokból (állandóan ott voltam, oda voltam lepasszolva) nem is engedhette volna meg magának a sértettségből való eltiltást, pedig nálunk azért lett volna rá ok (rettentően kövér voltam, mamáék meg csak adták, amit szerettem...orvoshoz kellett vinni, mert már eü problémáim voltak kisiskolás koromra, és a hülye anyám elintéze azzal, hogy a 6-7 éves fejemet kezdte tudományos magyarázatokkal traktálni a szívbetegséről, ahelyett, hogy ő gondoskodott volna rólam, meg az étkezésemről rendesen, velem lenni, együtt sportolni, vagy akármi... De hát kényelmesebb volt gürizni és a munkájával foglalkozni, a nagyiékra meg rálőcsölni engem, és aztán egy 7 éves gyerekkel veszekedni, hogy nem érti meg, hogy ne zabáljon meg mindent, amit a nagyanyja elétesz).
2021. febr. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nálunk is az volt most, hogy adott neki süteményt (még nincs egy éves a gyerek!), úgy, hogy nem is tudtam, hogy mi van benne, mondtam gyorsan hogy ne adj már neki, erre mondja a lányomnak 'anyád megtiltotta..' ilyen sértődött hangon, gondolom egész életében engem fog szidni neki. Aztán a lányom 3 napig kiütéses lett, tuti attól, mert semmi más újat nem evett, és még ez sem érdekli, mert hogy biztos nem attól volt...
2021. febr. 13. 07:47
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!