Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy értessük meg velük, hogy...

Hogy értessük meg velük, hogy gyerek nélkül is van mire költsünk?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni, de ha valami nem oké kérdezzetek..

Szóval, vőlegényem húga korán lett anya, érettségizni már kis pocakkal ment. Apuka néha átmegy babázni, meg instán tudnak pozolni de különösebben nem veszi ki a részét semmiből, de az ő nevén lett végül a baba (aki most lesz 3 éves). Apósomnál lakik sógornő és a baba, anyósom a férjével és annak a lányával egy másik házban. Mi megint csak külön, de mindenki városon belül.

Após még kevésbé, de anyós szégyentelenül zargat vele, hogy (szerinte) mikor mennyi pénz kell a babára: kell neki új ágy, kellett neki babakocsi, kisruha, nagyruha, anyám kínja, kb konkrétan mondja hogy ezek kellenek és hát lesz vagy 30-40 ezer de szegény Krisztinek nem ad már megint a barátja semmibe pénzt, úgyhogy akkor mi elvisszük-e vásárolni. Ő szinte számolatlanul ad pénzt, bár sajnos nem keres jól, após nem sűrűn de totál ingyen nála laknak. Mi jól keresünk, de ehhez rengeteg munka és lemondás társult. Nem azt mondom, egyszer-egyszer megvesz az ember egy kiskabátot, gyerekülést, de ha szeretnénk havi szinten fenntartani egy gyereket, csinálnánk sajátot :D így viszont mindig azt hallgatjuk, hogy úgy igazán nincs is mire költsünk (de, van), mit nem fér bele ez vagy az. Sógornő direktben sosem mondja, de mindig előttünk járja el a hattyú halálát, legutóbb sikerült kisírnia magának néhány új cipőt, mert szegény semmire se költ a baba mellett. Párom sem akar adogatni, de néha megunja/megsajnálja aztán mégis valami csurran-cseppen, bár azt már felismerte, hogy ez hosszú távon nem lesz egy fenntartható rendszer..

Szerintetek?



2021. jún. 9. 18:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem te adod. Te nem tudsz nemet mondani. Nyilván anyósnak sem kellene a témát nyomnia, de végső soron te vagy az akinek meg kell tanulnia nemet mondania.
2021. jún. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
99%

"Anyuka, ne ossza be a pénzem, ne turkáljon a zsebünkben."

A párodnak kéne őket leállítani amúgy, mondjuk a helyetekben a látogatásokat is ritkítanám, mert egyértelműen csak le vagytok húzva pénzzel.

2021. jún. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
99%
Szerintem segíteni szép és jó dolog,csak van egy bizonyos határ...azontúl már kihasználásnak nevezik az ilyet.
2021. jún. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%

Olyan nincs, hogy "úgy igazán nincs is mire" költenetek.

Az jó jel, hogy párod is felismerte, hogy hosszú távon nem fog menni ez. Jó, hogy azonos álláspontot képviseltek.

Szerintem anyóst le kell állítani a párodnak, mégpedig minél előbb.

Amúgy semmi kötelezettségetek a párod húgának a gyerekével kapcsolatban, van apja is. Ha nem ad pénzt a csajnak, akkor pereljék be gyerektartásért, ne a ti akármicsodátokkal verjék a csalánt.

Nyugodtan mondja meg a párod, hogy közös élet kialakítása előtt álltok, lakásvásárlás satöbbi, és minden forintnak helye van.

Lesz persze pofavágás meg szájhúzogatás, de ha következetes lesz a párod, leakadnak rólatok.

2021. jún. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne akarja már senki se megmondani, hogy mire van költenetek meg mire nem. Sajnálatos, ahogy járt a testvére, de ez van, adja be a gyereket bölcsibe ő meg menjen el dolgozni. Vagy vágjon bele valamilyen kézműves dologba, stb. Persze én is sok mindent veszek tesóm gyerekeinek, ha hazamegyek mindig kapnak valamit, de ezek 2-3 ezer ftos dolgok, nem több tízezresek. Én biztos nem tűrném, hogy be akarja osztani a fizum, meg magyarázkodjak neki, miért nincs az XY gyerekének az igényei kielégítésére pénzem.
2021. jún. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
99%
Így van. Ha nem állítjátok le, akkor a gyerekre való hivatkozással még kb. húsz évig lejmolni fognak titeket (tapasztalat a rokonságból, mondjuk nem engem, mert én beintettem.)
2021. jún. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%
Miért kene megértetni nem adsz és kész. Ennyi. Azért mondja mert tudja, hogy úgyis adsz. Tanulj meg nemet mondani és ne magyarázkodni próbálj.
2021. jún. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
99%

Nem irigyellek kérdező és totál megértem, de sajnos ez nem egy nyertes helyzet. Mondom ezt úgy, hogy csaknem ugyanilyen helyzetem volt. Az én házasságom ráment erre.


Ez egy olyan helyzet ami csak mérgesedni fog, feloldása sajnos nincs, csak elvárások meg manipuláció. Beinthetsz nekik és is ezt javaslom, de azzal magad ellen fordítod őket.

Ha a párod kiáll melletted, vagy ha ő int be nekik az egy fokkal jobb, de akkor is téged fognak hibáztatni, mert biztos te mondtad a párodnak, hogy intsen be.


Minden az adott helyzettől függ, de nekem ebből nagyon elegem volt, hogy gyakorlatilag 2-3-4x annyit költök olyan emberekre akiket annyira nem is kedvelek, mint a saját fiamra.

2021. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem feltétlenül kell rámennie a házasságnak. Nálunk szinte ugyanez volt a helyzet. Amikor a férjem megmondta nekik a nemet,(sok-sok-sok segítés és pénz adogatás után), volt nagy ribillió, mocskolódás a részükről.

Mi megszakítottuk a kapcsolatot (illetve hát férjem a családjával).

10 év telt el így, teljesen jó, zéró kontakt (igaz, közben külföldre költöztünk).

2021. jún. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
39%
Életképtelen "kölykök", kihasználó, zsarnok anyós 589.587. rész
2021. jún. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!