Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kitilthatom az anyóst a...

Kitilthatom az anyóst a lakásomból?

Figyelt kérdés

Igyekszem rövid lenni, és a lényegnél maradni. A feleségem és én jópár éve egyedül élünk, huszonéves gyermekeink elköltöztek évekkel ezelőtt. az egyik gyermekünk, a lányunk két éve megházasodott, babát várt, és több, mint egy éve a szülés előtt hozzánk költöztek a férjével. A baba egy éve született. De már a terhesség alatt is a férj, azaz a vőm nagyon megváltozott, nagyon sok szinten és nagyon súlyosan, (ennek az részletei nem lényegesek a kérdésben), emiatt a házasságuk tönkrement, és decemberben elhatározták a válást, amit a lányom egy év megalázottság és gyötrelem után határozottan eldöntött. El is költözött a vőm pár hete, de heti háromszor jön a babához, hozza magával az anyóst, aki nem képes elfogadni a válás tényét, és személyesen, telefonon és írásban is folyamatosan, burkolt és direkt manipulációval presszonálja a lányomat a kibékülés irányába, ami már nagyobb szorongást okoz a lányunknak, mint a férjtől való elszakadás, a papírmunka megkezdése. De mi szeretettel fogadtuk, és bár ismetük, hogy milyen, vagy milyen lehet a valóságban, mindig itt volt, minden héten jött, (a teljes év során), és az is a koncepció része volt, hogy a válás és gyermekfelügyeleti jog kihirdetéséig ő is jöhet mindig a vőmmel. Tegnap azonban egy telefonbeszélgetésben megkértük őt, hogy ne presszionálja a lányunkat, hagyja őt békésen elválni, amin indulatos lett, és látszott az a személyiség, amit sejtettünk. És ebben a beszélgetésben egy, a témához és annak résztvevőihez semmilyen módon nem kapcsolódó, de a családunkat hosszú évekkel ezelőtt ért, azóta is az életünket érintő drámai eseményt olyan gonosz és sértő módon hozott fel értelmetlen bántás gyanánt, hogy letettük a telefont azzal, hogy ide többet ő nem jöhet. Gyakolatilag az ő gondolkodásmódjának egy olyan ténye mutatta meg magát, ami az egész viszonyt és innentől kezdve mindent meghatároz. Hirtelen egy másik ember volt a vonal végén, amit nem lehet visszacsinálni. Nem ezt mondta, nem egészen ilyen a téma, de nagyságrendben és lényegben olyan, mintha mondjuk egy adig békésnek tűnő valaki egy zsidó családott, akit emiatt tragédia ért egy vitában le”büdös zsidózott” volna.

Akkor mindannyian nagyon kiborultunk, a lányunk is, és elhatároztuk, hogy ide többé nem teszi be a lábát. Ez a lakás az enyém. Ugyanakkor itt a baba, és a vőm jönni fog, vele szeretnénk a gyerek élete érdekében és a békesség érdekében jó viszonyt ápolni. De vajon az anyóst kitilthatom a lakásból, és megakadályozhatom, hogy láthassa a gyereket (a lakásban) a válóper döntései előtt? Ott nyilván neki is biztosítanak valami láthatást. De most sem a lányom, sem mi nem vagyunk képesek vele egy légtérben lenni. Milyen lehetőségeink vannak?



2021. jan. 14. 10:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%
Persze, hogy kitilthatod, a te házad. Azt engedsz be akit akarsz. Ha az anyóst nem akarod, akkor semmi joga nincs oda menni.
2021. jan. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
95%
Ki hat. Bárkit kitilthatsz.
2021. jan. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
97%
Igen, anyam is megtette ezt a lepest, nem jon oda mar vagy 4 eve, mert ugyanilyen mint a te anyosod, mindent felemleget, holott o nem segitett soha semmit. Mivel apam a fia, o neha elmegy meglatogatni, de mi meg telefonon se beszelunk vele a kiallhatatlan stilusa miatt.
2021. jan. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell beengedned. A másik, neki nem fognak semmilyen láthatást megítélni, csakis abban az esetben, ha ő ezt kérvényezi. De autómatikusan az sem jár neki. Akkor is kB havi pár órát szoktak adni.
2021. jan. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a fenébe ne tilthatnád ki, akár a vejedet is, ha nem tetszik neki. Nem muszáj otthon látnia a gyereket.
2021. jan. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
6%

Elvált szülők gyermekeként mondom hogy a kitiltás csak további sértettséghez, a többi családtagban pedig frusztrációhoz vezet. Az hogy a lányod megpróbálják manipulálni egyáltalán nem a te problémád, de persze nyilván fáj ezt látni. Ezzel együtt szerintem azzal tehetsz a legtöbbet hogy biztosítod a lányod a támogatásodról, de a lelki terror miatt magáért kell kiállnia, a problémát nem érdemes a szőnyeg alá söpörni egy kitiltással. A békés gondolom részben hasonló mentalitású azaz feltehetőleg a következő tizenegynehany évben vele is lesznek összetűzések.

A lehető legrosszabb amit tehetsz pedig az, hogy a legelső alkalommal elmérgesíted a viszonyt. Ez pedig azért van így, mert a magyar jogrendszerben elképesztően nagy hatásköre van inkompetens, érzelmileg visszamaradott bíróknak akik az unoka/gyerek lelki világával mit sem törődve hoznak döntéseket. Ezt kihasználva a másik fél komoly károkat tud okozni.

Ettől függetlenül a határokat érdemes felállítani és betartatni, de nem kategorikus kitiltásokkal dobálózni, mert annál erősebb lesz a válaszreakció.

2021. jan. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%
6. Na ez úgy, hülyeség ahogy van. Az anyós jelen esetben a kérdezőnek senkilye kb főleg, hogy válnak. Nehogy már még neki kelljen engedni meg félni, hogy "erősebb lesz a válasz". Ezt az egész helyzetet az anyós mérgesítette el. Nem kötelező ott találkozni, lehet a láthatást máshol is rendezni pl az anyós házába.
2021. jan. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Válasz a 6-osnak: Nem a presszionálás miatt akarom kitiltani, hanem azért, mert rettenetes módon megsértette a családunkat, és olyan gonosz módon gázolt belénk egy korábbi, általunk megélt családi dráma kapcsán, hogy ilyen körülmények között nem lehet kommunikáció köztünk és az anyós között. Ne próbáljuk ezt úgy beállítani, hogy a presszionálás miatt nem jöhet. Az az "A" esemény. Amiatt jöhetne, de megkértük, hogy ne folytassa. És van a sértés, a "B" esemény. És ő "B" esemény miatt nem jöhet.
2021. jan. 14. 11:27
 9/30 anonim ***** válasza:
4%

Nem tudom milyen nyomást tettek a lányodra anyósék, de én pl kifejezetten jónak tartom hogy ha egy anyós próbál beszélni a menyével a kapcsolatmentés érdekében.

Hány, de hány elhamarkodott válás születik meg amikor is aztán újra összejönnek a felek.

Mi amikor váltunk, anyósom ugyanígy próbálkozott, amit nagyra becsültem benne, holott én borítottam mindent, ennek ellenére is kiállt a házasság rendbehozatala mellett.


Bocs hogy ezt mondom, de hagyni kellett volna, az anyós-meny beszélgetés amúgy sem rád tartozik, nem, nem kell ebből megvédened a lányodat, felnőtt ember, el tudja dönteni hogy mit akar.

Abban viszont igazad van, hogy kitilthatod az anyóst, és jogos is, de nem szép hogy elmérgesítetted a viszonyt, kezdve attól hogy beleszóltál a kettőjük dolgába.

Elvégre az anyós sem reguláz téged, hogy merre irányítod a lányodat. Ugye így van?

2021. jan. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
92%
Én is elvált szülők gyerekeként nőttem fel, ennek ellenére egészen simán kitiltanám. Amit a 6-os ír, az szerintem csak az apára áll, az apa rokonaira nem. Ebben az esetben pedig az apa is megértheti, hogy miért döntötök így. (Amúgy ahogy írod, messze nem első alkalom, inkább "csak" utolsó csepp...)
2021. jan. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!