Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi lenne a megoldás?

Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Anyós kérdés...

Sziasztok,

Van egy 2 éves fiam, most várom a második gyermekünket.

Anyosommal egy városba lakunk, elég közel egymáshoz.

Soha nem voltam tiszteletlen vele szembe, nemis igazán szóltam vissza (lehet ez a baj), mindig inkább rahagytam, de mostmár nagyon elegem lett.

Esténként atszoktunk sétálni a családdal, minden alkalommal hazakiser minket. A gyerek örül, szaladgál, eleven, gyerek.... Kész.

Mást se hallok, jajj fejezd be, jajj elesel, jajj szetmegy a fejed a betonon, jajj kireped a szád, persze ordítva, hiába ott állok és figyelek rá, akkoris. Ennek általában mindig az a vége hogy elkapja és felveszi az ölébe, cipeli haza. A gyerek ordít, nem akarja ő szaladgálni akar. Ezerszer elmondtam hogy hagyja békén, ne kapkodja ölbe, mert én már nagy hassal nem tudom cipelni... Azért is, mintha nemis hallaná.

Ha nálunk van, a fiam meg se mozdulhat mert minden léptét figyeli, ha esetleg úgy ítéli meg hogy eleshet pl foci közbe, azonnal veszi ölbe.

Nem mehetek egyedül a városba, mindenhova kísér, mintha valami idióta lennék, jön utánunk biciklivel hogy fogja a fiamat.

Tegnap már betelt a pohár és raszoltam hogy ne nyuzza már a gyereket, ki kaptam a kezéből es haza hoztam, láttam hogy meglepodott.

A férjem néha felszokta hívni videochaten, ha meglatja hogy darabosat eszik (pl, banán, áfonya) azonnal szalad át, mert megfullad.

Egyébként a férjem elég durván leallitja, de egyáltalán nem érti meg. 1-2napig oké, utána kezdődik elölről.

Teljesen azt érzem hogy tönkre megy a házasságunk, tudom hogy nem a férjem hibája... De én már annyiszor mondtam, hogy költöztünk el picit messzebb, ő nem akar,nagyon ragaszkodik a házhoz.

Nemsokára szülök, rettegek hogy mi lesz, a nagyobbik fiam mikor megszuletett, pokollá tették a napjainkat. Haza is költöztem a szüleimhez.


Ne haragudjatok ha hosszúra sikerült, de kikellett adnom magamból.

Van valaki hasonló helyzetbe?


2021. júl. 15. 07:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Uramjézus. Eszedbe sem jutott rendezned az erőviszonyokat, illetve konszenzusra jutni a férjeddel, már az első gyerek után (mondjuk az előtt lett volna a leginkább célravezető)? Hiszen azt írod akkor is pokollá tették az életeteket.

Most komolyan, erre neked az a megoldásod, hogy teherbe esel a másodikkal is? ha nem lenne elég baj, még meg is duplázod? Hiába osztja ki az urad, ha nem éri el a célját vele, akkor olyan, mintha semmit sem tenne, ilyen esetekben egy emberként össze kellene zárnotok és vitás kérdésekben anyós felé nincs apelláta, régen tudná már hol a helye.

Most akkor erre mi hasznosat lehet írni, de tényleg?

Mondhatnám, hogy veszett fejsze nyele, mert az, előbb kellett volna gondolkodni, de látva a megoldási módszereidet én már csak annyit tudnék tanácsolni, ha megvan a második, gyorsan hozzatok össze egy harmadikat is, hogy akkor majd nagycsaládos anyukaként költözhess vissza anyádék nyakára.

Az, hogy egy tarthatatlan helyzetben te nekiállsz sorban szülni, nem fog helyrehozni semmit, csak eszkalálja az amúgy is elmérgesedett helyzetet. nem is értem, hisz nem arról van szó, hogy ez most alakult így, első gyerek után is fennált a probléma, ami miatt már most rettegsz, hogy ismétlődik, de nem húztok határokat és tartotok házaspárként össze, hanem csak nyelsz és szenvedsz és hősiesen újra szülsz gyorsan egyet.

gratulálok, komolyan, minden rosszindulat nélkül, de mégis hová raktad a józan eszedet? Mert itt már csak maximum a megszoksz, vagy megszöksz esete állhat már fent és két kicsivel lényegesen nehezebb, ergo majd tűrsz és szépen töntremész idegileg.

Beszélj a férjeddel és légy határozott, először nektek kell gatyába rázni a dolgaitokat, aztán ha eddig nem sikerült, nem tudom mész-e még valamire, de mégis, ilyen problémamegoldási technikával, amid van, mit lehetne még javasolni? Anyukát meg nem finoman kell leállítani, hanem közölni vele, hogy nem kérsz kíséretet, meg hagyja a fiadat békén, vagy ezentúl ritkítjátok a találkozást. Most komolyan, az agyadra megy, de minden este átsétáltok csakazértis? Mi a fene bajod van neked? Tátot szájjal, önként a fa*zerdőbe??? Már megbocsáss, nyilván nem szép ilyet írni egy várandós nőnek, de na...

2021. júl. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Ott szurod el, hogy finomkodsz. Ugy leorditanam a fejet, hogy hazaig szalad!

A masik: mar most kozold a ferjeddel, hogy a szulest kovetoen egy honapig be ne tegye a labat hozzatok, mert kulonben a korhazbol egyenesen a szuleid hazaba viszed a gyerekeidet!!!

Anyosod nem normalis!

2021. júl. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Jah es meg egy kerdes: mi az ordognek mentek hozzajuk MINDEN ESTE?

Jobb otlet nincs setara?

2021. júl. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
De minek mentek át minden este, ha ilyen rossz a viszony?
2021. júl. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Anyósod túlfélti a gyereket. Mi az én szüleimnél laktunk. Szintén túlféltették a lányunkat. Nekünk ráment a házasságunk, csak szólok. 1.5 éves volt a lányom, mikor elváltak útjaink.

Én mondtam, hogy nem lehet velük együtt élni hosszú távon, meg is lett az eredménye. Nekünk önállóságot sem hagytak, totál beleszóltak mindenbe.

Ti nem éltek együtt, mégis túlságosan beleavatkoznak az életetekbe, mintha együtt élnétek, minden pillanatban át tud ugrani. Nem kellene ennyit találkozni. Ott kellene kezdeni. Egyszer meg van húzva a határ, utána már nem lesz neki újdonság. Következetesen le kell építeni. Nem kell arrafelé sétálni. Először csak 1 napot kihagyni... Aztán 2-t, ilyen olyan indokkal. És nem kell hagyni h átszaladgáljon.

Én azóta már újraházasodtam, alap volt, hogy a szüleimnél biztos nem fogunk élni. 20 km-re költöztünk tőlük. Hetente 1-2x átszaladunk mi, vagy ők hozzánk egy órácskára. Tanultak a múltból, semmibe nem szólnak bele. Imádják az unokát, és örülnek, hogy milyen önálló nagylány lett.

Még nekem kell tanácsot kérni a kertben, mert abba se szólnak bele, pedig nekünk újdonság, és elkelne a jótanácsok. :D

Szóval formálhatóak. :)

Anno a szüleim még fiatalok voltak, nehezen engedtek be mást a családba. Most már tapasztaltabbak, bölcsebbek, láttak más családokat, hogy hogyan épülnek fel a szerepek, és látták, hogy más nem szól bele annyit a gyerekek életébe. És ők is lakatot tesznek a szájukra. Sosincs konfliktus azóta. Mindent szépen meg tudunk beszélni. Ha segítséget kérek, válaszolnak, de maguktól nem akarnak meggyőzni már semmiről. A gyerekneveléstől kezdve semmibe nem szólnak bele. Honnan hova jutottunk, nagyon érdekes. De anyósod is tanítható. Csak meg kell húzni a határokat még szülés előtt, minél gyorsabban. Kicsit duzzog, de aztán rájön, hogy neki is könnyebb így. Vagy el kell költözni. Férjed is gondolja át jobban, hogy a házasságotok, a családi béke a fontosabb, vagy az a rohadt ház.

2021. júl. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Kicsit lazitani kéne az anyossal valo kapcsolaton.
2021. júl. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

6-ossal nagyon egyetértek!


"Esténként atszoktunk sétálni a családdal"


Ez azt jelenti, hogy szinte minden este????


Egy olyan emberhez, akivel problémád van? Házhoz mész a pofonért???

Férjed meg ne úgy videochateljen, hogy ott eszik a gyerek mellette. Menjen be a szobába, legalább titeket sem zavar közben, a gyerek figyelmét se vonja el.

Nem mehetsz egyedül a városba, mindenhová kísér az anyósod? Miért, honnan tudja mikor és hová mész? Miért kell ilyen szinten mindenbe beleavatni?


Nagyon sokat tehetnél te magad is, hogy ne másszon anyósod ennyire bele az életetekbe.

És az, hogy hazaköltözöl a szüleidhez, az a legrosszabb megoldás. Magad is mondod, hogy a férjed melletted áll. Az anyósodat TE nem tudod/akarod leállítani, távol tartani az életedből.

2021. júl. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Egyszerű a megoldás: nem mentek át anyóshoz, és őt se engeditek be. Azt se meséld el neki, hogy mikor hova mész, különben el akar kísérni. Ennyi.
2021. júl. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
Mindkét mamával megküzdöttem ezt a témát. A totyogó gyereknél derült ki, hogy mennyire féltik, addig nem volt jele. Minden nyikkanásra ugrottak felvenni. Ha elesett, akkor ölbe kapva akarták vigasztalni. Első alkalommal kedvesen megkértem, hogy hagyja felfedezni, a horzsolás begyógyul és javul az egyensúlya. A következő esetben már azt mondtam, hogy legyen szíves hagyni a gyerekemet mozogni, enni vagy amit épp csinált. Nem vártam meg, hogy lépjen és félbe kelljen szakítani. Neked sem kéne hozzá járnod, ha tudod, hogy nem bírja ki a tutujgatást. Megkéred, és ha nem fogadja el, akkor fogod a gyereket és hazamész. Ha utánad megy biciklivel, megállszaza utca közepén és hazaküldöd. Ott állva megvárod, hogy elmenjen és mentek tovább a gyerekkel. Nem olyan bonyolult. Sértődés, habogás valószínűleg lesz, de enélkül csak szenvedsz és panaszkodsz.
2021. júl. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem tudsz leszakadni anyósodról? Miért kell a seggében lenned minden nap? Minek mész át hozzá minden egyes nap? Miért mondod el neki, mikor és hova mentek?
2021. júl. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!