Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? Tényleg nem...

Mit tegyek? Tényleg nem akartam megbántani

Figyelt kérdés

Párommal 6 éve vagyunk együtt,2 éve házasok,már a legelején leszögeztük egymás között,hogy nem akarunk gyereket,mind a kettőnknek rendben is van.

Mind a kettőnk részéről voltak okok,hogy miért nem,ezeket elfogadtuk.


Házasság után, pár hónappal anyós megkérdezte tőlem,mert elég rosszul nézztem ki,hogy minden rendben van,olyan sápadt vagy,annyit mondtam neki,igen csak havi bajom van.

Anyós akkorát nyelt és utána majdnem elkezdett pityeregni látszott egy két könnycsepp.

Újra kérdezi,de akkor neked női bajod van,mondom neki igen,de ne aggódjon pár nap és vége,anyós akkor megjegyzte,hogy feljött rám pár kg és ő azt hitte,hogy baba lesz és ő már várja az unokát,akkor ott közöltünk,hogy mi nem szeretnénk babát.


Pár nappal később felhívott és megkérdezte,hogy miért nem akarok,először szépen visszautasítottam,hogy ezt már 6 éve eldöntöttük,nem szeretnénk rá választ adni ez a mi dolgunk,csak addig addig szekált vele amíg nem kirobbant belőlem,hogy az elején azért nem akartam gyereket,mert túl fiatal voltam még 21 és nem éreztem magamon azt,hogy anya legyek ami nem változott azóta,most se érzem azt,hogy én képes legyek felnevelni gondoskodni egy életről.


Plusz a fia miatt se akarok gyereket,mert alig segít a napi teendőkben,reggel alig bír felkelni, úgy kell neki könyörögni néha,hogy vigye le ő reggel a kutyát,mert nekem előbb bent kell legyek a munkahelyen,akkor is morog,hogy ő utál korán kelni. ​

Munka után olyan fáradt,hogy amikor hazaér 15kor - 1 órán keresztül hozzá nem lehet szólni két szót,a lakás tiszta putri lenne, mert ő csak mosogat és ennyi.

Minden rám marad, minden reggel a kutya,az összes házimunka, főzés mosás takarítás,teregetés,és én biztos nem szülők olyan férfinak,aki semmibe nem segít,és nem veszi ki a részét normalisan a házimunkába


Azt tudni kell 6-14 dolgozok

Nekem 5.10 el kell indulni


Mi lenne, ha lenne egy gyerekünk őszintén és már óvodás lenne,neki kéne minden nap felkelteni öltöztetni, fésűlni,elvinni a gyereket az óvodába,le vinni a kutyát sétálni, és egy 4 éves gyereket nem 10 perc lesz felöltöztettni, neki is 5 kéne kelni,amit biztos vagyok benne,hogy 2 hét után feladná és azt mondaná,hogy neki ez nem megy. ​

Délután amikor hazaér a melóból,szegény gyerek mit lát,hogy apa állandóan bezárkozik a szobába,nincs velünk csak a telefont nyomkdja mert apa fáradt,gyerek mellett háztartást vinni,dolgozni hát nem egyszerű feladat,ráadásul én fizikai munkát végzek nekem valóban megterhelő lenne gyerek mellett ezeket végig csinálni,és én úgy látom,hogy amíg ilyen a fia biztos lehet benne,hogy én szülni nem fogok neki és alapból sem akarok,szóval nem is akarok


Anyós nem hitt a fülének,hogy az ő gyereke biztos nem ilyen lusta dög, ő nem ilyennek nevelte,anyós 3 hétig hozzánk se szólt, egyszerűen sokkolta a hír,azóta nem beszél velünk

Én tehetek róla,hogy teljesen mást hitt a gyerekekről mint a valóság


Ti most mit tennétek

Azért bánt a dolog, mert anyós tündéri nő imádnivaló egy anyós,és most elég rosszul érzem magam,és én ezzel nem azt akartam mondani,hogy rossz anya volt és szarul nevelte fel a gyereket.

Hanem egyszerűen ilyen lett a fia és kész

Az ember változik,lehet hogy ő még a 16 éves fiára emlékszik,de más ember lett felnőttként


Szegény asszony magára vette amikor nem ez volt a cél



2021. szept. 11. 15:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%

Mond meg neki, hogy ne vegye magára, nem szeretted volna megbántani. De sajnos tényleg ez a helyzet.

Még mondjuk ez mindig jobbik eset, hogy magára veszi és nem azt vágja a fejdhez mint az én anyósom, hogy te vagy a nő neked kell ezeket megoldani

2021. szept. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%

A gyerekvállalás a magánügyetek, ugyanakkor fel nem foghatom, ha ennyire elégedetlen vagy a pároddal, hogy fél oldalon keresztül írod a hiányosságait, miért vagy vele?!

Az egy dolog, hogy milyen volt, amikor otthon élt, az meg a másik, hogy milyen most melletted.

2021. szept. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
83%

Azért vette magára, mert amit mondtál, úgy jött le neki, hogy ő elrontotta a fia nevelését, ezért lett ilyen megbízhatatlan ha a házimunkáról van szó. És ez nagyrészt igaz is.

Az én párom is ilyen, és abban, hogy nem akarok gyereket szintén közrejátszik az, hogy magától egy partvist sem képes megfogni, még az állat is stimmel, csak nálunk macskák vannak, sok szőrrel, lenne mit összetakarítani napi szinten, ráadásul homeofficeban dolgozik, szóval ideje is több lenne az ilyesmire. Annyiból szerencsém van, hogy ha megkérem rá, azért megcsinálja (sok vita előzte meg, hogy eljussunk erre a pontra), de alapos munkát jobb, ha nem várok tőle. Imádom, nagyon jó ember, vele akarom leélni az életemet, de ez nem erőssége.

AZ ő anyukája amikor még vele élt a fia, mindent magára vállalt otthon, csak épp 0-24-ben otthonülő nyugdíjasként, ideje meg energiája is volt ilyesmire. (a fia meg ha ezt látta otthon, könnyen levonatta a következtetést, hogy a házimunka a nő dolga) Egy újdonsült anyuka azért kicsit más ilyen szempontból, rengeteg meló és felelősség egy gyerek, és egyedül ez rohadt sok meló lehet...

Persze nem csak ez az oka annak hogy mi sem akarunk gyereket, de ez most lényegtelen.

Szerintem meg fog békélni idővel az anyósod, de ha nem, megpróbálhatsz vele leülni és megbeszélni, hogy ha megbántottad valamivel elnézést kérsz érte, de ő kérdezte miért nem akartok babát, és ez volt rá az őszinte válasz. Szereted a fiát, de nem tudod elképzelni jó apaként (bár ez már megint egy olyan mondat amit félreérthet, érdemes finomatani rajta valahogy, eléggé aknamező ez a téma...)

Ne legyen bűntudatod, az igazat mondtad.

2021. szept. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Azért mentem hozzá,mert olyan társat kerestem aki nem nyögi be 3 év után,hogy neki mégis gyerek kell.


Mert az előző kapcsolatomban is közöltem a partnerrel,hogy én gyereket nem fogok szülni

2021. szept. 11. 16:17
 5/33 A kérdező kommentje:
Plusz az elején amikor összeköltöztünk akkor nagyon oda tette magát és kivette a részét a házimunkába
2021. szept. 11. 16:17
 6/33 A kérdező kommentje:

Én tényleg nem azért mondtam el neki mindezt mert az lett volna ezzel a célom,hogy kitoljak vele


Lehet nem is ez bántja ennyire hanem az,hogy beleelte már magát abban,hogy unokák lesznek majd

2021. szept. 11. 16:19
 7/33 anonim ***** válasza:
72%

Totál felesleges volt ezt igy elmondani.

Nem akarunk gyereket. Miért nem? Mert nem. De miért? Mert usb döntöttünk. Ennyi. Se több, se kevesebb.

2021. szept. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
86%
De mi koze akkor a parod hanyagsaganak ahhoz hogy te nem akarsz gyereket ha soha nem is akartal mar mielott ot megismerted sem? Igazabol leirtal 200 okot hogy a parod igazabol szar apa lenne mert nem csinal hazimunkat es ezt elmondtad anyosnak de semmi olyat nem irtal hogy te miert nem akartal mar a mostani parod elott sem gyereket
2021. szept. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
81%
Kár volt ennyire belemenni, jobb volt elötte míg kevesebbet tudott ugymond.
2021. szept. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
77%

A nagymamák minimum kétharmada unokára vágyik, akár mondja, akár nem. Az ő világképükben ez az élet rendje, szeretnék látni a gyermekük "folytatását" az unokáikban úgy, hogy a nevelés felelőssége már nincs a vállukon. Ezért egyáltalán nem lehet őket elítélni. A világ időközben megváltozott, egyre kevesebben vállalnak gyermeket és ezt nagymamaként nehéz megemészteni.


Ugyanakkor el kell fogadni, ha a gyermekük nem akar ilyen, vagy olyan okból. A legnehezebben emészthető ok egyébként a "saját magam vagyok a legfontosabb, amit semmilyen okból és senkiért nem adok fel". A mostani nagyszülőknek is kb. akkora önfeladás volt felnevelni egy gyereket, mint a mostaniaknak, csak ők még nem igazán választhattak, hogy akarják ezt, avagy sem. Társadalmi elvárás volt a gyerek.


Egyébként neked Kérdező már van egy gyereked, úgy hívják, hogy a társad. Kb. úgy szolgálod ki, mint egy gyereket, szóval ne hidd, hogy megúsztad.

2021. szept. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!