Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális vagy nekem fura és...

Normális vagy nekem fura és nincs ezzel gond?

Figyelt kérdés

Ha ti áthívtok valakit ebédre és egész nap ráértek,de azért megkérdezitek a vendéget akit vártok,hogy mégis mikor jönnének és 11 órát mond a vendég és ti rábólintottatok, akkor előtte nap miért kell azt írni,hogy akkor 15 után várunk benneteket ebédre?


1.ha én kitalálom,hogy xy-ék jöjjenek el vendégségbe egy ebédre,akkor én előtte nap bevásárolok.


2. Megkérdezem,hogy hány óra jó nekik kb mikor érnek ide,és ha azt mondják,hogy 11re ott leszünk akkor kb 10kor nekiállok főzni,hogy friss és meleg legyen az étel


3. pár db rántott húst kisütni nem délután 15ig tart


4. Ha már megbeszéltünk egy időpontot,akkor nem az utolsó pillanatban írok,hogy ja 15 óra után gyertek ebédre.


5. Amúgy egész nap ráér mindenki és senkinek nincs programja


Csak én tartom ezt hülyeségnek vagy ezzel semmi gond nincs?



2021. okt. 16. 07:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha megindokolja, hogy mi jött közbe amiért nem jó a 11 akkor megértem, de egyébként nem.

Én pl alapból csak olyan vendégeket hívok, akik beeshetnek reggel 8-ra is ha valamiért úgy döntenek, hogy túl korán érnek, aztán max főzünk együtt vagy beszélgetünk addig. Az ebédig meg kap reggelit :D

2021. okt. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem ne a vendeg akarja eldonteni, hogy mikorra legyen kesz az ebed, mikor legyen a talalas. Nem o foz, nem o keszulodik ezerrel. Illetlenseg igy tolakodni.

11 ora? Meg a reggelit sem emesztettem meg, de alljak neki ebedelni? Szerintem a 15h pont megfelelo idopont.

2021. okt. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

Ha már rákérdezett és megbeszéltetek valamit, akkor nem illik módosítani rajta, pláne nem tényszerűen közölni, hogy máskor menjetek.

Jó választ adott a férjed, lehett volna félre írás is az anyósék részéről, de akkor meg rögtön vissza kellett volna írniuk, hogy jaj bocs, 11...

Most meg már gondolom te is otthoni főzésre készültél.

Elég fura helyzet.


(Nálunk amúgy olyan volt, hogy mentünk aposekhoz ebéd + előtte tűzifa apritasban segiteni... Sógornőm kijelentette, hogy előbb a fiúk hadd fejezzék be a fát, addig nem süti a rántott húst - mert nem lehet néhány szeletet külön kisütni, áhh. Így az 5 éves gyermekem fél 4-kor ebédelt! Hát, mi is kértünk már kenyeret, ahogy más is írta, de ez akkor is gáz. Azóta ha tudom, hogy "dolgozni" is megyünk, tárgyilagosan mindig rákérdezek, hogy készüljek-e ebéddel a gyereknek.)

2021. okt. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
94%
Anyósom is csinált ilyent - 8, 6, 2 éves gyerekkel mentünk ebédre -, hogy déli egy órakor kezdte el besózni a csirkét. Oké, nem gond, elmentünk ebédelni a Mekibe - nem Budapesten élünk, a kölykök még élvezték is -, a balhé fél négykor tört ki, amikor senki nem akart enni az éppen akkor elkészült töltött csirkéjéből.
2021. okt. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
29%

En meg nem latok itt semmi pofatlansagot egyelore. Van amikor becsuszik valami. Csak annyi tortent, hogy del lett megbeszelve, mama kitolta 3-ra, a ferjed meg vissza irt, hogy nektek az sajnos nem jo.

Se a mama nem irt meg vissza, hogy haragszik e, se nem mondta még meg hogy miert nem jo a del…

Felesleges barkit is szidni, es egy ebed miatt veszekedést szitani.


A masik meg az, hogy az ebedido mindenkinel mas. Nalunk delutan 5-ig ebed van, utana vacsora. Sot, akkor lesz kesz a kaja, mikor kesz lesz, meg mikor kedvem van hozza.

Ha mi szombaton 10kor kelunk fel, utana elmegyunk boltba, delre megreggelizunk, akkor utana mi meg toltunk egy kis énidőt is el, es csak valamikor 2-3 kornyeken allok neki főzni.

NEKUNK ezzel nincs problemank. Es feesleges is problemat keresni abban, hogy ki mikor eszik. Pitianer dolog. A parod fel is hivhatta volna a sajat anyjat hogy ezt letisztazza, nem pedig messengeren irogat neki.

2021. okt. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
90%
Majd máskor mondj nemet.
2021. okt. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom ilyen. Ha 8an segítünk akkor is csak kb délután 2 körül van ebéd. Ami nekem rossz, mert cukorbeteg vagyok és muszáj időre ennem.

Az a baj, hogy hiába segítünk egyesével tesz oda mindent. Ha kész a leves csak utána készül a második.

2021. okt. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb lemondod, hogy nem jó nektek, ennyi.
2021. okt. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

#15

Ha csak ketten vagyunk a férjemmel mi is kb így vagyunk vele de ha vendégeket hívunk akkor sem illik 3 órakor ebédet adni.

2021. okt. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!