Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szülinapos igazodjon máshoz...

Szülinapos igazodjon máshoz vagy fordítva szokás?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell,hogy én a palacsintán kívül nem eszek édességet,se tortát.


Anyósêk megkérdezték,hogy mit szeretnék szülinapomra,hol ünnepeljünk.Én 2 dolgot is felsoroltam Az egyik Pesten lenne,de ők annyit mondtak rá,hogy az túl messze van nekik,ha nem probléma nézzek közelebbi helyszínt,direkt rákérdeztem,hogy tényleg mindegy mi lesz,hol lesz,válasz az volt mindenki részéről,hogy én döntök, én vagyok a szülinapos.

Kitaláltam,hogy el szeretnék menni sushizni,azt mondták,hogy ők még soha nem ettek,de ha ezt szeretném akkor szívesen( hozzá teszem az étlapon van csirkehús, rizsbe megtöltött libamáj, vegán zöldséges is) + van mocchi desszert,ez a többieknek jobban tetszett és elfogadták.


Tegnap a párom annyit mondott, hogy ez szentség volt tőlem,miért kényszerítek bele mást olyanba amit utálnak,miért nem lehet elmenni egy sima étterembe,és normális kaját enni,ami mindenkinek jó.

Annyi volt a válaszom,hogy először is soha nem is ettek ilyet,honnan a fenébe tudná az illető,hogy finom vagy nem.


A másik,hogy senki nincs belekenyszeritve semmibe,nem fogok senki fejére puskát tartani,hogy akkor is megeszed,azt fog választani ami neki tetszik, van több féle fajta ízű, választanak olyat ami nekik szimpátikus.


A harmadik,hogy mivel elfogadták a meghívást és rábólintottak,ebből az jön le,hogy oké a dolog,ahogy a pesti helyszínnél is tudtak szólni,hogy nem jó,akkor gondolom a sushisnál is szóltak volna...


A másik,hogy tudtommal nem a szülinapos igazodik mindenkihez hanem fordítva.

Hozzáteszem senkinek semmi betegsége nincs.


Tényleg én vagyok a hülye,vagy a párom nem érti.?

Ez hogyan illik,hogyan szokás

A szülinaposnak kell igazodni mindenkihez, vagy egyszer kibírja a vendég a szülinapos kedvéért,hozzá teszem többet nem kérném a sushit.



#Szülinapos
2021. nov. 7. 05:16
A kérdező szavazást indított:
Te vagy hülye és illik igazodni a vendégekhez
A te szülinapod egyszer kibírják, és elfogadták a meghívást
166 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/53 A kérdező kommentje:
Azt hozzáteszem,hogy ha lenne cukros,beteg, laktózos,épp vegán vendég azt természetesen figyelembe vennem
2021. nov. 7. 05:18
 2/53 anonim ***** válasza:
87%
én inkább kettesben mentem volna ilyen helyre, ha választani kell, de te tudod. szerintem nem szemétség, csak fennáll a veszélye, hogy valaki nem fog jóllakni
2021. nov. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
89%
Mivel Te is extrém módon válogatós vagy "Azt tudni kell,hogy én a palacsintán kívül nem eszek édességet,se tortát", neked is illene elfogadni, hogy más meg idegenkedhet a sushitól és nagy valószínűséggel nem fogja jól érezni magát attól, mert talál az étlapon 1-2 ételt, ami talán neki is ehető. Ismerve a családom ízlését, sose kérnék tőlük olyat még a saját születésnapomon se, ami nekik idegen, kényelmetlen. Ismerve a saját családomat, én inkább a barátaimmal, vagy a párommal mennék olyan helyekre, ami különlegesebb, de egy családi összejövetelen, még akkor is, ha az én születésnapomat ünnepeljük, olyan helyet választanék, ami hagyományos, ahol előreláthatóan senki nem feszengene. Mindig figyelembe veszem az engem ünneplők igényeit, szokásait, mert nekem az is fontos, hogy mindenki jól érezze magát.
2021. nov. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
91%
Ha már megtisztelnek azzal, hogy megköszöntenek, akkor én figyelembe veszem, ők mit szeretnek.
2021. nov. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
26%

Mivel az etles sok mast is tartalmaz igy lesz valasztek es azt esznek amit akarnak. A kerdezoeg szusizik 😂

A tobbiek meg majd rantothuaoznak

2021. nov. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:

Igen semmilyen sütit nem szeretek

Anyós meg állandóan mikor jöttök látogatóba,mit süssek

Csinál muffint,citrom szeletet,puncs szeletet, almás fahéjas cuccot.

Én minden alkalommal megtisztelem őt,hogy mivel egész nap készült,ezért mindegyikbol eszek egy harapást..


Szeretik a halat,nyáron minden hétvégén lementek a balatonra csak azért mert halat akarnak enni

Sushit még senki nem ette

Mindenki minden evő

2021. nov. 7. 07:28
 7/53 A kérdező kommentje:

Megkêrdeztêk minek örülnék

Elmondtam

Elfogadták

Csak a párom veszekedik ezen amikor mindenkinek jo

2021. nov. 7. 07:29
 8/53 anonim ***** válasza:
82%
Te amúgy hány éves vagy?
2021. nov. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként szusizni a pároddal menj, a családdal meg olyan helyre, ahol mindenki tud enni valamit, ami a fogára való. Ha iylen hisztis vagy, hogy nem eszel csak palacsintát, neked se tetszene ha cukrászdában ünnepelnék Anyó s születésnapját.
2021. nov. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:

Képzeld anyós mindig cukrászdába visz minket és én szó nélkül elfogadom

Mert én megtisztelem annyira a másikat,hogy ez az ő napja és ő kívánsága,és ha ő így akarja akkor én egyedül egy szem emberként a vendégek között milyen jogon szolalok fel a szülinapjan ami róla szól,hogy nekem ez nem tetszik

Egy évben egyszer van szülinap

Szerintem ki lehet bírni

2021. nov. 7. 07:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!