Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom folyton játszmázik...

Anyósom folyton játszmázik velünk, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
A pontos részleteket nem szeretném felfedni, hogy anonim maradjon ez a sztori teljesen. A lényeg az, hogy anyósom úgy nevelte a 2 gyerekét, hogy mindig választ magának egy cinkost, és ő vele a másikat kibeszéli és üzenget általa a másik gyerekenek. A férjem nővére mondta el a napokban, hogy egy bizonyos dologgal kapcsolatban folyton sír neki a telefonban, de nyilván azért, mert tudja, hogy a tesók beszélnek. Mikor probaltuk ezt tegnap tisztázni vele, és megkértem, hogy kérdezze meg nyugodtan, ha valamit tudni szeretne, nyugodtan mondja el nekem/nekünk, ne menjen már ez a hiszti mindig, erre bepöccent, hogy én ne utasítsam őt, mert ő az idősebb, és a férjem anyja. Én az egyenes kommunikáció híve vagyok, kifejezetten idegesít ez az egész, mióta összeházasodtunk folyton ez megy. Máskor meg a férjemnek sír a nővére miatt, szóval ugyanezt fordítva is simán megteszi. Nem lehet vele normálisan beszélni, nem hallgat végig minket, ha tisztázni akarjuk a problémát, vagy le is tagadja, hogy ő ilyet nem mondott, nem gondolt. Én már lelkibeteg vagyok ettől az állandó hisztitol, hogy sose tudom, most éppen vajon mit talál ki, és miket terjeszt rólunk a sógornőmnek. Megmondom őszintén néha már a válást fontolgatom, mert ilyenkor a férjemmel mi is veszekszünk miatta, folyamatos ilyenkor a feszültség napokig, majd 1-2 hét múlva folytatódik.

2022. jan. 16. 18:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ne te egyezkedjél anyósoddal, férjed tegye helyre az anyját.
2022. jan. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
2022. jan. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ő is helyretette, együtt beszéltünk vele. Valóban hiba volt utólag beleszolni, de mikor elkezdett engem sértegetni, nem tudtam nem megvédeni magam azzal kapcsolatban, hogy nem azért nem mondtam el bizonyos részleteket egy dologgal kapcsolatban, mert kirekesztjuk, hanem mert nem kérdezte, és nem tudtam, hogy erdekli-e. Ezután kértem, hogy nyugodtan tegye fel nekem a kérdéseit, vagy a férjemnek akár, nem titkolozunk, mindenre válaszolunk.
2022. jan. 16. 18:36
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon határozottan jelentse ki férjed, hogy "soha többet nem szeretne ilyet", "ezeknek a játszmázósdi és kibeszélősdi szituációknak legyen vége", se neki ne üzengessen így, valamint vele se beszélje ki a nővérét, mindig mondja meg az adott illetőnek azonnal a problémát, vagy négyszemközt vagy azok bevonásával akiket érint.

A férjednek kell(ene) ezt rendezni.

2022. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Elég baj, ha a két testvér, akik születésük óta ismerik az anyjukat, bedőlnek ennek a manipulációnak.

Normális ember elengedné a füle mellett, esetleg annyit mondana, hogy ha baja van a másikkal, akkor vele beszélje meg. És nem a testvérét vonná kérdőre, meg neki pletykálná el. Észre kéne venni, hogy ezzel pont azt csinálja, amit az anyja szeretne. Ha mindegyik testvérnél megállna az infó, nem menne tovább semerre, és ők magukban se adnának hitelt az áskálódásnak, akkor meg lenne oldva a probléma.

2022. jan. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

Ha a férjedet hívja, hogy a nővérével ez és ez van, a férjed zárja rövidre azzal, hogy beszéljék meg ők ketten, mert ő se sem sirató -, se nem üzenőfal.

Ha elsőre nem érti, el kell mondani másodszor; harmadjára meg kinyomni a telefont.

Kérdező, NE FELEDD, a játszmákhoz minimum 2 ember kell. Hiába sírsz itt, ezt valamilyen módon ti is fenntartjátok.

2022. jan. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Igen, utolsó, valószínűleg ez lenne a megoldás. De ők ilyenkor egyszerűen áthárítják a másik tesora az egészet és ezzel felmentve érzik magukat. Abból a szempontból ezt megértem, hogy nekik ez nagyon rossz, anyosom pedig ilyenkor manipulálja őket és megy a folyamatos uszítás. De ennek így valóban nem lesz vége, ha bedőlnek ennek.
2022. jan. 16. 18:46
 8/22 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell itten lelkibetegnek lenni, hanem el kell mondani, keresetlenül, erélyesen, mi a bajod, de úgy, hogy ha közbe akar szólni, erélyesen felkiáltasz, hogy "most én beszélek" vagy "nem fejeztem még be" és kitiltani egy időre a lakásodból.
2022. jan. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Azt beszéltük ma, hogy lehet nem kellett volna beszólnom, de már nem bírtam elviselni, es hátha ezzel kicsit szakítok ezeken. Sosem szóltam eddig vissza, 4 eve vagyunk házasok, de már betelt a pohár. Viszont a sógornőm is ezt a mintát követi, mikor nekünk volt konfliktusunk, nem volt hajlandó elém állni és tisztázni, hanem a férjemtől kérdezgette, hogy mi a feszko oka, és vele üzengetett, hogy ez félreértés..
2022. jan. 16. 18:49
 10/22 A kérdező kommentje:
De neki is megmondtam, hogy nyugodtan jöhet nekem egyenesen a kérdés, nem kell hátulról indítani.
2022. jan. 16. 18:50
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!