Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Más anyósa is csinált ilyesmit?

Más anyósa is csinált ilyesmit?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kislányom, párommal anyóshoz közel lakunk (egy háztömb választ el minket), mikor ideköltöztünk pár éve, rendszeresen anyósnál voltam a kislányommal, mert jól esett a társasága, nagyon jóban voltunk mindig is. Valami viszont megváltozott, mikor megszületett a kislányom, de csak később raktam össze a képet.

Tehát sokszor mentem át anyóshoz kislányommal és egyre többször vettem észre, hogy anyós mintha ki akarná sajátítani a lányom. Egyre furcsább volt a dolog, odáig fajult, hogy saját magát anyának szólította a lányom előtt, engem meg mamának :D az elején eljátszotta, hogy véletlen összekeverte, később viszont, sok olyan alkalom volt, mikor azt hitte nem hallom mit mond a lányomnak (pl kint voltam a konyhan ők meg a szobában) de hallottam ahogy mondja neki "te vagy az én szép kislányom, anya csinál neked finomat" stb stb :D morbidnak találtam és többször szóltam rá, hogy azért nem kéne összezavarni a gyereket... Sokáig tűrtem, de végül hatalmas vita fajult ezekből és egy évig egyáltalán nem beszéltem vele.. Nagyon hosszú lenne elmesélnem miket csinált még, én nem haragszom meg könnyen, de hatalmasat csalódtam benne teljesen rosszindulatú lett velem, pedig én mindig is örültem, hogy ilyen kivételesen jó vele a kapcsolatom. Mélységesen rosszul esett, de ez van. Azóta persze kibékültem vele és mondtam neki, ha tovább csinálja ezeket, akkor végérvényesen befejeztem vele, akár lányom nagymamája akár nem. Azóta ehez tartja magát és megjátszásos alapon jóban van velem... Valakinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban? Mi az istenért kell így viselkednie?



2022. febr. 17. 19:49
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
76%
Férjed hol van ebben a helyzetben?
2022. febr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
96%
Gondolom, elb@szta a gyereknevelést és most az unokával akar mindent újraélni amit anno a sajátjaival nem tudott, nem akart. Vagy egyszerűen nem tud belehelyezkedni a nagymama szerepbe és továbbra is anyának tekinti magát. Mindkét eset elég elszomorító.
2022. febr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
40%
Mennyi idős az anyós? Nem lehet kezdődő demencia?
2022. febr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 grafno ***** válasza:
89%
Érdekes. Betegesnek tűnik. Senki nem tekinti sajátjának más gyereket. Nálunk a kicsi mondta az opanak hogy jó lenne ha ő lenne az apja mert minden meg volt a gyereknek engedve, otthon meg csak a gyerek szapulasa ment.
2022. febr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
89%

Ebben a sztoriban valaki elmebeteg.

Ha igaz, akkor az anyós, ha kamu, akkora Kérdező.

2022. febr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

#1

A férjem minden ilyesmiből kimarad, nem szereti a drámát, ráadásul sokat dolgozik, szóval alig látott illetve vett észre az anyós dolgaiból bármit is, az anyós meg amúgy is furfangos módon, a párom szeme láttára nem csinálta ezeket a dolgait.

Egyébként nagyrészt mellettem áll, de mindig leterel annyival, hogy "anyu bolond, hagyd rá" 😅

Tehát ő semleges ebben az ügyben

2022. febr. 17. 20:28
 7/50 anonim ***** válasza:
76%
Na , az probléma, tipikus pasi, hárítsunk minden gondot a nőre...
2022. febr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:

#2

Mindkét verziód nagyon ésszerű, viszont nem volt rossz anya az anyósom. A masodikat jobban el tudom képzelni, mert az öregedés nagyon is zavarja, sokszor mondogatja

43 éves egyébként, szóval egyáltalán nem mondható öregnek

2022. febr. 17. 20:32
 9/50 anonim ***** válasza:
88%
Akkor meg szimplán beteges agya van... nagyon vigyázz hogy ne hagyd egyedül a gyerekkel.
2022. febr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

#7

Klasszikus igen

Viszont tudod valahol megértem, mert a férfiak nagyrészének fogalma sincs milyenek tudnak lenni egymással a nők, páromra ez különösen igaz.

2022. febr. 17. 20:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!