Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Rá mernétek kérdezni?

Rá mernétek kérdezni?

Figyelt kérdés

Anyósomék keresete elég alacsony, és nagyon gyakran nem egyezik a véleményünk a felújítások terén (nekem nem kell színes fal, meg másik teraszburkolat, ő meg nagyon boldog, hogy igazán jutányos áron be tudta szerezni).


Ezen kívül soha nem beszélnek arról, hogy ki kinek mennyit adott, amikor a párom tesója beszállt a felújításba, az is "úgy eltűnt" (ő ott lakik, egyszer felvetettem, hogy esetleg ne írjunk-e erről valami szerződést, hogy mi tudomásul vesszük, hogy ő oda pénzt rakott, de le lettem pisszegve, hogy pénzről nem beszélünk családon belül).


Nekünk úgy alakult, hogy van több millió kp-nk. Évek óta zavar, hogy anyósomék nem rakatnak fel napelemet, mert nincs rá pénzük. Családi szinten jó ötlet lenne napelemre fordítani ezt a pénzt, még úgy is, hogy előtte hozzá kéne nyúlni a tetőhöz. Csak nagyon félek tőle, hogyha felvetem, hogy adunk 6-8 milliót és megmondom, hogy szeretnék egy szerződést is mellé, vagy papírt, hogy beletettem ezt a pénzt a házukba, akkor azon meg fognak sértődni, jobban, mintha nem adnánk nekik erre semmit.


Ti mit gondoltok, egyáltalán fel lehet ezt vetni? Vagy ne?


2022. máj. 30. 17:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
99%
Màs házába jobb ha nem adsz semmit
2022. máj. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
96%

Miért érdekel téged ennyire az anyósodék pénztárcája?

Ha ennyire jól álltok anyagilag inkább ajándékba kéne nekik adni valamennyit, hitelt a bankban is kapnak..

2022. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
97%
Mi kozod van anyós házához és penzehez?
2022. máj. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
97%
Dehogy kérdezz rá. Az a ti saját pénzetek! Tedd félre, gyűjts még hozzá, és a saját életetekbe fektessétek, ne anyósékéba! Ebből később hatalmas balhé lesz!
2022. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
86%
Felteszem, hogy itt nemcsak arról van szó, hogy apósodék jól érezzék magukat, hanem azt a házat valamikor, valamilyen formában meg akarjátok örökölni. Ha így van, akkor egyszerű befektetésről van szó a ti részetekről, így szerintem is jobb megoldás lenne, hogy nem kéritek tőlük vissza. Egyébként meg a számlákat állíttasd ki a te nevedre, így lesz annak nyoma, hogy a pénzt ti adtátok rá.
2022. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
90%
Még meg sem haltak de már a saját képetekre formálnátok a házat.. ez annyira gusztustalan számomra..
2022. máj. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
97%
Dehogy költenék másra pénzt
2022. máj. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 A kérdező kommentje:

Azért gondolkodtam ezen, mert vannak hónapok, amik 70-80 ezer forint a villanyszámlájuk, ami tanári keresethez képest rengeteg.


Adhatok nekik 7-8 milliót, vagy kifizethetem a villanyszámlát, minden télen de a fejemet verném a falba, ha ebből felújítanák a padlót vagy elmennének nyaralni, vagy lecserélnék a zuhanyzót kádra vagy jakuzzira, és utána következő hónapban megint hallgathatnám, hogy mennyire magas a villanyszámla és 5-6 éven belül cserélni kell a tetőt. Ha olyasmire költik, ami képsőbb "pénzt hoz", arra van értelme adni pénzt. Az új kádat vagy egy új fal berakását, esetleg egy új parkettát, mert ennek nem szép a színe, nem szeretnék finanszírozni.


#6 Hidd el engem a legkevésbé sem érdekel, hogy hogyan néz ki a ház. Még kb. 40-50 év, mire öröklés közelébe kerülünk, és én amúgy sem élnék családi házban, de 70-80 évesen meg pláne nem.

2022. máj. 30. 18:30
 9/74 anonim ***** válasza:
99%
Mi az, hogy családi szinten jó lenne napelemre fordítani? Ti anyósékkal közösen gazdálkodtok? Ráérsz akkor napelem tetetni, mikor a tietek lesz.
2022. máj. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
96%
70-80 ezres havi számla???? Az érdekes.
2022. máj. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!