Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Engedjem anyósomekhoz a gyereket?

Engedjem anyósomekhoz a gyereket?

Figyelt kérdés
Sajnos én nyári szünetben nem tudom megoldani, hogy mindig otthon legyek, most 6 éves a lányom szóval egyedül sem hagyhatom. Nekem egyedül anyukám él és már ő is 78 éves, ő maga mondja, hogy egy egész napot nem bírna a gyerek után futkoraszni. Férjem szülei mindketten a 60as éveiket rúgják, friss nyugdíjasok, viszont folyamatosan ellenem nevelik a gyereket. A nevelési elveim mellett kitartok, semmi édesség, nasi, kivéve különleges alkalmakkor, vagy ha egészséges, persze ők meg tömik a sok cukros szarral, utána meg engem szid a gyerek, hogy miért nem ehet minden nap olyat. Arról nem is beszélve, hogy már látni rajta, hogy gömbölyödik. És ilyet más téren is eljátsszanak, persze nagy segítség, de inkább fizetek akkor babysittert aki be is tartja amit kérek. A férjem szerint viszont felesleges ilyesmire pénzt pazarolni és hogy nem árt a gyereknek az édesség.

2022. júl. 15. 16:53
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
42%

A férjed egy p.cs, mutass neki pár orvosi anyagot a gyerekkori cukorbetegségről.

Ha telik rá biztosan a bébiszittert választanám. Férjed nem tud a gyerekre vigyázni pár hétig? Vagy valamelyikőtök home officban nem tud dolgozni? Esetleg egy ismerős, aki bevállalja a ti gyereketeket is, máskor pedig ti vigyáztok az övére is?

2022. júl. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
65%

Ha engeded anyósékhoz, akkor fogadd el hogy náluk más szabályok vannak.


Lehet, én vagyok rosszul összerakva, de sose szabtam meg sem anyámnak, sem anyósomnak, hogy mit csinálhat a gyerekkel. Én azt vallom hogy ők azért vannak hogy elkényeztessék az unokáikat.

És a gyerekek is pillanatok alatt megtanulják, hogy van amit otthon nem engedek, de a mamával/papával lehet.


Szerintem pár szem édességtől sem lesz baja egy gyereknek, hisz akkor pl ovis/sulis szülinapra sem fogod sosem elengedni?

2022. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
81%
Majd ha megy oviba, suliba, akkor is téged fog szidni, mert látni fogja, hogy a többi gyerek mit eszik.
2022. júl. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
88%

Mitől gömbölyödik a gyerek, ha te egészségesen eteted? Az én szüleim is adnak neki édességet, mégsem kövér, max akkor hízna el tőle, ha minden nap ott lenne.

Hasonló korú gyerek anyjaként, én nem értem a hozzád hasonló anyákat. A mamáék tesznek szívességet neked, mert ingyen szittelnek, nem te nekik, hogy hetekre leadod a gyereket. Fordítva ülsz a lovon. Szabályokat csak a saját otthonodban hozhatsz, ha ragaszkodsz hozzájuk, fizess érte pénzt.

2022. júl. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
84%
4el egyet értek.
2022. júl. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
85%

Akkor fizess beby sittert, de ha már ilyen "tudományosan" akarod neveleni a gyereket, akkor azt is tudnod kéne, hogy a gyereknek örök emlék a nagyinál töltött nyári pár hét, és ezt akarod elvenni tőle.

Ha lesz gyerekem, biztos, hogy nem fogom azért nem engedni a nagyszülökhöz, mert pár hétig többet megenged neki vagy ad neki édességet.


Semmi édesség. Majd az iskolában megoldja, hogy bepótolja az édességet. Fog venni a zsebpénzén, kér másoktól, stb.

2022. júl. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
97%

Én fizetek a segítségért, mert nálunk olyna hajmeresztő dolgok voltak, hogy a gyerek ette a leandert, mire anyám csak nevetett, hogy nem lesz tőle baja…

Ha csak annyi lett volna, hogy csokit ad neki…


De egyébként mitől hízik a gyerek ha te jol eteted?

2022. júl. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
90%

Jézus gyere le... Azért fal a gyerek, mikor a nagyiéknál van, mert máskor teljes tiltás van. Olyankor meg persze, hogy "gömbölyödik", mert teleeszi magát, hiszen nem tudja, mikor lesz újra lehetősége finomat enni.

A kulcsszó a mértékletesség. Mondogasd ezt magadnak sokszor, aztán kezd el a gyakorlatban alkalmazni, mert most kiváló úton jársz, hogy evészavaros gyereked legyen.

2022. júl. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
85%
Ne kínozd a gyereket a saját hülyeséged miatt. A férjednek igaza van, semmi baja nem lesz a gyereknek az édességtől, ha amúgy mellette változatos és egészséges az étrendje.
2022. júl. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
92%

Semmi édesség? Akkor az ovis/sulis szülinapokon sem kap?

"utána meg engem szid a gyerek, hogy miért nem ehet minden nap olyat" - Ez pontosan azokra a gyerekekre jellemző, akik tiltva vannak az édességtől. Nem kell persze tömni csokival, de ha időnként (és nem csak különleges alkalmakkor) lenne otthon nasi, vagyis természetes lenne, hogy olyat is esztek néha, akkor nem lenne annyira oda érte. Ha viszint ennyire tiltólistás, akkor később majd szerez magának, pl. vesz rendszeresen a zsebpénzéből, és te nem is fogsz tudni róla.

Azt én sem értem, mitől gömbölyödik, ha egészségesen eteted.

2022. júl. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!